Reklama

Jak probíhá pojištění v nemoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 18.01.17 19:06
Jak probíhá pojištění v nemoci?

Ahoj, jsem zaměstnanec, odvody pojistného dělá zaměstnavatel. Ráda bych se u některé pojišťovny, jsem samoživitelka, pojistila pro případ nemoci (nejen pobyt v nemocnici, ale i domácí ošetřování).Jak to probíhá? Bude někdo zkoumat při sjednání pojistky můj zdravotní stav a jak? Při pojistném plnění:jak to probíhá, např. neschopenka a zpráva lékaře se posílá na pojišťovnu? Měla jsem v minulosti vleklý úraz s dolní částí nohy. Kdyby se mi to s touto nohou zopakovalo, to už nic nedostanu? Pokud se mi ale stane úraz, plácnu, na jiné části nohy, neohrozí to pojistné plnění? Ptám se jako jeliman, omlouvám se, ale nikdy jsem žádnou takovou pojistku nesjednávala a neuplatňovala :-) Dík! :* :srdce:

Reklama

Reakce:

claarca
Kecalka 334 příspěvků 18.01.17 19:19

Při sjednání pojistky se řeší aktuální zdravotní stav vyplněním dotazníku. Pokud by byl dotazník vyplněn lživě, má pojišťovna právo nevyplatit škodu. Pokud jste se léčila s nohou, je potřeba tuto skutečnost do dotazníku nahlásit, s velkou pravděpodobností budete mít upravené výluky - např. další následné léčení. pokud se vám stane úraz s druhou nohou, bude kryto(pokud bude tak pojistka nastavena). Pojišťovně se dokládají doklady od lékaře. Pak to velmi záleží na konkrétním nastavení pojistky - doba nezbytného léčení - částka za každý den, kdy se léčíte(nejen neschopenka, s nějakým úrazem můžete i pracovat) Peníze za pobyt v nemocnici, trvalé následky atp.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 18.01.17 19:37

@claarca :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama