Jak probíhá soud s právníkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 12:28
Jak probiha soud s pravnikem?

Dobry den, jak prosim probiha soud o svereni do pece? mam pravnika, s otcem ditete nejsme domluveni, zatim to ani nevi, mam jednu konzultaci u pravnika a pouze mi rekla zhruba vysi alimentu, plus ze bude zadat o vyzivne na me, jinak se pry nemam ceho bat.Ja budu muset taky neco rikat? Nebo pravnik to zvladne vse a ja se nebudu o nic starat? dekuju vsem kdo ma takove zkusenosti a poradi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 05.06.19 12:48

Nemusíš se o nic starat, právník vse vyřeší, a když bude potřebovat tvou součinnost, tak ti da vědět.. u soudu se mohou na něco zeptat i přímo tebe.

Kriss Tina
Extra třída :D 10719 příspěvků 05.06.19 12:49

Asi něco říkat budeš, mě se teda soudkyně ptala na nějaké detaily, ale většinu toho odmluvila právnička. Jinak u toho soudu budeš akorát ty, tvůj právník, ex (případně jeho právník) a sociální pracovnice, která vás předtím stáním navštíví doma. Jinak se fakt ničeho neboj, ex se to doví hned jak to právník podá, pak oba dostanete předvolání k soudu. Nám samotné to stání trvalo slabší půl hodinku, nebyli jsme domluveni předem ( a ex nebyla a není kloudna řeč), ale oba jsme odkyvali návrh jak na péči, tak výši alimentů a přímo u toho soudu sme se o ničem nehadali. Ale jinak se o všechno stará právník, ty pak budeš akorát muset dojít k tomu soudu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 12:59

Me ceka jeste stehovani do jineho mesta, zmena bydliste apod. takze me zrejme navstivi socialni pracovnice z tamenjsiho uradu, ze.

A prosim, na kolik vas pravnik vysel? dekuji

Kriss Tina
Extra třída :D 10719 příspěvků 05.06.19 13:04
@Anonymní píše:
Me ceka jeste stehovani do jineho mesta, zmena bydliste apod. takze me zrejme navstivi socialni pracovnice z tamenjsiho uradu, ze.A prosim, na kolik vas pravnik vysel? dekuji

Co se týče toho bydliste, si zjisti jestli to nezpomali ten proces. Já mám pocit že že to pak předává podle toho kde bydlíš. Já podávala návrh když sem bydlela ve městě, pak sem se stěhoval mimo město, to spadalo pod jiný soud, takže se to celé předávalo a pak sem se stěhovala znova a zas se to předávalo zpátky :D nakonec trvalo 8 měsíců od podání tě žádosti o svereni do doby než přišlo předvolání k soudu. Jinak mě právnička přišla na 5000kc, jenom podala žádost a přišla na jedno stání, kdyby se to nějak táhlo, byly dohady, museli jste tam víckrát tak to asi bude dražší :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 13:40

@Kriss Tina dekuju, tak zatim budeme u rodicu, takze trvalak muzu nechat aspon po dobu soudu, kdyz doma neni vhodna atmosfera? takze mozna jen nahlasit na socialce aby se prisel podivat nekdo z toho mesta a jim jen podal info?
A tobe nikdo nebranil ve stehovani, myslim soud, otec ditete? Jak daleko to bylo?
A pred soud si nastoupila bez dohody, takze az na miste se odkyvly alimnrety, co pravnik navrhnul?
Promin za osobni dotazy, ale jsem totalne bez zkusenosti a mam strach jak vse dopadne.

Kriss Tina
Extra třída :D 10719 příspěvků 05.06.19 14:09
@Anonymní píše:
@Kriss Tina dekuju, tak zatim budeme u rodicu, takze trvalak muzu nechat aspon po dobu soudu, kdyz doma neni vhodna atmosfera? takze mozna jen nahlasit na socialce aby se prisel podivat nekdo z toho mesta a jim jen podal info?
A tobe nikdo nebranil ve stehovani, myslim soud, otec ditete? Jak daleko to bylo?
A pred soud si nastoupila bez dohody, takze az na miste se odkyvly alimnrety, co pravnik navrhnul?
Promin za osobni dotazy, ale jsem totalne bez zkusenosti a mam strach jak vse dopadne.

Ve stěhování mi nikdo nebránil, sem šla nejdřív chvíli k rodičům a pak si našla svůj byt, takze 2× stěhování než na ten soud došlo. Akorát teda nahlásit to nové bydliště, protože ta pracovnice ti pride tam, kde budeš mít nahlasene bydliště když budete podavat tu žádost. Jojo před soud sme šli bez dohody, protože s ex se dohodnout nedalo, jednou vyhrožoval že mi malého vezme do svoji péče, pak zas přišel ze ho nechce, a pořád mě spíš deptal :roll: jinak alimenty neurcovala moje právnička, ale ex sám navrhnul částku a já ji odsouhlasila, protože podle tabulek bych těžko dostala víc. Když se nedohodnete, tak teda můžeš něco navrhnout, ale je na tom soudci jestli to schválí. Jinak se fakt neboj, ten právník vše zařídí, nějak to dopadne, pokud je dítě malé (což asi je když chceš zadat i peníze na sebe) tak se dává do péče matce (pokud tam není nějaký problém) a s otcem pak bude mít určený jenom nějaký styk. A bez peněz taky nebudeš, to se počítá podle jeho příjmu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 14:28

@Kriss Tina dite rok a pul, dohodnuto nic nemame, ale stani u ano, takze prave nevim jak s tim bydlistem, jestli nahlasit jen prechodne a u nej si nechat, s tim ze aspon zustane soud v tom meste.no snad to pravnicka zvladne a me se nebudou na nic ptat.Taky me depta.
Ten styk taky urci hned nebo se to necha na nas?

Kriss Tina
Extra třída :D 10719 příspěvků 05.06.19 14:33

Když budete schopni se dohodnout, klidně až tam, tak to nechají na vás. Jinak to určí soud. Nějaký styk mu určit musí, na to má otec právo. My se dohodli každý druhý víkend a pak podle potřeby, třeba na dovolenou nebo vánoce, narozeniny atak si malého bere ještě jakoby navic, ale to už soud nezajímá, když to máme mezi sebou. Když se nedohodnete tak vám klidně určí třeba i kdo bude mít dítě kterej rok na vánoce, ale vždycky je lepší se snažit aspoň nějak dohodnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 14:52

@Kriss Tina a tys to resila kdyz bylo tvemu ditku kolik? A ted se uz mate dobre? nelitujes?

Kriss Tina
Extra třída :D 10719 příspěvků 05.06.19 14:59

Synovi byly 2 roky (než došlo na soud skoro 3). Nelituju, mám teď nového přítele, syna má jako vlastního a teď se mi narodil druhý syn, takže spokojenost. Zůstat s ex tak už sem někde v blázinci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 15:06

@Kriss Tina to jsem rada. dekuji za tvuj cas.Snad to u me dopadne take dobre, soud ze bude v klidu, ze si, najdu bydleni at nemusim byt u rodicu zbytecne dlouho a tak celkove proste.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 05.06.19 16:05

OSPOD vždy nejezdi, může si vás pozvat k sobě, někdy zve na spolecnou schuzku i druhého rodiče.. a styk s otcem nemusí být určený vůbec, pokud o to třeba otec nebude stát, nebo neřekne, že se nějak domluvite a on se tomu přizpůsobí..

mrkvikva
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 05.06.19 21:09

Mam to take za sebou, před měsícem jsem měla soud. Syna mam svěřeneho do peče, ale bez souhlasu otce se nesmime odstěhovat, ani ho nesmim dat do školky kam chci ja, pokud on nebude souhlasit, jakože nesouhlasí. Je to hodně o nervy, zaleží jak s byvalym vychazite, jestli jste schopni se dohodnout na vyši alimentu, na styku,…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 21:08

@mrkvikva jak to, ze se nesmis odsehovat???kdo ti v tom. zabranil???soudce??na popud otce??mel pravnika nebo ty?
Zavidim, ze to mas za sebou uz..
Styk mate domluveny?..
Ja vse nechavam na pravnikovi, s chlapem.je domluva, pak je to zas jinak, pak zas chce domluvu, nebavi me vecne dohady, jeho chovani a tak:(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama