Jak probíhá ztráta čichu a chutě při Covidu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
780
1.5.22 23:43

Jak probíhá ztráta čichu a chutě při Covidu?

Už pár dní mám virózu, průběh, na který jsem zvyklá, nic neobvyklého. Pro jistotu jsem si dělala 2 antigenní testy, vyšly negativně a byla jsem v klidu.

Od včera mám ale hodně slabý čich a chuť. Např. čichem necítím mýdlo, krém, vůni jídla, ale cítím výraznější vůně, jako Listerine nebo parfém (ale omezeně). Na chuť např. sladká limonáda je znát, že nepiju vodu, ale samotnou příchuť nevnímám. Přijde mi, že trochu cítím kyselou, možná sladkou chuť, ale třeba šunka nechutná nijak.

Čich a chuť ztrácím při větší rýmě skoro vždy, ale jak je to nyní spojeno s Covidem, váhám, jestli nejít na PCR. Navíc dneska už je rýma mnohem lepší, ale chuť cítím asi méně než včera.

Jak to prosím bývá se ztrátou čichu a chuti při Covidu? Ztratí se úplně, nebo to může být jako u mě? Kdybych šla zítra na PCR, musím udělat nějaké změny v plánované práci, tak se mi tam nechce lítat úplně zbytečně.

Děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1865
1.5.22 23:50

Měla jsem to při covidu stejně. Když jsem jedla např. čokoládu, tak jsem věděla, že jím sladké, ale už jsem nepoznala jakou příchuť. Necítila jsem ani parfém. Antigenní testy jsme já, manžel a 2 děti měli pokaždé negativní. Já s dětmi jsme zašly na PCR a všichni pozitivní. Manžel by byl určitě také, jelikož měl také příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19942
1.5.22 23:55

Co kafe? Spousta lidi rika, ze chutna pri covidu divne.
Jinak taky jsem mela prubeh jako „svoji beznou virozu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.22 00:00

No nevím, ale já ztrácím chuť a nebo teda spíš mi jídlo chutná jinak i při běžné nemoci a nachlazení :lol: to stejné čich… Se trošku některé příznaky covidu přeceňují…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
2.5.22 00:15

Asi to ma kazdy jinak, ja nekolik dni necitila vubec nic, jidlo uplne bez chuti, pak se to zacalo zlepsovat, ale citila jsem divne pachy a nektere veci chutnaly jinak, treba z pasty na zuby jsem dlouho citila plisen ( vyzkousela jsem vic druhu a hnusne byly vsechny) kafe doted chutna jinak nez pred covidem, zda se mi ze vubec chute citim mene intenzivne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8197
2.5.22 00:24

@levandule23

zakl

on ted lítá omicron, resp. ted už ho je minimálně, hodně málo

omicron až tak moc často ztráty čichu a chuti nedělá, to ty předešlé varianty, jejej, ale omicron tolik ne, signifikantně se změnil

a jestli to máte jako jindy, nejspíše prostě jde o nějakou virosu, asi žádný PCR, pokud jste mladá, nemá žádný smysl, chovejte se jako při běžné virose…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1639
2.5.22 04:33

Mě se při covidu chuť nezměnila ale necítila sem kauze nic..i když jsem číhala k velmi cpavym věcem…manžel ten měl i ztrátu chuti a říkal že cítí že má v puse jídlo ale necítí jak chutná…jen že v puse prostě něco zmoula..
Nicméně poruchy chuti a čichu mohou provázet i jiné virózy ne jen covid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3505
2.5.22 05:18

Kdy clovek pochopi, ze antigenni test je jako sazka do loterie?! My covid meli pred mesicem a pul a nikdo z rodiny chut ani cich neztratil. Myslim, ze v praci budou radeji, kdyz je covidem nenakazis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
2.5.22 06:20

Já jsem chuť ztratila částečně, jídlo chutnalo jako piliny, ale třeba med mi přišel lehce nasladly. U hodně výrazných chutí jsem dokázala identifikovat sladkym, kysely. Ale dlouho jsem tu chuť měla otupenou celkově. Čich jsem ztratila komplet a když se začal vracet, byla jsem jak blázen. Pořád jsem někde cítila Savo nebo kouř. Jídlo mi během vaření divně smrdelo, ale cítila jsem to jen já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6343
2.5.22 06:26

Při deltě jsem ztratila vše kompletně a to jsem prakticky neměla rýmu. Necítila jsem vůbec nic. Chuť žádná. Hnus fialovej to byl. Teď u Omicronu jsem měla rýmu a tak jsem cítila méně jako u běžné rýmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
2.5.22 06:43

Já měla dva dny horečky a pak jsem byla ok. No za další dva dny jsem šla do koupelny a říkám tyjo, tu přestaly smrdet odpady (zrovna jsme dělali) 😀
Cucham k parfému, nic… Jdu k octu, taky jsem ho vůbec necítila, ale nos reagoval takovým tím typickým pálením 😀
Jídlo pak chutnalo všechno mdle, stejně. Ale bylo to před dvěma lety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 07:16

Já u delty měla lehký průběh, pouze šílenou rýmu. V úterý PCR test pozitivní a v pátek už jsem přestávala cítit i chuť jsem ztrácela, v sobotu komplet bez čichu i chutí. Do toho těhotná, takže jsem měla pocit, že každé jídlo :poblion:. Jediný co jsem trošku cítila chuť byla u sladkého :lol:. Asi za 5 dní už jsem pomalu cítila sprcháč, když jsem sprchovala a po týdnu se mi čich i chuť postupně vracela. No, doufám, že už nikdy o chuť ani čich nepřijdu, bylo to hrozný :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
73298
2.5.22 07:26

U rymy ztracim cich a chut bezne.
U omikronu v okoli nikdo ztratu cichu ani chuti nemel, my taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33841
2.5.22 07:27

Já jsem ztratila čich kompletně v říjnu 2020, kdy mi PCR dělaný 11. den vyšel negativně, pak letos v březnu, kdy PCR byl pozitivní - nic hrozného na tom nebylo, tak jsem pár dní necítila své a dceřiny exkrementy a též kočičí kakánky, jako nějak nechápu, co je na tom tak hrozného - za cca 5 dní se čich postupně vracel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33841
2.5.22 07:27
@blumen píše:
U rymy ztracim cich a chut bezne.
U omikronu v okoli nikdo ztratu cichu ani chuti nemel, my taky ne.

já i mamka ano, chuti ani ne, ale čich byl pryč kompletně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat