Jak probíhá vývoj vztahu

321
12.4.16 16:55

Jak probíhá vývoj vztahu

Ahoj holky, chtěla bych znát váš názor a osobní zkušenost s vývojem vztahu.
Hodněkrát jsem slyšela, že je dobré být ve vztahu pořád stejný jako na začátku, protože takové si nás přece partner vybral.
Já osobně jsem s přítelem skoro rok a půl a vidím, že se mezi námi hodně věcí změnilo, už to nejsou ty výbuchy vášně pokaždé když se vidíme, motýlci v břiše a podobně. Začínáme navzájem poznávat naši „pravou tvář“ a vidíme chyby, které jsme předtím neviděli. Přítel to nějak moc neřeší, ale já nad tím občas přemýšlím. Jak to tedy má správně být? Mám se smířit s tím, že ta láska a napětí mezi námi bude čím dal menší?
Připomínám, že máme krásný vztah, nic mi nechybí, jen bych ráda znala zkušenosti vás starších. Co pro vztah udělat, a co ve vztahu naopak nedělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6157
12.4.16 16:57

Na začátku vztahu je to zamilovanost, probíhá hormonální bouře. Postupem času to buď přejde v lásku, anebo to v lásku nepřejde. Buď sama sebou, dělej věci tak, abys byla šťastná. Nic jiného není tvým úkolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17534
12.4.16 17:00

Cca dva roky trva zamilovanost, po zhruba trech letech by melo byt videt bez ruzovych bryli jaky partner a celkove vztah na tom vubec je.
Pokud v poradku, po tech trech letech by se vztah mel nekam posunout - spolecne bydleni, svatba, hypoteka, ditko, domaci mazlik, prestehovani apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
12.4.16 17:06

My jsme spolu s přitelem 3 roky už od mých 15 a na začátku to taky byli motýlci v břiše a takové věci co patří k začátku vztahu a myslím že je to takové to poznávání zrovna ta Vášeň ale i po 3 letech se strašně milujeme a klape nám to více než kdy předtím a je to už taková jiná láska a je pravda že tedka je to takové dospělejsi než když mi bylo 15 :potlesk: máme krásný vztah ale taky hodně přemýšlím nad tím že bych to někdy vrátila :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
12.4.16 17:09

Já si myslím, že příroda to dobře zařídila, že na začátku vztahu jsou ty výbuchy vášně a zamilovanost, ale pak to postupně přeroste v něco sice klidnějšího, ale takového opravdovějšího. Asi by mě nebavilo být pořád někde v oblacích zamilovaná. Jsem s manželem celkem deset let, máme rodinu, řešíme každodenní starosti, ale cítíme lásku, oporu, vzájemnost, a to je pro mně něco, co má smysl. Asi to neumím pořádně vyjádřit, ale je fajn se pořád před někým nedělat hezkým, vím, že mě manžel miluje, i když zrovna nejsem stoprocentně upravená, bez nálady… a to je pro mě to opravdové. Jo a někde jsem slyšela, že se rozpadají vztahy, pokud se do určité doby nestane z páru rodina, ale nevím, dokdy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13426
12.4.16 17:43

@tali98 tenhle proces je naprosto normální, čas ukáže, jestli k sobě patříte a budete se mít rádi i s chybami ;) rozhodně bych se nepřetvařovala, ale chovala se přirozeně. ta přetvářka by stejně nebyla dlouhodobě k udržení, takže to nemá smysl. Já manžela potkala v 19ti, taky ráda vzpomínám na první rok až dva našeho chození, ale teď máme zas jiné radosti a pořád si rozumíme, smějeme se spolu, vzájemně se respektujeme a vyjadřujeme si city (letos mi bude 33).

@Mama11 to s tou rodinou - ono je asi důležitý, aby měl vztah vývoj a někam se posouval. My se dlouho plácali na místě a začali se hádat. Řekla jsem, že takhle to dál nechci a i muž si uvědomil, že tudy cesta nevede. Za pár týdnů přišla žádost o ruku a ač jsem původně svatbu nechtěla, řekla jsem ano. A rodinu čekáme až teď :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
12.4.16 17:46

@Avrun už od 19 spolu? 14 let? 8o :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13426
12.4.16 18:00
@18verca píše:
@Avrun už od 19 spolu? 14 let? 8o :kytka:

jo :mrgreen: uteklo to, ani nevím jak :nevim: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
12.4.16 18:06

Tak to je super, my jsme spolu 3 roky a doufám že nam to vydrží stejně jako vám :palec: žádné velké hádky, plány do budoucna a máme pohádkový vztah tak snad, ale když to někomu řeknu tak si klepe na čelo že není možné spolu být „navždy“ :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13426
12.4.16 18:34

@18verca já neříkám, že se za celou dobu nepřihnal ani jeden mráček, to se prostě stane i v sebelepším vztahu. Navíc nikdy nemáš zaručený, že ten vztah bude fungovat pořád. Vy jste ještě mladinký a pokud nemáte zkušenosti z předchozích vztahů, tak bych jako úskalí viděla hlavně to, že člověk pak může časem zjistit, že chce vyzkoušet i někoho jinýho. No ale to záleží na vás obou 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
12.4.16 18:44

@Avrun přítel už něco zažité má a říkal že on si svoje užil a že semnou chce být napořád, že ví že takhle je šťastnější než kdy dřív..ale já nikdy nic nezažila a všichni říkají že budu chtít, že mě tenhle vztah přejde, no neposlouchá se to hezky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
12.4.16 18:45

Děkuji Vám za názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
12.4.16 18:45

@Avrun je o 3 roky starší, bylo mu 18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13426
12.4.16 18:47

@18verca většinou to tak dopadne, ale není to pravidlo. Tak si to neber osobně, oni ostatní mluví většinou z vlastní zkušenosti ;) Prostě se uvidí časem, vůbec se tím teď netrap :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
12.4.16 18:50
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie