Jak probíhá pojištění v nemoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 19:06
Jak probíhá pojištění v nemoci?

Ahoj, jsem zaměstnanec, odvody pojistného dělá zaměstnavatel. Ráda bych se u některé pojišťovny, jsem samoživitelka, pojistila pro případ nemoci (nejen pobyt v nemocnici, ale i domácí ošetřování).Jak to probíhá? Bude někdo zkoumat při sjednání pojistky můj zdravotní stav a jak? Při pojistném plnění:jak to probíhá, např. neschopenka a zpráva lékaře se posílá na pojišťovnu? Měla jsem v minulosti vleklý úraz s dolní částí nohy. Kdyby se mi to s touto nohou zopakovalo, to už nic nedostanu? Pokud se mi ale stane úraz, plácnu, na jiné části nohy, neohrozí to pojistné plnění? Ptám se jako jeliman, omlouvám se, ale nikdy jsem žádnou takovou pojistku nesjednávala a neuplatňovala :-) Dík! :* :srdce:

Reakce:
claarca
Kecalka 348 příspěvků 18.01.17 19:19

Při sjednání pojistky se řeší aktuální zdravotní stav vyplněním dotazníku. Pokud by byl dotazník vyplněn lživě, má pojišťovna právo nevyplatit škodu. Pokud jste se léčila s nohou, je potřeba tuto skutečnost do dotazníku nahlásit, s velkou pravděpodobností budete mít upravené výluky - např. další následné léčení. pokud se vám stane úraz s druhou nohou, bude kryto(pokud bude tak pojistka nastavena). Pojišťovně se dokládají doklady od lékaře. Pak to velmi záleží na konkrétním nastavení pojistky - doba nezbytného léčení - částka za každý den, kdy se léčíte(nejen neschopenka, s nějakým úrazem můžete i pracovat) Peníze za pobyt v nemocnici, trvalé následky atp.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 1 inzerát 18.01.17 19:37
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >