Jak probíhá ukončení cvičení Vojtovy metody?

31.1.20 21:30

Jak probíhá ukončení cvičení Vojtove metody?

Ahojky, chci se zeptat maminek, které cvičili vojtovku s mimi pro lehkou parezu (plexu brachialis).
Co Mimi muselo zvládnout, aby cvičení skočilo, museli jste cvičení redukovat nebo jste přestali hned? Kdo o tom rozhodl? A ještě by mě zajímalo jak dlouho jste cvičili.

Budu za každou zkušenost moc ráda.
My cvičíme od 1.tydne a bude nám 9 měsíců. Malý vypada, tebe zdravý a potvrdil to i fyzioterapeut, ale o ukončení žádná informace. :nevim: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1005
31.1.20 21:38

@Michaelkova maminka Podle mě o tom musí rozhodnout doktor na rehabko. My chodíme 1 za 3 měsíce k doktorce, ta dava doporučení na další rehabka, takze by měla případně rehabka i ukončit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
31.1.20 21:44

@Michaelkova maminka Lékař, u nás to byl neurolog.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
31.1.20 22:50

Já jsem s malou chodila od 2 do 8 měsíců, ukončila to fyzioterapeutka když malá začala správně lézt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 08:09

Aha, no nám to jeden neurolog už doporučil, že máme ukončit cviceni a rehabka s tím nesouhlasila, máme nového neurologa a cvičíme dál, ale malý je už v pohodě a už je to zahul :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 08:10

@Jdani a malá začala lézt hned správně? Malému malému bude 9mesicu a pořád se platí po břiše, jako udrží se na čtyřech, houpe se na nich, ale to je vše :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 08:12

@Hrozina a rehabka a tím souhlasila a ukončila cvičení ze dne na den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
2.2.20 09:03
@Michaelkova maminka píše:
@Jdani a malá začala lézt hned správně? Malému malému bude 9mesicu a pořád se platí po břiše, jako udrží se na čtyřech, houpe se na nich, ale to je vše :zed: :nevim:

Malý trvalo hodně dlouho než přešla z plazení na lezení. Ale to že je na čtyřech a houpe se, je dobře. Nám doporučovala ať jí dávám pod bodyčko nějakýho malýho plyšáka nebo molitanovej míček do oblasti hrudní kosti, aby jí to z toho plazení nutilo se zvednout. Nebo doporučila dělat různý překážky který musí prcek přelézt taky u toho musí na čtyři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
2.2.20 09:06
@Jdani píše:
Já jsem s malou chodila od 2 do 8 měsíců, ukončila to fyzioterapeutka když malá začala správně lézt

A chodili jsme do 9 měsíců, přehmátla jsem se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.20 09:13
@Jdani a malá začala lézt hned správně? Malému malému bude 9mesicu a pořád se platí po břiše, jako udrží se na čtyřech, houpe se na nich, ale to je vše :zed: :nevim:

U nás to ukončila neuroložka chvilku po tomhle bodě. Když malá začala lézt. Spíš jde o to, aby neurolog uznal, že má našlápnuto k dobrému vzorci pro lezení. Jinak v bodě, kdy se houpala na čtyech jsme byli opravdu dlouho. A to už fyzio říkala, že to chce jen moment.

• Nahlásit
  • Citovat
2.2.20 11:02

@Jdani takto zkusim, taky… Vím o překážkách jako např moje noha atd, jenže to se mě vždycky chytne a postaví se na paty. V postýlce už nic jiného nedělá než že stojí…a vím, že je to špatně, jenže zakázat mu to neumím :mrgreen:

Docela mě zaráží, že se řeší to správné lezení, protože můj táta(je to sice v té „jiné“ době) ale ten nelezlo nikdy správně, dokonce ani tak jako už teď můj Míša. A vývojové žádné problémy, je to hora chlapisko bez problémů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
2.2.20 11:06
@Anonymní píše:
U nás to ukončila neuroložka chvilku po tomhle bodě. Když malá začala lézt. Spíš jde o to, aby neurolog uznal, že má našlápnuto k dobrému vzorci pro lezení. Jinak v bodě, kdy se houpala na čtyech jsme byli opravdu dlouho. A to už fyzio říkala, že to chce jen moment.

Jak dlouho se houpala na ctyrech, než přešla k lezeni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
2.2.20 11:13
@Jdani takto zkusim, taky… Vím o překážkách jako např moje noha atd, jenže to se mě vždycky chytne a postaví se na paty. V postýlce už nic jiného nedělá než že stojí…a vím, že je to špatně, jenže zakázat mu to neumím :mrgreen:Docela mě zaráží, že se řeší to správné lezení, protože můj táta(je to sice v té „jiné“ době) ale ten nelezlo nikdy správně, dokonce ani tak jako už teď můj Míša. A vývojové žádné problémy, je to hora chlapisko bez problémů :nevim:

Pokud si malej stoupá sám od sebe tak to nevadí, protože si na to přišel sám. Horší by bylo kdyby ho někdo postavoval uměle a on na to ještě nebyl fyzicky připravenej. Ale určitě to nebude dlouho trvat a poleze. A Dr na neuro a ii fyzioterapeutka říkali že čím déle poleze tím líp, takže v žádném případě netlačit na prcka aby co nejdříve chodil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12527
2.2.20 15:47
@Jdani takto zkusim, taky… Vím o překážkách jako např moje noha atd, jenže to se mě vždycky chytne a postaví se na paty. V postýlce už nic jiného nedělá než že stojí…a vím, že je to špatně, jenže zakázat mu to neumím :mrgreen:Docela mě zaráží, že se řeší to správné lezení, protože můj táta(je to sice v té „jiné“ době) ale ten nelezlo nikdy správně, dokonce ani tak jako už teď můj Míša. A vývojové žádné problémy, je to hora chlapisko bez problémů :nevim:

To, že se sám přitáhne a stojí, to je v pohodě. Nesmíš ho přitahovat ty.

Jinak lezení se dřív moc neřešilo. Náš pediatr to neřeš ani teď, protože prostě lidi mají plovoucí podlahy. Ale je fakt, že pokud to jde, tak je potřeba, aby dítě lezlo co nejdéle a správně Protože se propojují hemisféry, zlepšuje koordinace, posiluje střed těla atd. Takže ano, spousta lidí bez toho vyrostla, ale brala bych to tak, že pokud je to otázka cvičení a motivace, tak to zase taková oběť není--

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
2.2.20 15:55

To lezení je důležitý. Přeskočit by se to nemělo. Někdy se nic nestane, ale někdy to nadělá paseku. Já jsem ve školce měla holčičku a ta hodně koktala a zadrhávala. A doktoři přišli na to, že to měla právě z toho že přeskočila tu fázi lezení, že se jí nepropojily ty hemisféry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama