Jak probíhá porod doma

3035
23.4.17 15:55

Jak probíhá porod doma

Po zhlednutí mnoha videí kde žensky z celeho světa rodí dobrovolně ruzně doma, v moři, na zahradě a ja nevim kde ještě..by mě zajímalo jak to jakoby technicky probíhá v momentě kdy třeba dítě ven nejde, začne se dusit a v nemocnici by použili vakuumextraktor nebo kleště (muj případ), nebo žena omdlí (take muj případ)..a potom co dělají když jsou natřžené…to nechají být aby to samo srostlo nebo pak tedy stejně jedou do nemocnice?? Takhle na těch videích to vypadá totiž děsně idylicky a myslím že hodně žen to muže ovlivnit ve smyslu že porod vlastně „nic není“ a někdo se na základě toho pak třeba muže chybně rozhodnout to také zvládnout sám doma…no a pak to dopadá tragicky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Uju
6678
23.4.17 16:05

Jéjej, teď jsi asi píchla do živýho :think: To se tu asi semele :lol:
Jinak nemám zkušenosti, ale když se dítě dusí, nejde ven, no tak se volá rychlá a když přijede pozdě, tak se žaluje doktor nebo se alespoň píšše, jak jsou neschopný, že přijeli tak pozdě. Jinak s tím natržením to by mne taky zajímalo, po obouch porodech jsem byla dost šitá, nedovedu si představit, že krvácení se zastaví jen tak samo a vše sroste jak má, ale nedovedu si představit, jet s prostěradlem mezi nohama na gyndu na sešití. To mě nikdy nenapadlo. :think:

Jsem zvědavá, jestli napíše někdo kdo má zkušenost nebo alespoň ví, jak se to řeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
23.4.17 16:11

@Uju nevím,jak se to řeší ted, ale vyprávěla mi manželova babička, že přišla porodní bába, před porodem jí nacpala do horké vody, masírovala hráz, a roztahovala to tak optrně, že se ani jednou vůbec nenatrhla. Takže se nic nemuselo šít. Ale jestli to tak fungovalo u všech a zdali je schopná toto porodní asistentka dělat i dnes, to by mne taky zajínmalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22662
23.4.17 16:12
@axelina píše:
Po zhlednutí mnoha videí kde žensky z celeho světa rodí dobrovolně ruzně doma, v moři, na zahradě a ja nevim kde ještě..by mě zajímalo jak to jakoby technicky probíhá v momentě kdy třeba dítě ven nejde, začne se dusit a v nemocnici by použili vakuumextraktor nebo kleště (muj případ), nebo žena omdlí (take muj případ)..a potom co dělají když jsou natřžené…to nechají být aby to samo srostlo nebo pak tedy stejně jedou do nemocnice?? Takhle na těch videích to vypadá totiž děsně idylicky a myslím že hodně žen to muže ovlivnit ve smyslu že porod vlastně „nic není“ a někdo se na základě toho pak třeba muže chybně rozhodnout to také zvládnout sám doma…no a pak to dopadá tragicky
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22662
23.4.17 16:16
@axelina píše:

Mám strach, že když žena není schopna porodit a dítě nejde ven, tak se může dítě udusit, než dojede sanitka.
Když omdlí, tak se zpomalí porod a zase se může dítě udusit, než dojede sanitka.
Když je potrhaná, tak se vycpe prostěradlem a jde prosit doktory, aby ji zašili, pokud neomdlí z toho, že vidí krev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
23.4.17 16:22

@axelina Řekla bych, že technicky to probíhá jako při každém zdravotním problému. Prostě podle závažnosti buď rychlá nebo vlastní doprava směr nemocnice. Ale je dost velký rozdíl rodit doma v ČR, kde máš jako možnost jen svojí intuici a tu sanitu, nebo zahraničí, kde v pozadí čeká PA s ručním monitorem, často ultrazvukem a vybavením pro případ nouze. Jinak třeba v UK by tě převezli do nemocnice, protože se tam domácí asistovaný (s nějakou přístrojovou dopomocí) porod nepovažuje za bezpečný. No a kdybys ještě před tím omdlela, tak by tě do nemocnice nejspíš PA i klidně dokopala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
23.4.17 16:23

@axelina u domácího porodu nebývá tolik komoplikací, protože to bezpečné prostředí napomůže porodu. Na dobrý porod je potřeba soukromí, teplo, ticho. A kolik porodnic tohle umí zajistit? Hromadné „hekárny“, světla zářivek, spousta neznámých lidí okolo, nucení do jedné polohy :nevim:

Ideální je, když se dělá domácí porod u ženské, která měla těhotenství bez komplikací a když se nějaké komplikace vyskytnou, je to okamžitě na zavolání rychlé. Ta žena by si ve vlastním zájmu měla zjistit, jak brzy by u ní ta záchranka mohla být. Ono je něco jiného rodit dvě ulice od nemocnice a něco jiného někde na samotě.

Myslím si, že na šití by asi žena musela po porodu do porodnice :nevim: Ale nemám zkušenost. Navíc tam stejně musí na kontrolu s novorozencem.

Určitě tam jsou rizika, já bych nerodila doma. Ale zase chápu ženy, které nechtějí rodit v české porodnici :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1981
23.4.17 16:26

@axelina jde o celou filozofii porodu jako takového. Tady v ČR se k němu přistupuje prilis technicky, málokdy nechavaji řídit rodičky svými vlastními pocity.. a taky chlad nemocnice, cizi prostředí a lékaři ovlivňují hodně, ne každá žena je schopna se uvolnit u porodu a taky stres ovlivňuje hodně.. proto převážná většina porodu doma nekončí tragicky a kleště a podobne věci nejsou nutné, protože rodičky se doma cítí dobre.. Já bych doma asi narodila ale neodsuzuju to, je to volba každé ženy. V porodnicích to kolikrat konci hur

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.17 16:27

Jak to probiha tusim jen priblizne a jsem rada ze to nemusim zazit na vlastni kuzi. Ale kazdeho vec, i kdyz tech miminek se nikdo nepta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
23.4.17 16:31

Myslím si že pokud to ma žena v hlavě srovnané, má v sobě pokoru, žádný strach ze všech negativních možných scénářů a plně věří sobě, dítěti a rodí v klidu tak si tělo poradí samo a porod proběhne bez nějakých komplikací. Slyšela jsem v okolí plno příběhů jak chtěly rodit doma ale nakonec jim strach který fyziologicky způsobí pozastavení porodu nedovolil rodit doma a nechaly se odvézt do porodnice kde v „klidu“ porodily. Já rodila defacto doma celou první dobu porodní a nemělnila bych…v porodnici sem byla na 8cm až na velké finále…Strach by mi nedovolil porodit doma. Za chvili mě čeká druhy porod a doufam že se nám to podaří podobně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
23.4.17 16:32
@EmmaAnna píše:
@axelina u domácího porodu nebývá tolik komoplikací, protože to bezpečné prostředí napomůže porodu. Na dobrý porod je potřeba soukromí, teplo, ticho. A kolik porodnic tohle umí zajistit? Hromadné „hekárny“, světla zářivek, spousta neznámých lidí okolo, nucení do jedné polohy :nevim:

Ideální je, když se dělá domácí porod u ženské, která měla těhotenství bez komplikací a když se nějaké komplikace vyskytnou, je to okamžitě na zavolání rychlé. Ta žena by si ve vlastním zájmu měla zjistit, jak brzy by u ní ta záchranka mohla být. Ono je něco jiného rodit dvě ulice od nemocnice a něco jiného někde na samotě.

Myslím si, že na šití by asi žena musela po porodu do porodnice :nevim: Ale nemám zkušenost. Navíc tam stejně musí na kontrolu s novorozencem.

Určitě tam jsou rizika, já bych nerodila doma. Ale zase chápu ženy, které nechtějí rodit v české porodnici :nevim:

Rodila jsem v Liberci a rozhodně jsem nezažila hromadnou "hekarnu "… Na sále jsem byla jen já a přítel, žádný zářivky… Příjemné přítmí a mohla jsem si být v jaké poloze jsem chtěla… :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.17 16:35
@axelina píše:

Jak? To je jednoduché. Dítě nebo matka nebo dokonce oba dva mohou zemřít. Jo, mít pod rukama mrtvolku novorozeněte je fakt lahůdka - mrtvé studené tělíčko, které mohlo žít. Omlouvám se za upřímný popis (pro dobrovolně doma-rodící slepice).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1981
23.4.17 16:37

@miskakr měla jsem podobný plán :) chtěla jsem jet do porodnice až tlačit.. ale pak jsem začala zmatkovat a jela driv. Tam mi moc pomohla PA, uklidnovala a nakonec byl porod super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
23.4.17 16:40
@Emisis píše:
@miskakr měla jsem podobný plán :) chtěla jsem jet do porodnice až tlačit.. ale pak jsem začala zmatkovat a jela driv. Tam mi moc pomohla PA, uklidnovala a nakonec byl porod super

Taky jsem chtěla jet do porodnice co nejdyl, ale jako prvorodicka jsem nevěděla kdy to opravdu začne :mrgreen:, takže jsem pak v porodnici strávila ještě 12hodin :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.17 16:42

@EmmaAnna Ja rodila dvakrat v nemocnici a bez jakychkoliv mych prani a prikazu(vse bylo v jejich rezii) jsem byla sama( s manzelem)na svem pokoji, hudbu a svetlo dle meho vlastniho prani, zadne leky, zadny oxytocin, zadny nastrih, polohy jake jsme chtela, nikdo do me „nehrabal“, jen obcasne hlidali ozvy a udeli vstupni utz. Pri samotnem tlaceni me rodila porodni asistenka a pediatr s gynekologem cekali o metr dal, kdyby se neco delo( a zaroven nasledne drobne siti a kontrola mimi), pupecnik nechali dotepat jen u dcery, syn nemel uplne barvicku a nekricel hned(tedy pro jeho bezpeci, nicmene do minuty byl ok na mem brise).. Byly to intimni porody, v bezpeci, harmonii a snad jsem si pokazde i rikala, ze jako klidne mohli chodit a vsimat si me i vic :lol: :mrgreen: Takze pro me porod ve fakultni nemocnici znacka ideal.
K otazce zakladatelky- jako taky si neumim ani predstavit.. ale jsme zvedava, zda tady nekdo napise sve zkusenosti.. :kytka:

Příspěvek upraven 23.04.17 v 16:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama