Jak probíhá první rozvodové stání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 07:55
Jak probíhá první rozvodové stání?

Ahoj, chci se Vás, rozvedených maminek, zeptat, jak probíhalo Vaše první rozvodové stání. Řešili jsme tři roky jen děti, s manželem spolu nežijeme po celou tu dobu.. Máme nabyté právní moci děti i alimenty. On má už jinou rodinu, a já mám přítele. Zajímalo by mě, jak to u soudu o rozvodu probíhá.. Zda rozvádí hned na první stání, nebo jestli je to na delší trať. Na co se ptají, jestli vynesou rozsudek hned.. Taky by mě zajímalo, kdy se řeší majetek. Mám strach, aby nás vůbec rozvedli, protože my se nebyli schopni domluvit na dětech, natož na majetku, takže toto bude nejspíš také sporem. A jak je to s výživným na manželku? Opravdu pak toto výživné „padá“? Jde o to požádat pak znovu? Děkuji.

Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 68480 příspěvků 18.03.18 08:09

Pokud nejste domluveni na majetku, tak to nebrání rozvodu. Ten se vypořádává po rozvodu. Výživné na manželku padá. Žádat musíš o výživné na rozvedenou manželku, máš na něj nárok po dobu tří let od rozvodu, pokud nemožnost se živit sama má původ v manželství. Nevím jak přítel, pokud by ses znovu vdala, tak to padá. Co s přítelem, logicky pokud máš jiného chlapa a žijete spolu, je výživné na rozvedenou manželku off topic, ale právnící dokáží divy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 08:14

@terinka4444 Takže majetek nemůže prostě řešit při rozvodu. Je to tak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 08:32

Majetek ne, pokud nebudete mít napsáno, že jste se na majetku domluvili a máte ho vyřešený.
Tak jsme to měli my a stání trvalo 10 minut.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >