Jak probíhá gynekologické vyšetření?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.5.13 22:32

Jak probíhá gynek.vyšetření?

Ahoj holky, u gynekologa jsem naposledy byla nekdy jako pubertacka. Pak jsem leta mela partnera lekare, nemela jsem ani ty nejmensi problemy, ke gynekologovi jsem nechodila. Antiko jsem nikdy nebrala a jeste jsem nerodila.Ted me trochu zlobi hormony, prakticka lekarka rika, ze zesileni menstruacniho krvaceni zpusobuji nejspis hormony, vic mi i rostou chlupy. :) Navstivila jsem gynekologa, udelal ultrazvuk, vse v poradku. Prosla jsem celkove vysetreni na CT (z jineho duvodu),ale peclive prohledli i vejcovody, delohu atd.,vse OK. Fyzicky jsem na to dobre, nemam ani chripky :-). Presto bych rada krvaceni konzultovala s gynekologem.Jak probiha vlastne gynekolog. vysetreni? Jake typy vysetreni myslite ze muze jeste delat? Omlouvam se za trapnou otazku. Nechci si do sebe nechat nic zbytecne strkat, jsem takova hodne uzka :-) - menses je na den presne, bez bolesti, jen se proste zvetsilo krvaceni. Dekuji Ivca

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54782
16.5.13 23:08

Pokud k někomu půjdeš poprvé tak klasické stěry a kvůli MS asi hormonální profil aby se vidělo jaké jsou hodnoty hormonů ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.13 23:41
@Markéta80 píše:
Pokud k někomu půjdeš poprvé tak klasické stěry a kvůli MS asi hormonální profil aby se vidělo jaké jsou hodnoty hormonů ;)

a jak se dela horm. profil?

• Citovat
  • Nahlásit
55406
17.5.13 00:23

Odber krve.
Kazdopadne by bylo vhodne ke gynekologoci chodit jednou do roka na cytologicke stery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.13 01:24

To že jsinechodila ke gynekologovi na prvence tě moc nechválí. Mělo by se chodit jednou ročně a to i v případě, že člověk necítí problém. Některé choroby nebolí, ze začátku. Gynekolog by s tebou měl nejdřív probrat co tě trápí, udělat stěr z čípku apod. To se dělá ale jen pomocí zrcadel, takže se v otmto případě nevyhneš tomu, aby do tebe nic nedal. Ale není problém se domluvit a použije nejmenší velikost. Mají i plastové, ale ty si musíš hradit. Pak by mohl udělat ultrazvuk, dělohy, vaječníků apod. Tím zjistí ve které fázi cyklu jsi a jestli se připravuje jeden z vajčníků na produkci vajíčka, nebu ž ho vyprodukoval apod. Taky se dá z ultrazvuku zjistit, jak moc máš narostlou sliznici a zda není narostlá moc, nebo málo. Jestli tam něco není, co tam být nemá. No a ještě tě může vyšetřit pohmatem. Tím zjistí tuhost čípku, jak je děloha velká, kde je a jak je uložená. A může udělat hormonálni profil. Ale ten se dělá tak, že ti vezme krev první nebo druhý den MS, později nejde. A pak cca 14 den cyklu. Je to dle délky cyklu, na který se bude ptát. A z toho zjistí, zd aproběhla ovulace, jak sliznice rostla apod. Taky se toto dá sledovat ultarzvukem, když si tě několikrát za měsíc pozve. Ale i ten ultarzvuk se dělá vnitřní.
Jo a z odběru krve může zjistit tvoji hladinu hormonů. Jestli není jedna hladina vyšší než druhýá apod. To pak může způsobit nadměrné ochlupovnání, špatné cykly, růst sliznice, ale ne MS apod. Já bych zašla za svým gynekologem a s ním ten problém probrala a domluvila se, co vše pro tebe může udělat.

Ale může se zjistit, že ti nic není, že jsi zdravá. Někdy s přibývajícím věkem může MS sílit nebo slábnout.

• Citovat
  • Nahlásit
5768
17.5.13 07:35

Teda…můžu se zeptat, kolik ti je let? já teda chodím pravidelně od sedmnácti a někdy vidím, jak by se nevyplatilo tam nechodit, už jen kvůli tomu čípku..ono to zrcadlo zas tak velký není, to se neboj, a hodně se teď používají ty jednorázový plastový(teda aspoň u nás),tak to ani není tak nepříjemný..přeju hodně štěstí, ať se ti problémy vyhýbají. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.13 12:33
@Hadí ocásek píše:
Teda…můžu se zeptat, kolik ti je let? já teda chodím pravidelně od sedmnácti a někdy vidím, jak by se nevyplatilo tam nechodit, už jen kvůli tomu čípku..ono to zrcadlo zas tak velký není, to se neboj, a hodně se teď používají ty jednorázový plastový(teda aspoň u nás),tak to ani není tak nepříjemný..přeju hodně štěstí, ať se ti problémy vyhýbají. :-)

ja obecne moc k lekartum nechodim :-)paradoxne o to jsem zdravejsi, neznam ani rymu, chripku…sama jsem vystudovala prirodni medicinu v usa. nechala jsem si pro jistotu udelat ted celkove vysetreni v soukromem centru, vcetne ct - cele telo v potradku. netrpim ani na zubni kazy atd. tim nenabadam lidi, aby nechodili k lekarum - ja sama jen rikam, ze me nic netrapi. akorat ted ten silny menses. ahojky a vsem pevne zdravi!

• Citovat
  • Nahlásit
1309
17.5.13 16:27
@Anonymní píše:
ja obecne moc k lekartum nechodim :-)paradoxne o to jsem zdravejsi, neznam ani rymu, chripku…sama jsem vystudovala prirodni medicinu v usa. nechala jsem si pro jistotu udelat ted celkove vysetreni v soukromem centru, vcetne ct - cele telo v potradku. netrpim ani na zubni kazy atd. tim nenabadam lidi, aby nechodili k lekarum - ja sama jen rikam, ze me nic netrapi. akorat ted ten silny menses. ahojky a vsem pevne zdravi!

Rozumím, mám to podobně. Ale zase jestli máš prtoblém, tak si zajdi, třeba jen konzultovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.5.19 18:04

Ahoj holky, mám nějaké problémy bolest bricha, svědění a chystám se poprvé na gyndu. Jak bude vyšetření probíhat? Jsem panna a mám z něj strach, hlavně je mi nepříjemné, že se budu muset svlékat před cizím člověkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
10.5.19 18:08

@Ančíta A kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.5.19 18:10
@mamule42 píše:
@Ančíta A kolik ti je?

19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4877
10.5.19 18:18

To jdeš dost pozdě. No každopádně je to gynekologie, to že se budeš muset před někým svlect tak neber, je to jejich práce, lrkar/ka to tak nevnímá, jde spíš o tvůj pocit. Já se nijak významně nestydím, ale je mi blbé tam běhat s nahou pipkou, tak to dělám tak, že si vezmu delší tričko, v létě sukni, nebo třeba vestu, která mě kryje dokud nejdu na kozu. To ti doporučuji, jelikož tam budeš prvně, tak se tě asi lékařka bude i ptát a tak a je lepší než tam stát s trikem po pás. Jinak tě vaginálně vyšetří, prohmata břicho, případně ňadra. Ber to tak, že je to pro tvé zdraví, rizika nemoci u spodku je lepší nepodcenovat a raději se věnovat prevenci. To že si panna zůstane i po vyšetření. Ideálně lékaře řekni, že jdeš poprvé a jsi nervózní. Nejsi první ani poslední…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
10.5.19 18:19

@Ančíta Aha,to jdeš na gyndu docela pozdě, ale bát se nemusíš. Vem si sukni, a v kabince sundej jenom kalhotky, takže se nebudeš cítit blbě, doktorka se tě zeptá na pár údajů, jdeš poprvé tak toho bude víc. a před vyšetřením ji ale řekni že jsi panna, vyšetřují potom opatrněji. Ale neboj, stydět se nemusíš, a bolesti taky, a hlavně se zbavíš problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
10.5.19 18:38

@Ančíta Já si třeba nemyslím, že jdeš pozdě. Taky je mi chození na gyndu nepříjemné, dá se ale přežít. Věřím, že to zvládneš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4877
10.5.19 18:47
@Kfětoslava píše:
@Ančíta Já si třeba nemyslím, že jdeš pozdě. Taky je mi chození na gyndu nepříjemné, dá se ale přežít. Věřím, že to zvládneš ;)

Tak v rámci toho, že sexuálně nežije pozdě nejde… Já byla preventivně v 15ti a sexuálně jsem začala až v 17ti, ale prostě jsem chtěla mít jistotu a taky jsem řešila nepravidelnou ms. Jistotu myslím v tom, že sem začala užívat ha, kdyby na to náhodou přišlo. Líbil se mi jeden kluk a chtěla jsem o to přijít s ním a nevěděla jsem kdy ho dostanu, no ukázalo se, že až za dva roky :D ale jinak každého věc jasne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat