Jak probíhá první rozvodové stání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  18.03.18 07:55
Jak probíhá první rozvodové stání?

Ahoj, chci se Vás, rozvedených maminek, zeptat, jak probíhalo Vaše první rozvodové stání. Řešili jsme tři roky jen děti, s manželem spolu nežijeme po celou tu dobu.. Máme nabyté právní moci děti i alimenty. On má už jinou rodinu, a já mám přítele. Zajímalo by mě, jak to u soudu o rozvodu probíhá.. Zda rozvádí hned na první stání, nebo jestli je to na delší trať. Na co se ptají, jestli vynesou rozsudek hned.. Taky by mě zajímalo, kdy se řeší majetek. Mám strach, aby nás vůbec rozvedli, protože my se nebyli schopni domluvit na dětech, natož na majetku, takže toto bude nejspíš také sporem. A jak je to s výživným na manželku? Opravdu pak toto výživné „padá“? Jde o to požádat pak znovu? Děkuji.

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 65191 příspěvků 18.03.18 08:09

Pokud nejste domluveni na majetku, tak to nebrání rozvodu. Ten se vypořádává po rozvodu. Výživné na manželku padá. Žádat musíš o výživné na rozvedenou manželku, máš na něj nárok po dobu tří let od rozvodu, pokud nemožnost se živit sama má původ v manželství. Nevím jak přítel, pokud by ses znovu vdala, tak to padá. Co s přítelem, logicky pokud máš jiného chlapa a žijete spolu, je výživné na rozvedenou manželku off topic, ale právnící dokáží divy.

Anonymní  18.03.18 08:14

@terinka4444 Takže majetek nemůže prostě řešit při rozvodu. Je to tak?

Anonymní  18.03.18 08:32

Majetek ne, pokud nebudete mít napsáno, že jste se na majetku domluvili a máte ho vyřešený.
Tak jsme to měli my a stání trvalo 10 minut.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama