Jak probíhá pojištění v nemoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 2 inzeráty 18.01.17 19:06
Jak probíhá pojištění v nemoci?

Ahoj, jsem zaměstnanec, odvody pojistného dělá zaměstnavatel. Ráda bych se u některé pojišťovny, jsem samoživitelka, pojistila pro případ nemoci (nejen pobyt v nemocnici, ale i domácí ošetřování).Jak to probíhá? Bude někdo zkoumat při sjednání pojistky můj zdravotní stav a jak? Při pojistném plnění:jak to probíhá, např. neschopenka a zpráva lékaře se posílá na pojišťovnu? Měla jsem v minulosti vleklý úraz s dolní částí nohy. Kdyby se mi to s touto nohou zopakovalo, to už nic nedostanu? Pokud se mi ale stane úraz, plácnu, na jiné části nohy, neohrozí to pojistné plnění? Ptám se jako jeliman, omlouvám se, ale nikdy jsem žádnou takovou pojistku nesjednávala a neuplatňovala :-) Dík! :* :srdce:

Reakce:

claarca
Kecalka 337 příspěvků 18.01.17 19:19

Při sjednání pojistky se řeší aktuální zdravotní stav vyplněním dotazníku. Pokud by byl dotazník vyplněn lživě, má pojišťovna právo nevyplatit škodu. Pokud jste se léčila s nohou, je potřeba tuto skutečnost do dotazníku nahlásit, s velkou pravděpodobností budete mít upravené výluky - např. další následné léčení. pokud se vám stane úraz s druhou nohou, bude kryto(pokud bude tak pojistka nastavena). Pojišťovně se dokládají doklady od lékaře. Pak to velmi záleží na konkrétním nastavení pojistky - doba nezbytného léčení - částka za každý den, kdy se léčíte(nejen neschopenka, s nějakým úrazem můžete i pracovat) Peníze za pobyt v nemocnici, trvalé následky atp.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 2 inzeráty 18.01.17 19:37

@claarca :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >