Jak probíhají nemoci u dítěte s astmatem a alergiemi?

2344
9.3.17 15:07

Jak probíhají nemoci u dítěte s astmatem a alergiemi?

Synovi je 2,5 a testy na alergii ukázaly alergii na zvířata a roztoče. Plus má prý z toho astma. Doktorka nás ale dnes postrašila, že ač mu to zaléčíme a doma se zbavíme zvířat, tak jakmile ve školce něco chytne, bude to prý mít šílený průběh, protože mu to bude sedat na průdušky. Jakou máte zkušennosti vy? Jak probíhaly nemoci u dětí, co jsou astmatici nebo alergici? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13150
9.3.17 15:12

Dcera je silny alergik a nemoci u ni maji lehci prubeh nez u syna, ktery alergii nema. Ale moje mamka ma problemy s pruduskami, ne primo astma, a virozy zvlada velmi spatne. Ale je zase rozdil mezi ditetem a starsim clovekem. Ja bych se asi nehroutila dopredu, proste uvidis, jak to bude v budoucnu vypadat. Dulezite je mit doma v zasobe vhodne leky a vedet, jak v pripadne krizove situaci reagovat. Zbytek uz neovlivnis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
9.3.17 15:13

@nozu Tak snad to bude v rámci možnosti únosné. Jsem nervák a vše řeším předem :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 15:15

@koala123 ahoj syn od malinká alergie a astma. Od té doby co jsem to zjistila tak už nechodíme k dětské. A to proto, že není potřeba. Jakákoliv nemoc šedá na průdušky. Nasadim Paralen skrz teplotu a pak už jen zvýšit dávky léků na alergii a astma. Syn totiž vždy při takové nemoci strašně kašle. Dětská by s tím stejne nic neudělala. Takže když je na tom hůř, jdeme na alergo a doktorka řekne zda má angínu atd a popripade nasadí antibiotika. Ale za ty roky už jsme si na tento postup zvyklý. Nemocný je max 1× za 2 roky. Záchvaty při zvýšení alergenů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
9.3.17 15:19

@koala123 no, tak my to mame vždy s horsim prubehem. Mam dvojčata kluky, predcasne narozeny, astma a alergie. I blba ryma jim seda dolu, uz několikrát jsme je vezli nebo volali rychlou, když se to napr. zkombinovalo s laryngitidou, tak my i malem vypnuli uplne. Je to indvidualni, ten jeden to ma ted horsi, druhej vyrazne lepsi…ale o nervy je kazda nemoc, bohužel :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54468
9.3.17 15:20

@koala123 tak u nás vždycky průdušky, bronchitidy, laryngitidy…
Koupili jsme domů inhalátor, zvlhčovač vzduchu, ale i tak byl doma vždycky aspoň 14dní…u nás to dělalo ale i hodně to, že do školky ze začátku nerad chodil a byl schopnej si pomalu nemoc sám vyvolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
9.3.17 15:25

Jo, a nam tedy doktorka doporučila je uplne ze skolky stahnout…zatím nevim, jak se s tim popasovat, pet let na rodicaku s raubirema je pet let na rodicaku s raubirema…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
9.3.17 15:29

@Tejina ty jo, to bysme financne nezvladli :-(, abych tak dlouho nebyla v praci. Navic mam ted miminko, tak jen doufam, ze to nebude mit i on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
9.3.17 15:44

Ja sem astmatik a je pravda ze sem chytla vsechno co se kde mihlo, pomalu ob tyden neco. Pak na to dost pomahali lazne, to sem vzdycky po prijezdu domu mela nadlouho klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9180
9.3.17 16:20
@koala123 píše:
Synovi je 2,5 a testy na alergii ukázaly alergii na zvířata a roztoče. Plus má prý z toho astma. Doktorka nás ale dnes postrašila, že ač mu to zaléčíme a doma se zbavíme zvířat, tak jakmile ve školce něco chytne, bude to prý mít šílený průběh, protože mu to bude sedat na průdušky. Jakou máte zkušennosti vy? Jak probíhaly nemoci u dětí, co jsou astmatici nebo alergici? Děkuji.

máme pětileťáka s podobným problémem, alergie stejně jako vy. Akorát to astma nemáme přiznané, podle lékařky je tam ale náběh. Takže momentálně bere xyzal.
ale to že má alergii jsme vůbec netušili, prostě nemá typické alergické projevy. takže jsme neustálé virozy připisovali školce.
nemoný je opravdu často - 3 týdny doma, 3 týdny školka, teď před vánocema ho to složilo totálně a to pro mě byl impuls navštívit tu alergologii. Ale ani jednou to neměl na průduškách, má sice dost kašel a opravdu mu trvalo tři týdny než se z toho dostal úplně. Teď co bere ten xyzal, tak je to daleko lepší, během týdne už je v pořádku. po měsici braní jsme zopakovali testy na alergologii a hodně se mu to všechno zlepšilo, tak doufám, že se blýská na lepší časy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12043
9.3.17 16:23
@koala123 píše:
@nozu Tak snad to bude v rámci možnosti únosné. Jsem nervák a vše řeším předem :zed:

Promin nechtela jsem zasahovat, ale ty napises jaky jsi nervak a resis vse predem, ale pritom se ti kluk dusil, zvracel z kocky a ty jsi odmitala ji dat pryc, az to dospelo sem. Tak hlavne ze jsi neuprednostnila dite pred zviretem…to prijde hrozne me. Samozrejme maleho je mi moc lito a doufam, ze alespon v tomto bude mit stesti a nebude trpet na zadne silene prubehy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
9.3.17 17:15

Dcera má 2 roky a kousek, šílenost, ale doufám, že z toho časem ještě vyroste.Dr. říká, že astma dětského věku se časem zlepšuje, často se ale vrátí v pubertě. Od podzimu do jara prakticky nemocná, vloni i letos.Je fakt, že většinou nemá horečky, ale věčně zelený sopel, kašle a nemůže dýchat, je unavená. Když je na tom relativně lépe, chodím s ní do MC, ale většinou je to tak, že je často nemocná, když je zdravá, vybíráme si zameškané hodiny jako náhradu a ona tam zase něco chytne.Jsem ráda, že do školky zatím nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama