Jak probíhá vyšetření na pohotovosti ve 23. týdnu těhotenství?

Anonymní
11.7.20 20:17

Jak probíhá vyšetření na pohotovosti ve 23. týdnu těhotenství

Jedná se o teoretický dotaz, potřebuji informace pro své dílo. Děkuji všem za jejich pomoc.

Představte si situaci - je večer, žena ve 23. týdnu těhotenství začne krvácet. Dopraví se do porodnice na ambulanci, kde přijímají těhotné ženy po 22. týdnu těhotenství. Na ambulanci je pouze porodní asistentka, která volá lékaře.

Zajímá mě:
Co za úkony dělá v tomto týdnu těhotenství PA, než dorazí doktor

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17481
11.7.20 20:23

Nic, max ti nabere krev, změří tlak, kdyz se na tom domluví s dr po telefonu a nekde te posadi/položí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2135
11.7.20 20:24

„Dopraví se do porodnice na ambulanci, kde přijímají těhotné ženy po 22. týdnu těhotenství.“ - Tohle nechápu. Myslíš pohotovost? Na pohotovosti tě přijmou i v dřívějším týdnu. Registrace v porodnici zase bývá později a do rizikové poradny jsem chodila od konce prvního trimestru. Jakou ambulanci, kde přijímají ženy od 22. týdne máš na mysli? Navíc asi musíš upřesnit jak moc krvácí, ty úkony se budou určitě lišit u různé intenzity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 20:29

@Serpentini

Na G-P odděleních bývají ambulance pro těhotné do 22. týdne a pro těhotné od 22. týdne. Zajímá mě ta druhá.

Mám na mysli ženu, která má bolesti a krvácí. Neleje to z ní, ale špinění to také není.

Zajímá mě hlavně, jestli PA v tomto týdnu provádí CTG nebo jinak zkoumá vitalitu plodu.

• Nahlásit
  • Citovat
3118
11.7.20 20:29

Nic, zavolá doktora a začne papírovat, než dorazí. Porodní asistentka je asistentka porodu, zdr. problémy řeší lékař. Ve 23.týdnu o normálním porodu nemůže být řeč. Na gyn. pohotovost chodí ženy těhotné i netěhotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 20:33
@Whitedog píše:
Nic, zavolá doktora a začne papírovat, než dorazí. Porodní asistentka je asistentka porodu, zdr. problémy řeší lékař. Ve 23.týdnu o normálním porodu nemůže být řeč. Na gyn. pohotovost chodí ženy těhotné i netěhotné.

To sice ano, ale když mě kdysi sanita dovezla ve 30. týdnu, než dorazil doktor, měla jsem natočené CTG. Jenže mě zajímá 23. týden, to je o dost jiná situace.

• Nahlásit
  • Citovat
3213
11.7.20 20:34

PA nedělá nic, zavolá lékaře, maximálně pacientku někam posadí/položí. Jela jsem na pohotovost ve 24tt s podezřením na odtok plodové vody a sestra jen polila vložku, co jsem měla na sobě, nějakým roztokem. To bylo vše, pak už se jen čekalo na doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
11.7.20 20:34

Po 22tt? Však na pohotovosti, tě musí vzít ať si v 15tt nebo v 7tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 20:35
@EvieK píše:
Po 22tt? Však na pohotovosti, tě musí vzít ať si v 15tt nebo v 7tt.

Psala jsem výše. Některá zařízení mají dvě ambulance podle stáří těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.7.20 20:36
@Jitul.kaaa9 píše:
PA nedělá nic, zavolá lékaře, maximálně pacientku někam posadí/položí. Jela jsem na pohotovost ve 24tt s podezřením na odtok plodové vody a sestra jen polila vložku, co jsem měla na sobě, nějakým roztokem. To bylo vše, pak už se jen čekalo na doktora.

Dobře, děkuji. Předpokládala jsem to, jen jsem si to chtěla ověřit. Sama mám zkušenost až z pozdějšího stádia.

• Nahlásit
  • Citovat
3213
11.7.20 20:37
@Anonymní píše:
To sice ano, ale když mě kdysi sanita dovezla ve 30. týdnu, než dorazil doktor, měla jsem natočené CTG. Jenže mě zajímá 23. týden, to je o dost jiná situace.

ve 23tt ti natáčet ctg automaticky nebude. Ono to v tak nízkém tt jde dost blbě najít, pokud vůbec.
PS: proč teda anonym, když se ptáš jen teoreticky? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3213
11.7.20 20:38
@Anonymní píše:
Dobře, děkuji. Předpokládala jsem to, jen jsem si to chtěla ověřit. Sama mám zkušenost až z pozdějšího stádia.

mě pak převezla sanita na lepší pracoviště a tam mi potom ctg natáčeli, ale až po vyšetření doktorkou, když řekla sestře, že to má udělat… a sestra to dělal s kecama, že tam stejně nic pořádně nebude :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
11.7.20 20:40

Maximálně založí kartu, vyptá se jak dlouho potíže trvají a změří tlak. Podle mě není důvod dělat ctg…doktor udělá ultrazvuk a vitalitu a placentu zkontroluje tak… Víc snad není třeba zkoumat… V tomto týdnu je to ještě buď a nebo, dítě není životaschopné při případném předčasném porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 20:43
@Jitul.kaaa9 píše:
mě pak převezla sanita na lepší pracoviště a tam mi potom ctg natáčeli, ale až po vyšetření doktorkou, když řekla sestře, že to má udělat… a sestra to dělal s kecama, že tam stejně nic pořádně nebude :roll:

Já mám právě osobní zkušenost ze 2 zařízení, jednou to bylo ve 30. týdnu, okresní nemocnice, kde mi hned na příjmu PA natočila CTG, a když přišel doktor, šli jsme do jiné místnosti na UZ. A z Bulovky v 10. a 12. týdnu, ale to je odlišná situace.

• Nahlásit
  • Citovat
6329
11.7.20 20:44

Děkuji všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie