Jak probíhá soud popření otcovství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cicinek
Nováček 9 příspěvků 14.05.14 14:52
Jak probíhá soud popření otcovství???

Máte někdo prosím zkušenost jak probíhá soud? jak je to ohledně sociální opatrovatelky co dostane dítě?? Chodí domů??? Co zjištují??
Právník mi řekl že třeba ani nebudeme muset k soudu vypovídat.. když manžel podal popření a nemáme žádné spory, udělal to na můj popud.. byly jsme na testech DNA..ted po výsledkách podá právník spis k soudu.. a pak se uvidí.. biologický otec o tom neví, bude to vědět až při dalším úkonu. Snad se to nebude táhnou dlouho? děkuji za případné info..

Reakce:
Lolllo
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 14.05.14 15:36

Prosím Tě a co tím s manželem chcete dokázat?

cicinek
Nováček 9 příspěvků 14.05.14 15:52

Nejde o nic dokazovat, já nebudu do budoucna s manželem, tak není fér aby platil na dítě které není jeho..malá má dost zdr. problémů, takže i toto je jeden z důvodů.. biologický otec je důležitý..

Pipet
Generální žvanilka 24265 příspěvků 14.05.14 15:53

Soud ale otce jen tak nevymaže :nevim: lepší nebiologický otec, než žádný. Takže bio otce o tom budete muset informovat dřív.

cicinek
Nováček 9 příspěvků 14.05.14 15:57

Budu chtít zapsat biol.otce do rod. lisu.

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 14.05.14 16:00
@cicinek píše:
Budu chtít zapsat biol.otce do rod. lisu.

pokud se bio otec bude bránit tak k soudu budete muset a pravděpodobně budou dělati nové dna testy

farska
Vesmírná mluvilka 30280 příspěvků 14.05.14 16:03

@cicinek TAkze:
Popreni otcovstvi uz bylo? Kolik je male??

ZAlovane strany jsou dve: dite a jeho otec. Soud, co byl u nas, se zajimal, zda v inkriminovane dobe byl nebo nebyl pohlavni styk s exmanzelem nebo realnym bio otcem ditete, byla to fraska. Socialni pracovnice nas videly poprve pred soudem, jen koukaly, jak se ma biolo.otec ditete k dceri/muj tehdejsi pritel a nynejsi manzel/. Rozhodnuti bylo otazkou chvilicky, hned pak se jelo na matriku zmenit dceri RODNY LIST, co osmi mesicu tam mela prijmeni po mem ex.
Kdyby nekdo uvazoval, mohlo se s novym OZ zmenit i tohle.

cicinek
Nováček 9 příspěvků 14.05.14 16:03

Testy máme udělané se soudním znalcem a posudkem, tak snad budou stačit jedny.

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 14.05.14 16:08
@cicinek píše:
Testy máme udělané se soudním znalcem a posudkem, tak snad budou stačit jedny.

testy má dělané dcera a bio otec nebo dcera a nebio otec který chce otcovství popřít?

cicinek
Nováček 9 příspěvků 14.05.14 16:20

Manžel+ já + dítě

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 14.05.14 16:30

@cicinek no ale budou potřeba i testy od biootce abyste dokázali že on je opravdu biootec

cicinek
Nováček 9 příspěvků 14.05.14 16:35

Jo, jo..to ho asi vyzve pak soud, když to není předem dohodnuté.

Váš příspěvek
Reklama