Jak probíhá vyvolání porodu ve 39 týdnu??

107
4.6.13 15:14

Jak probíhá vyvolání porodu?

Ahojky :hug:
chtěla bych se zeptat jak probíhá vyvolání porodu? Jsem ve 39 týdnu a jelikož mám vysoký tlak 154/104(dnes) beru dopelgyt 3 denne teda ode dneska uz 5 krát denne, bílkovinu v moči, otoky a furt nabírám na váze..cca 1kg za týden..:( celkem uz pres 30 kg navch..Ozvy jsou prej v pořádku..jak mají byt:)V pátek mam prijít na poslední KO a ze uz ma prej posle do porodnice na vyvolání..ze to bude lepsí jak pro me tak pro miminko..tak nevím co mám očekávat jestli me posle hned ten den v pátek nebo jestli treba az pristí pondelí.. a na co se mám pripravit? :( :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2282
4.6.13 15:21

Zalezi na zvazeni doktora a situaci, nekteri zavadeji vyvolavaci tablety a vyvolavaji pomalu.
Do me rovnou pumpovali vyvolavaci injekce a pak i oxytocin, kvuli mym spatnym vysledkum krve byl potreba rychly porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
4.6.13 15:23

Mně vyvolávali ve 39tt, v ponělí domluva s doktorkou, ve středu v 7 ráno nástup, tableta, sprcha, klystýr, oxytocin, v 11 praskli vodu a ve 12 jsem šla tlačit. mezi tím pořád kontrolovali ozvy. za 3 dny domů.

Příspěvek upraven 04.06.13 v 15:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9192
4.6.13 15:24

Takže jsi byla v tý porodnici extra nebo's to nechala být a čekáš, až to s tebou sekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
4.6.13 15:25

Ahoj, mám to 4 týdny (skoro 5, ty jo 8o ) za sebou, takže dokud si to pamatuju: Záleží, jestli jsi dole už nějak nachystaná nebo ne. Podle toho je buď preindukce nebo indukce. Při preindukci se zavádí tabletka (event. jakási tyčinka) do pochvy (čípek nebo zadní klenba) a je to takový pomalý vyvolávání, kdy se porodní cesty teprve k porodu připravují. Pokud už máš nějakej nález, např. měkký čípek, trochu otevřená apod., tak se porod indukuje, tedy dostaneš kapačku s oxytocinem. Já osobně měla preindukci, dostala jsem 1/4 tabletky prostaglandinu (hormon, který obsahuje i sperma) a malá byla za ani ne 7 hodin od zavedení na světě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marry11
4.6.13 15:27

Mně pozvaly na KO s tím, že pokud neporodím se budeme domlouvat na vyvolání a ta mudra při oblíkání zahlásila:
TAK VŠECHNO V POŘÁDKU NERODÍME ZÍTRA V 7 00 NÁSTUP NA VYVOLÁNÍ ANO :mrgreen: :mrgreen:

bylo to rychlé :)
Já ho měla kvůli malou vody aby už dítě nežilo jak ryba na suchu už mělo nárok se dostat ven.

Takže tak a dopadlo to nakonec tak že vše bylo domluveno odložení dítěte porod na 7 00 se stresem ale měla bych tam podporu od začátku
A dopadlo to tak, že jsem při pohádce zjistila, že asi mám kontrakce v 19 30 a všichni neměli na mně čas :mrgreen: A tak ten můj že teda ano jpojedeme a odložení starší bylo ve 23 00 kdy přišel a ve 23 40 se malá narodilo.

takže takto to dopadlo a to ten den jsem nedělala nic náročného.

Třeba ti mimčo posunout či se klidně domluví už i na hospitalizaci pokud budu mít místo na sobotu na porod???Ale to asi ne spíš to mimčo posunout a budou doufat a dají to na pondělí.

ALE RIZIKO VYSOKÉHO TLAKU MĚLA KAMOŠKA A TA BYLA S NÍM I HOSPITALIZOVANÁ asi 3 dny a pak porodila
takže uvidíš třeba si tě tm už nechaj na pozorování.

nestresuj se já vím těžko se to dělá a těš se na miminko :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit
11341
4.6.13 15:30

Já nastoupila ještě ten den… rychle tabletky a čekání. No čekala jsem 48 hodin, pro nepostupující porod CS. Prostě se nám klíště zakouslo a nepustilo. Ale vše je v pohodě. Jako bych o ničem nevěděla, ale v tu chvíli jsem chtěla zdrhnout. :D je to individuální, někdo si porodí za pár hodin od zavedení tabletky a já jich měla 6 a hektolitry oxytocinu a stejně nic. Takže přímo konkrétně se to říct nedá jak to bude vypadat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
4.6.13 15:31

@mejdylko a nic jsi necítila? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5158
4.6.13 15:32

Asi jako dani24687, jen ta voda mi prdla sama, po obědě bylo po všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11341
4.6.13 15:34

@dani24687 no to si piš že cítila! Prvních 16 hodin nic, ale zbylých 32 hodin bylo žrádlo… příště jdu rovnou na císař. Tohle už fakt nechci opakovat. Jenže jsem přišla otevřená na 2 cm a po 48 hodinách jsem byla pořád na 2 cm!!! Vůbec se to nehlo, jako by prcek ještě nechtěl. No asi nechtěl, byl 42+1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marry11
4.6.13 15:36

MEJDÝLKO:upřímně to musela být fakticky akce :roll: nebot tak dlouho čekat a vlastně testovat co to s malým udělá to můžu děkovat bohu že jsem ty 2 porody přežila bez nějakých čekacích lhůt :mrgreen:
mně to teda bolelo dost od 23 00 a 40 minut vezrus tvých 48 hodin je procházka růžovou zahradou.

Ale malý ti to oplácí tomu zcela věřím :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit
21857
4.6.13 15:37

Ahoj, mám to 4 týdny (skoro 5, ty jo ) za sebou, takže dokud si to pamatuju: Záleží, jestli jsi dole už nějak nachystaná nebo ne. Podle toho je buď preindukce nebo indukce. Při preindukci se zavádí tabletka (event. jakási tyčinka) do pochvy (čípek nebo zadní klenba) a je to takový pomalý vyvolávání, kdy se porodní cesty teprve k porodu připravují. Pokud už máš nějakej nález, např. měkký čípek, trochu otevřená apod., tak se porod indukuje, tedy dostaneš kapačku s oxytocinem. Já osobně měla preindukci, dostala jsem 1/4 tabletky prostaglandinu (hormon, který obsahuje i sperma) a malá byla za ani ne 7 hodin od zavedení na světě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
4.6.13 15:38

@mejdylko 8o 8o 8o chudáku, sis vyžrala všechno :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5352
4.6.13 15:39

Tak vyvolávání v 39 nebo 40 týdnu už asi rozdíl nebude. Já byla ve 40 týdnu kvůli obavě z velkého miminka. Pozvali si mě na konkrétní den, přišla jsem tam zcela neotevřená. Dostala tabletu na otevření porodních cest ve 12 a od tří hodin jsem měla kontrakce, v devět večer prdla voda sama a šla jsem na sál, malý se narodil ve 22:25. Takže žádný oxitocin, po zavedení tablety na otevření porodních cest jsem v podstatě začala rodit spontánně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
4.6.13 15:48
@mejdylko píše:
Já nastoupila ještě ten den… rychle tabletky a čekání. No čekala jsem 48 hodin, pro nepostupující porod CS. Prostě se nám klíště zakouslo a nepustilo. Ale vše je v pohodě. Jako bych o ničem nevěděla, ale v tu chvíli jsem chtěla zdrhnout. :D je to individuální, někdo si porodí za pár hodin od zavedení tabletky a já jich měla 6 a hektolitry oxytocinu a stejně nic. Takže přímo konkrétně se to říct nedá jak to bude vypadat…

Ty prostě musíš zkusit všechno, že? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat