Jak probíhá soud o svěření do péče a na co se vše ptají

Anonymní
22.4.21 11:50

Jak probíhá soud a na co se vše ptají

Ahojj čeká mě soud ohledně svěření do mé péče a alimentů… Tak se chci zeptat jak probíhá soud a na co vše se ptají synovi budou 2 roky za Tu dobu jsme se s otcem vrátili k sobě jen 2× a vydrželo to fakt chviličku jelikož tatínek má jiné zájmy než být rodičem a být s rodinou :nevim: tak jsem to prostě zkusila a až teď jsem si prostě uvědomila že je zbytečný čekat že se mu rosvití a bude se starat jak má :zed: tak to chci mít hlavně rozsudkem vše daný, dohodly jsme byli už když se syn narodil že bude platit alimenty (které zaplatil jen 7× za ty dva roky :palec: ) a ze mi ho svěřuje do péče ale psaný a soudem daný jsme to neměli, jenomže teď už to tak prostě chci že to je lepší i když půjdu cokoliv vyřizovat… Protože spolu nebydlíme tak všude chtějí stejně vidět rozsudek ze spolu nejsme… Tak chci vědět **jaké otázky u soudu padnou a co vše budu např. potrebovat a jak jim tu situaci proč spolu nejsme vysvětlit :oops: **
Děkuji za každou odpověď :oops: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2430
22.4.21 11:56

Proč spolu nejste je soudu jedno, ideálně napsat dohodu, že oba souhlasíte, že bude syn ve tvé péči, dohodu na výši alimentů. Soud to dá na OSPOD, ti si vás pozvou, vše s vámi proberou, a když budou s navrženou dohodnou souhlasit, tak to soud pak jen potvrdí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
22.4.21 12:07

Pokud předem sepíšete dohodu v tomto znění, tak se jen zeptaji, zda s tím oba souhlasíte a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
22.4.21 12:10

K nám šla nejdřív sociální pracovnice s tou sem pokecala u nás doma a u soudu už se nikdo na nic nějak extra neptal. Jenom sme odsouhlasili to určení styku a alimenty a za 5 minut sme byli venku, ale slo o dohodu no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 12:14

@Beckyttine5 volali mi po telefonu a ptali se jestli tatínek souhlasí s péčí a ti poté volali tatínkovi a ten určitě také souhlasil, nějak extra spolu v kontaktu spolu nejsme protože nejeví už tolik zájem o malého když si vzpomene zavolá a když se mu to hodí tak se ukáže teď přijel po 2 měsících a byl za ním jen 2× 8o

• Citovat
  • Nahlásit
2430
22.4.21 12:18

Pokud máte dohodu, tak to bude jen formalita.. Oni jen zkoumají, zda ta dohoda není pro jednoho z vas napadne nevyhodna - např. Otec vydělává 90 000 měsíčně a dohodnete se na alimentech ve výši 1000 měsíčně - tohle by třeba soud neposvetil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 12:24

@Kriss Tina my to máme tak že už od začátku jsme se vždy domluvili tak aby to vyhovovalo hlavně malému ať přijde kdy chce na jak dlouho chce, malej ho má rád ví že to je jeho táta ale pokaždé hned jak ví že přijde tak mě upozorňuje že půjdu taky a já se hlavně řídím podle malého a tatínek teda se nezmiňoval nikdy že by si ho vzal sám a nějak jsme to pak ani neřešili takže ani nevím jestli má něco proti :nevim: ale myslím že to tak bude chtít nechat taky protože mu to stejně vyhovuje podle toho jak chvíli chodí nechodí… Tak jestli u soudce nám tohle projde? Samozřejmě že když tatínek bude chtít změnu tak už se budu já řídit podle toho co se řekne u soudu…

• Citovat
  • Nahlásit
21075
22.4.21 12:54
@Anonymní píše:
@Kriss Tina my to máme tak že už od začátku jsme se vždy domluvili tak aby to vyhovovalo hlavně malému ať přijde kdy chce na jak dlouho chce, malej ho má rád ví že to je jeho táta ale pokaždé hned jak ví že přijde tak mě upozorňuje že půjdu taky a já se hlavně řídím podle malého a tatínek teda se nezmiňoval nikdy že by si ho vzal sám a nějak jsme to pak ani neřešili takže ani nevím jestli má něco proti :nevim: ale myslím že to tak bude chtít nechat taky protože mu to stejně vyhovuje podle toho jak chvíli chodí nechodí… Tak jestli u soudce nám tohle projde? Samozřejmě že když tatínek bude chtít změnu tak už se budu já řídit podle toho co se řekne u soudu…

Hele do dohody si dejte co chcete, on si ho brát nemusi vůbec, to není jeho povinnost, na rozdíl od placeni alimentu. Stejne, i když si něco odklepnete u soudu, tak se tím nemusis řídit. My mame třeba v tom styku, ze ho mám v péči já a ex si ho bere každý druhy víkend, ale když potřebuji, tak si to klidně prohodime, nebo si ho vezme na dyl když ujdou prázdniny, svátky atak. Proste se tím neridime přesně jak je to tam stanovené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
22.4.21 14:27
@Beckyttine5 píše:
Proč spolu nejste je soudu jedno, ideálně napsat dohodu, že oba souhlasíte, že bude syn ve tvé péči, dohodu na výši alimentů. Soud to dá na OSPOD, ti si vás pozvou, vše s vámi proberou, a když budou s navrženou dohodnou souhlasit, tak to soud pak jen potvrdí

Můžu se zeptat, co je ospodu do dohody dvou dospělých lidí? Proč je potřeba, aby i ospod s dohodou souhlasil?.díky za vysvětlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
22.4.21 15:22
@janickaIII píše:
Můžu se zeptat, co je ospodu do dohody dvou dospělých lidí? Proč je potřeba, aby i ospod s dohodou souhlasil?.díky za vysvětlení

OSPoD zastupuje zájmy dítěte, pred soudem ho jeho rodiče zastupovat nemohou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 17:25

@Kriss Tina děkuji :hug: jsem z toho strašně nervózní a mám stres z toho docela :oops: a když nebude platit kam to jít řešit?… A budou řešit ty alimenty co mi neplatil před soudem? :think: nebo je to zajímat nebude?

• Citovat
  • Nahlásit
21075
22.4.21 17:37
@Anonymní píše:
@Kriss Tina děkuji :hug: jsem z toho strašně nervózní a mám stres z toho docela :oops: a když nebude platit kam to jít řešit?… A budou řešit ty alimenty co mi neplatil před soudem? :think: nebo je to zajímat nebude?

To chce klid, o nic nejde, nikoho si nezabila :mrgreen: když nebude platit, tak se tuším podává TO na policii. Co neplatil predtim se bude řešit, budete muset nějak dokázat od kdy teda spolu nejste a kdy co platil, za zbytek doby bude muset doplatit zpětně (což muze dat slušný balík, pokud z 2 let platil 7×), je to o domluvě no, mě ex dlužil asi za měsíc, tak sem to v rámci zachování jakž takž vztahu nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat