Jak probíhá kineziologie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aristolochia
Kecalka 229 příspěvků 5 inzerátů 12.09.18 21:40
Jak probíhá kineziologie?

Byla jsem teď prvně na kineziologii. Probíhalo to tak, že paní kinezioložka si se mnou nejprve sedla, popovídala si se mnou o tom, jak jsem se narodila, jaké jsem měla dětství, o rodičích, zdravotním stavu atd, pak mi dělala ten svalový test, pak už si přesně nepamatuju, jak to všechno a co všechno probíhalo. Ale v tom svalovém testu jí vyšlo 17 let. Měla jsem hovořit o tom, kde v těch 17 letech jsem, co dělám atd. A já vůbec nevěděla, co mám říkat. Nakonec jsem teda mluvila o nějakých problémech, které jsem zhruba v té době řešila.
A teď mě tak napadá… Jak to tedy vlastně jinak probíhá? Když třeba člověk má mluvit o něčem, co se stalo v raném dětství a nepamatuje si to? Vím, že kdybych měla mluvit o období, kdy mi jsou třeba dva roky, tak bych vůbec nevěděla, co mám říkat.
Jinak občas mi to bylo docela nepříjemné. Třeba odpovídat na nějaké otázky. Na některé jsem ani odpovědět nedokázala. Nebo jsem měla svoje pocity vyjadřovat pomocí barev. To mi taky vůbec nešlo. Nějak to jaksi „barevně nevidím“. A tak si říkám, že to asi není pro mě a jestli tam vůbec ještě někdy chodit…
Jinak paní, u které jsem byla, si ostatní lidi chválí.

Reakce:
terien
Echt Kelišová 9597 příspěvků 13.09.18 08:22

Mě tohle přijde jako totální nesmysl, nechápu, že za to ještě někdo platí 8o tuhle mi povídala známá, že u takové paní byla a ta jí zjistila problém o X generací zpět :mrgreen:

vikyna_v
Nováček 2 příspěvky 14.09.18 10:19

@Aristolochia Já byla včera. Mělo to podobný průběh jako u Vás :-) V testu mi vyšly 3 období, kde byl problém, jedno bylo dokonce u mojí prababičky, když jí bylo 60 a měla stejný problém jako mám já teď… takže jsem si to taky měla představit, co se dělo, co se jí stalo, proč na tom byla špatně atd… No bylo to pro mě hodně těžké si něco představit, pak jsem tedy něco řekla, ani nevím, proč, asi nějaká asociace. Ale nejste sama, taky mi připadalo, že mi to vůbec nejde :?
Namíchala mi na míru Bachovky, které mám užívat cca měsíc a pak prý uvidím, jestli budu chtít pokračovat nebo ne… Takže uvidíme, zatím samozřejmě nic necítím :think:

Aristolochia
Kecalka 229 příspěvků 5 inzerátů 14.09.18 13:08

@vikyna_v Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :) Mně nakapala nějaký bachovky pod jazyk na místě a na doma mi dala „domácí úkoly“ - nějaká cvičení na harmonizaci mozkových hemisfér, nějaký afirmace a ještě něco. Ale ještě jsem nezačala :)

vikyna_v
Nováček 2 příspěvky 14.09.18 13:50

@Aristolochia No, tak mně taky, jednu dávku na místě (kaštan), aby lépe přišla na to, co chce vlastně můj mozek řešit (dlouho na to nemohla přijít) a pak mi nakonec namíchala bachovky domů. Jiný úkol, než brát ty bachovky nemám, to je divný :-) Tak si schválně napíšeme, jestli to fungovalo :mavam:

Ou
Kelišová 6304 příspěvků 07.01.19 12:06

Kineziologie je věda po pohybu, pracují s ní fyzioterapeuti.

A pak je tu šarlatánská metoda, kterou si podstoupila a za kterou si zaplatila, kde lidi bez reálného vzdělání a nebo sebezkušenostního výcviku zkouší, jestli se ti uleví, když jim budeš něco vyprávět - ale protože nemají výcvik a vzdlěání, tak nezvládají vést terapeutický rozhovor a tak nějak doufají, že z tebe vypadne něco, při dostatku nespecifických podnětů, jako jsou barvy či určitý citlivý věk. No a zjevně nejsi osoba, co by v sobě měla přetlak nevyřčeného, který by spojila s čímkoliv, na co se jí člověk zeptá. Takže ten nesmyslný rituál nefungoval.

Aristolochia
Kecalka 229 příspěvků 5 inzerátů 07.01.19 12:24

@Ou Děkuji. Takže opět vyhozené peníze. Kdysi jsem byla na hypnóze (už vlastně ani nevím )kvůli čemuú a to jsem zase měla pocit, že jsem vůbec zhypnotizovaná nebyla. Pamatuji si,že jsem měla zavřít oči a představovat si něco jako že jdu do brány svého nevědomí a otáčím se a mávám svému vědomí, či podvědomí, už přesně nevím, možná to bylo úplně jinak. Jen vím, že jsem si v tu cvhíli vůbec nevěděla, co si mám jako představovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >