Jak probíhá dovolená s cestovní kanceláří?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pavla.souku
Povídálka 48 příspěvků 07.05.18 12:28
Jak probíhá dovolená s cestovní kanceláří?

Zajímalo by mě, jak probíhá dovolená přes cestovku. Například, když budu chtít letět letadlem, tak cestovní kancelář mi pomůže se zařizováním a na letišti bude čekat paní s cestovní kanceláře, která s námi poletí a pak pomůže zařídit věci v hotelu? Jako třeba pobytovou taxi atd?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 12897 příspěvků 07.05.18 12:31

Ne, nikdo s tebou nepoletí, na letišti v čr si vše vyřídíš sama, v cílové destinaci na letišti pak bude čekat delagát, který s tebou pojede do hotelu a tam ti se vším pomůže.

stinga
Závislačka 2928 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 12:32
@pavla.souku píše:
Zajímalo by mě, jak probíhá dovolená přes cestovku. Například, když budu chtít letět letadlem, tak cestovní kancelář mi pomůže se zařizováním a na letišti bude čekat paní s cestovní kanceláře, která s námi poletí a pak pomůže zařídit věci v hotelu? Jako třeba pobytovou taxi atd?
:lol: ne paní s vámi fakt nepoletí, na letišti v cíli na vás čeká delegátka, která vás nasměruje do autobusu, který rozváží na váš hotel, pobytovou taxu si zaplatíte sami, není to nic složitého :)

stinga
Závislačka 2928 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 12:33
@Hadumi píše:
Ne, nikdo s tebou nepoletí, na letišti v čr si vše vyřídíš sama, v cílové destinaci na letišti pak bude čekat delagát, který s tebou pojede do hotelu a tam ti se vším pomůže.

někdy delegát jede, někdy ne, tolik delegátů k dispozici není, kolik je hotelů :)

ivašot.
Kelišová 5739 příspěvků 07.05.18 12:37

Jak píšou výše. Většinou pak delegát v místě pobytu obchází jednotlivé hotely a má tzv. informační schůzky. Tam je možné se ho vyptat na co potřebujete a případně je schopen vyřešit případné problémy s recepcí.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 07.05.18 12:37

Zalezi asi kam a od jake cestovky. Ale jestli myslis dovolenou nekde v Recku do hotelu, tak obvykle ceka delegat az na letisti tam. A v hotelu pomuze pri prijezdu a pak v pripade nejakeho problemu.

elen-ka
Extra třída :D 11184 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 13:09

@pavla.souku tak záleží kde si sjednáš dovolenou. Od cestovky obdržíš letenky a pokyny co dělat. Na letišti v ČR si vše vyřídíš sama (check in apod.), na letišti v koncové destinaci bude delegát cestovky, který tě nasměruje k autobusu a rozveze vás do hotelu. Pobytovou taxu jsem nikde s cestovkou neplatila.

Pam12
Echt Kelišová 8118 příspěvků 07.05.18 13:15

Takže postupně ;)

1. koupíš zájezd u CK
  2. cca týden před odjezdem přijdou pokyny, tzn, v kolik je odlet, kdy nejpozději byt na letišti ( velké cestovky mají na letišti okénku, kde předání letenky, voucher na ubytovani v hotelu. Malé cestovní kanceláře toto posílají
  3. do letadla s vámi nikdo nejde. Odbavis se sama na letišti, nasednes do letadla
  4. v cílové destinaci ceka delegát ( ten je většinou společný pro několik hotelů někdy i pro několik cestovních kanceláři.
  5. posadi vás do autobusu, který rozchází klienty po hotelích. Delegát je k dispozici většinou u určitě dny a konkrétní hodiny. V případě problemu na něho mate telefon
  6. při odjezdu vás autobus vysype na letišti a opět se samy odbavite a nastoupite do letadla

pavla.souku
Povídálka 48 příspěvků 07.05.18 13:31

A jezdíte s příručním zavazadlem plus ještě si necháváte odbavit nějaké zavazadlo? Jak čtu podmínky letiště, tak mě to docela překvapilo, že třeba v příručním nemohu mít hygienu nad 100 ml.

Jeremi
Stálice 87 příspěvků 07.05.18 13:46
@pavla.souku píše:
A jezdíte s příručním zavazadlem plus ještě si necháváte odbavit nějaké zavazadlo? Jak čtu podmínky letiště, tak mě to docela překvapilo, že třeba v příručním nemohu mít hygienu nad 100 ml.

Ano, to je je jeden z následků 11. září. Mnohem přísnější bezpečnostní kontroly na letištích a omezení, pokud jde o jakékoliv tekutiny a gely. Výrobci kosmetiky zareagovali poměrně dobře a v drogeriích se běžně dají opatřit mini cestovní balení, aby člověk do letadla mohl mít aspoň něco málo pohotovostního.
Odbavené zavazadlo na dovolenou je naprosto standardní věc - cestovní kanceláře se můžou lišit váhovým limitem pro zavazadlo bez doplatku.

lilith1
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 07.05.18 14:06
@Pam12 píše:
Takže postupně ;)
  1. koupíš zájezd u CK
  2. cca týden před odjezdem přijdou pokyny, tzn, v kolik je odlet, kdy nejpozději byt na letišti ( velké cestovky mají na letišti okénku, kde předání letenky, voucher na ubytovani v hotelu. Malé cestovní kanceláře toto posílají
  3. do letadla s vámi nikdo nejde. Odbavis se sama na letišti, nasednes do letadla
  4. v cílové destinaci ceka delegát ( ten je většinou společný pro několik hotelů někdy i pro několik cestovních kanceláři.
  5. posadi vás do autobusu, který rozchází klienty po hotelích. Delegát je k dispozici většinou u určitě dny a konkrétní hodiny. V případě problemu na něho mate telefon
  6. při odjezdu vás autobus vysype na letišti a opět se samy odbavite a nastoupite do letadla

Jojo presne tak, byla jsem v Egypte takto..

stinga
Závislačka 2928 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 14:09
@pavla.souku píše:

a na co by ti to bylo v příručním zavazadle? V letadle se sprchovat nebudeš :D a do odbaveného zavazadla můžeš dát drogerie docela dost, (ale je to zbytečné, fakt stačí ty malé balení, ve většině hotelů sprcháč a šampon je), taky si do kufru dáváme 1,5 l vody - když se přiletí v noci, abychom do rána neumřeli žízní, ale třeba na Mallorce v 1 v noci otevřeli jídelnu a byla luxusní večeře

stinga
Závislačka 2928 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 14:13

@Pam12 ano tady je to popsané přesně, jak to chodí, delegáti už v busech nejezdí, ubytovává se každý sám a delegát druhý den přichází na informační schůzku
@pavla.souku pokud nemáte zkušenosti a neumíte anglicky, doporučuji vybrat si hotel, kde je napsáno, že je oblíbený u Čechů - tam je velká pravděpodobnost, že v tomto hotelu bude Čechů ubytováno naráz víc a poradí vám, nebo to odkoukáte, jak se co dělá (takže nevybírat moc drahé hotely)
rodiče neumí anglicky a dělají to tak a vždy jsou spokojení

Adrasteia
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 07.05.18 14:15
@stinga píše:
a na co by ti to bylo v příručním zavazadle? V letadle se sprchovat nebudeš :D a do odbaveného zavazadla můžeš dát drogerie docela dost, (ale je to zbytečné, fakt stačí ty malé balení, ve většině hotelů sprcháč a šampon je), taky si do kufru dáváme 1,5 l vody - když se přiletí v noci, abychom do rána neumřeli žízní, ale třeba na Mallorce v 1 v noci otevřeli jídelnu a byla luxusní večeře

Tak já třeba balím příruční zavazadlo tak, abych tam měla na dva tři dny ty nejdůležitější věci - plavky, šortky a tričko na převlečení, kartáček na zuby apod. Nedoručení zavazadel do cílové destinace je krutá zkušenost. :(

pavla.souku
Povídálka 48 příspěvků 07.05.18 14:28

@Adrasteia toho se právě bojím, že se mi kufr ztratí. Kde mi ho vůbec předají? Po vystupu z letadla?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Místo svatby pohřeb? Kazatel z mešity nabádal k popravě prince George!

Ve Velké Británii probíhá soud s učitelem z mešity v lancashirském městě... číst dále >

Řepka a jeho skandály neunikly ani zahraničím novinářům, řeší se v Británii

Tomáš Řepka se znovu dostal do britských médií. Tentokrát ale ne kvůli svému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama