Jak probíhá třídní schůzka (první třída)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lussinka1984
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 02.10.18 18:34
Jak probiha tridni schuzka (prvni trida)

Ucitelka si zve rodice samostatne, nebo rodice sedi v lavicich a ona postupne rika prede vsemi prospech ditete? Dekuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 18:39

@lussinka1984 třídní schůzka je hromadná a řeší se obecne věci - fond, výlety, pomůcky, focení… Prospěch a chování jednotlivců se hromadně řešit nesmí.
Já vždy rodiče pošlu za dveře a zvu si je jednotlivě, pokud se chtějí ptát.

tezi
Hvězda diskuse 50692 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 18:41

@lussinka1984 to záleží na škole a učitelce.
U nás první schůzka byla společná pro všechny rodiče, ale . A v obou školách, kde mám děti, se střídají klasicke schůzky a konzultace.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 02.10.18 18:45

Mě to čeká poprvé ve čtvrtek.Pocitam s tím,že u prvňáků bude hromadná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 18:45

@tezi na hromadné schůzce se nesmí řešit hromadně konkrétní děti. Učitelka může říct, že je problém se čtením a děti se postuchuji na chodbě, ale nemůže říct, že Maruška špatně čte a Honza zlobí. Nám vedení nedoporučuje ani konkrétně chválit. Když jsem chtěla ukázat, jak děti píšou, musela jsem to nakopírovat a poslat anonymně.

andelka83
Generální žvanilka 20219 příspěvků 02.10.18 18:56

Měla jsme hromadnou, prospěch a pod se neřešil,jen obecné věci. A rodiče seděli tam kde sedí jejich dítě v lavici.

Aspera
Generální žvanilka 21164 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 19:08

Prospěch se společně neřeší, nesmí. Společně obecné věci a jednotlivě prospěch a chování.

Taciras
Extra třída :D 11139 příspěvků 02.10.18 19:09
@lussinka1984 píše:
Ucitelka si zve rodice samostatne, nebo rodice sedi v lavicich a ona postupne rika prede vsemi prospech ditete? Dekuji

Vůbec neříkala prospěch, jen se zmínila, že všechny děti jsou šikovné a moc jim to jde, že už se všechny naučily hlásit a takové drobnosti. Pak říkala, co se učí, co budou, kam pojedou, co jim ještě chybí a tak dále. Hodně organizačních věcí. Doplňovaly se nějaké dotazníky. Rodiče si měli sednout na místa svých dětí normálně do lavic.

smudlinky
Závislačka 2581 příspěvků 348 inzerátů 02.10.18 19:37

třídní schůzky u nás probíhají obdobně, učitelka rodičům řekne svou představu co proberou, kdy kam cca pujdou, domluvi se na peněžních částkách, obecně mluví o kolektivu. Jednotlivé děti se probírají samostatně s každým rodičem při hovorových hodinách. rodiče sedí jak se jim chce, myslím, že nikde není napsáno, kde sedí které dítko

lussinka1984
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 02.10.18 20:29

Dekuji vsem :D

tezi
Hvězda diskuse 50692 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 12:17
@Anonymní píše:
@tezi na hromadné schůzce se nesmí řešit hromadně konkrétní děti. Učitelka může říct, že je problém se čtením a děti se postuchuji na chodbě, ale nemůže říct, že Maruška špatně čte a Honza zlobí. Nám vedení nedoporučuje ani konkrétně chválit. Když jsem chtěla ukázat, jak děti píšou, musela jsem to nakopírovat a poslat anonymně.

o prospěchu jsem nic neříkala. Jenom, že u nás se střídají klasické třídní schůzky, kde se řeší obecné a organizační věci a potom konzultace, kam chodí rodiče jednotlivě.

MartinKa36
Závislačka 3447 příspěvků 08.10.18 15:59

No náleží jaký magoři na tu třidní schuzku přijdou, na prvni schůzce si dva rozvadějící se rodiče daly přes hubu protože paní učitelka vytiskla pro 20 dětí jen dvacet formulářů a nemohly se domluvit kdo z nich dítě miluje víc, a ten formulář vyplní.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 09.10.18 20:13

Tak u nás všeobecné informace od učitelky společně ve třídě-cca 30 minut. Pak jsme šli všichni ven ze třídy a kdo chtěl chtěl,tak mohl jít jednotlivě pro info ke svému dítěti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >