Reklama

Jak probíhá první rozvodové stání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 07:55
Jak probíhá první rozvodové stání?

Ahoj, chci se Vás, rozvedených maminek, zeptat, jak probíhalo Vaše první rozvodové stání. Řešili jsme tři roky jen děti, s manželem spolu nežijeme po celou tu dobu.. Máme nabyté právní moci děti i alimenty. On má už jinou rodinu, a já mám přítele. Zajímalo by mě, jak to u soudu o rozvodu probíhá.. Zda rozvádí hned na první stání, nebo jestli je to na delší trať. Na co se ptají, jestli vynesou rozsudek hned.. Taky by mě zajímalo, kdy se řeší majetek. Mám strach, aby nás vůbec rozvedli, protože my se nebyli schopni domluvit na dětech, natož na majetku, takže toto bude nejspíš také sporem. A jak je to s výživným na manželku? Opravdu pak toto výživné „padá“? Jde o to požádat pak znovu? Děkuji.

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 66630 příspěvků 18.03.18 08:09

Pokud nejste domluveni na majetku, tak to nebrání rozvodu. Ten se vypořádává po rozvodu. Výživné na manželku padá. Žádat musíš o výživné na rozvedenou manželku, máš na něj nárok po dobu tří let od rozvodu, pokud nemožnost se živit sama má původ v manželství. Nevím jak přítel, pokud by ses znovu vdala, tak to padá. Co s přítelem, logicky pokud máš jiného chlapa a žijete spolu, je výživné na rozvedenou manželku off topic, ale právnící dokáží divy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 08:14

@terinka4444 Takže majetek nemůže prostě řešit při rozvodu. Je to tak?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 08:32

Majetek ne, pokud nebudete mít napsáno, že jste se na majetku domluvili a máte ho vyřešený.
Tak jsme to měli my a stání trvalo 10 minut.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama