Jak probíhá rozvod – důkazy, svědci?

Anonymní
23.5.20 19:52

Jak probíhá rozvod? Důkazy, svedci,...

Ahoj, prosím anonym, citlivé téma.

Naše manželství se pomalu blíží ke konci. Jsme spolu schopní se bavit jen o provozních věcech a i u těch naše hovory často končí hádkou nebo tím, že mě muž nazývá psychopatem apod.
Nemám se v okolí koho zeptat ani nemám s rozvodem zkušenosti. Chci se vás tedy zeptat, jak rozvod probíhá? Máme spolu dítě (1,5 roku) a každý jsme si před manželstvím koupil byt na hypotéku a za trvání manželství jsme manželův byt splatili a na mém hypotéka stále je.
Má smysl, abych si schovávala důkazy, jak mě před dítětem shazuje - např jí říká no vidíš tady není maminka schopná uklidit, no tohle maminka neumí, maminka te nemá ráda apod. Nebo že mu třeba malá spadne že židle, když já jsem v koupelně a vyklízim pračku. (zrovna tohle vím, že se ohlídat nedá, ale za ty řeči, které má na moji osobu před naším dítětem…, nebo, že není ochotný si pozměnit pracovní dobu - i když to lze, aby mohl s námi být večer, teď funguje, že spí do 9, jde hned do práce a přijde půl hodinu před tím než jde malá spát) Bere soud na tyto důkazy nějaký ohled? Z jeho pohledu je chyba u mě, že prý jsem vzentliva a rozrušuji ho, přitom se s ním snažím ani nepotkavat, když jsme s malou přijeli z porodnice tak mě zmlátil, prý jsem ho provokovala (na to tedy důkazy nemám, nebyla jsem schopná zavolat policii, od té doby to tedy neudělal).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

74
23.5.20 20:21

Rozvod vždycky skončí rozvodem. Buď kulturně, že půjdete oba na dohodu, nebo divoce, že vyperte před soudem špinavé prádlo a v závislosti na soudci buď dříve nebo později vás stejně rozvede.
To, co tu zmiňujete, můžete řešit v řízení o výchově a výživě, které předchází rozvodu. A můžete to mít vliv na to, kdo a jak dostane dítě do výchovy, stanovení výživného apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
23.5.20 20:24

Prvne bude soud, kde se vyresi dite. Pak soud, kde vas rozvedou a pak je jeste majetkovy soud, pokud se nedomluvite na rozdeleni majetku. Ale pokud s rozvodem souhlasíte oba, tak je to jen formalita. A budete rozvedeni do pul hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5167
23.5.20 20:28
@kevmas píše:
Rozvod vždycky skončí rozvodem. Buď kulturně, že půjdete oba na dohodu, nebo divoce, že vyperte před soudem špinavé prádlo a v závislosti na soudci buď dříve nebo později vás stejně rozvede.
To, co tu zmiňujete, můžete řešit v řízení o výchově a výživě, které předchází rozvodu. A můžete to mít vliv na to, kdo a jak dostane dítě do výchovy, stanovení výživného apod.

Edit k jinému tématu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
23.5.20 20:38
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym, citlivé téma.Naše manželství se pomalu blíží ke konci. Jsme spolu schopní se bavit jen o provozních věcech a i u těch naše hovory často končí hádkou nebo tím, že mě muž nazývá psychopatem apod.
Nemám se v okolí koho zeptat ani nemám s rozvodem zkušenosti. Chci se vás tedy zeptat, jak rozvod probíhá? Máme spolu dítě (1,5 roku) a každý jsme si před manželstvím koupil byt na hypotéku a za trvání manželství jsme manželův byt splatili a na mém hypotéka stále je.
Má smysl, abych si schovávala důkazy, jak mě před dítětem shazuje - např jí říká no vidíš tady není maminka schopná uklidit, no tohle maminka neumí, maminka te nemá ráda apod. Nebo že mu třeba malá spadne že židle, když já jsem v koupelně a vyklízim pračku. (zrovna tohle vím, že se ohlídat nedá, ale za ty řeči, které má na moji osobu před naším dítětem…, nebo, že není ochotný si pozměnit pracovní dobu - i když to lze, aby mohl s námi být večer, teď funguje, že spí do 9, jde hned do práce a přijde půl hodinu před tím než jde malá spát) Bere soud na tyto důkazy nějaký ohled? Z jeho pohledu je chyba u mě, že prý jsem vzentliva a rozrušuji ho, přitom se s ním snažím ani nepotkavat, když jsme s malou přijeli z porodnice tak mě zmlátil, prý jsem ho provokovala (na to tedy důkazy nemám, nebyla jsem schopná zavolat policii, od té doby to tedy neudělal).

Na co chceš důkazy? Tohle je zbytečný.. Rozvod není divadlo.. Podej návrh na péči o dítě, návrh na rozvod, důkazy nepotřebuješ.. U soudu se budou ptát, ale není třeba důkazy.. Pak se až řeší majetkové vyrovnání.. Takže max, že budeš chtít podíl na splácene hypo atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
23.5.20 21:23

Na co chces dukazy? :roll: dej navrh na soud svereni do, pece, vyzivny a navrh na rozvod, pripadne majetkove vyrovnani. To chces zbytecne rozpoutavat ohen dukazy? Vsechno s klidem, usetris si nervy a penize

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1602
23.5.20 21:25

Přijde mi, že chceš manželovi pěkně zatopit..to je blbá cesta. Nejlepší je se dohodnout, rozvést se v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama