Jak probíhají vaše návštěvy na gyndě v těhu?

472
17.1.09 10:15

Jak probíhají vaše návštěvy na gyndě v těhu?

Zajímalo by mě, jak u vašich doktorů na gyndě probíhá taková klasická každoměsíční návštěva poradny v pokročilejším těhotenství. Jedná se mi o prohlídky apod.
Ptám se proto, že ze začátku mi Dr. dělala ultrazvuky. Je mi jasné, že mi při každé návštěvě nemůže dělat pořád ultrazvuk. :wink: Nyní do mě strčí vždy jen prst, zmáčkne mi na břicho, řekne miminko se drží dobře a jdu dom. Tak jestli to tak probíhá i u vašich Dr. nebo při kontrolách postupují jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2753
17.1.09 10:20

UTZ mi moje dr. delala asi 4×, jinak kontroly probihaly vicemene podobne jak ty tvoje. sestricka rano zkontrolovala moc,pak me dr. vysetrila, pripadne zodpovedela moje dotazy. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
17.1.09 10:24

Ahoj,
tak ja jdu nejdriv k sestrickam s moci a na mereni tlaku. Pak jdu k lekari, ten se me zepta ja se citim, jestli me neco neboli, co pohyby. No a pak dela uzt, vysetroval me jen na zacatku, ted dela vzdy jen utz a vnitrne me u Honzika vysetroval az po 30 tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
17.1.09 10:50

Já dám u sestry moč, změří mi tlak, pak jdu k doktorovi, ten se zeptá, jak se mi daří, hupsnu na křeslo, vyšetří mě prstem zevniř, prohmatá břicho, prohlásí „těhotenství je v pořádku, roste jako z vody“, já se případně ještě na něco doptám a jdu dom. Ultrazvuk mi naposledy dělal někdy v tom 16 týdnu, když mi brali krev na triply. Takže tak podobně - taky nic moc :lol:

Ani mi neměřil nějakou tu šířku pánve a takové ty věci, o kterých se dočítám, že jsem je měla absolvovat - asi ji mám širokou od pohledu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
17.1.09 12:45

Nejdřív mě sestra zváží , změří mi tlak , zkontroluje moč , pak jdu k doktorce , rovnou hupsnu na křeslo , zeptá se jak se daří , pokaždé se ptá na pohyby , nebo jestli mi netvrdne bříško , pak poslechne miminko a změří ho .Tot vše.A ultrazvuk mi dělala 4× v 8tt , pak 14tt,20tt a naposledy jsem byla začátkem 30tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
17.1.09 13:18

Vlastně to samé jako Olusha , jen mi ještě rychlovka sjede utz, žádná podívaná, jen kontrola srdíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
17.1.09 17:56

Ahoj,

já jdu vždycky nejdřív na poradnu k sestřičce - zeptá se mě na váhu, změří tlak, zkontroluje moč, pak jdu ke svý doktorce, která mi udělá ultrazvuk, dělá mi ho pokaždý, dělala to tak všem pacientkám, vnitřně vyšetřuje až po 36 týdnu, že nebude dráždit hada bosou nohou :wink: Zeptá se mě, jestli všechno v pořádku, pokecáme a jdu dom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
17.1.09 18:05

Amynko , já mám právě pocit , že by do tebe Dr .už od cca 36 týdne neměla sahat, právě proto aby nedráždila hada bosou nohou :wink: Tak nevim :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3378
17.1.09 18:53

Ahoj

Mám to podobně. Nejdřív u sestřičky měření tlaku, vážení, moč. Pak mě doktor prstem vyšetří, prohmatá břich, poslechne srdíčko a zeptá se na pohyby. Proberem moje dotazy a problémy a jdu dom.

Jak je to od 36. týdne nevím, jestli už by nemělo být vnitřní vyšetření. Moje kamarádka byla vyšetřena vždy…až do 39. týdne kdy rodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
17.1.09 19:07

Olu - ee, ona mi říkala, že po 36 týdnu už vyšetřovat může, nedělá Hamiltna, nebo něco podobnýho, ale klasický vyšetření a kdyby to jó vyvolalo porod, tak by to tímhle moc neovlivnila a ve 36 tt jsou mimča donošená, takže je to v pořádku. No a před 36 týdnem raději ne, protože by na porod bylo moc brzy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
17.1.09 19:14

No u mě to je právě tak , že mě Dr.celý těhotenství vždycky vyšetřila zatím normálně , a když jsem byla ted na prohlídce , tak mi říkala že už nemusim do kabinky , že už mě radší vyšetřovat nebude.Neber to prosím tak , jako že se dohaduji , jen asi co doktor to jiný názor no :roll: :roll: :roll: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
17.1.09 21:03

Olusho , já jsem u prvního ke konci už chodila do porodnice, a taky mi dělal normální vyšetření - naposled ten den, co jsem pak jela do nemocnice s prasklou vodou, což bylo na termín.
A jenom dodávám, že předtím obvoďačka na to dlabala, vnitřní vyšetření snad ani jednou po tom prvním ve 12tt, asi 4 ultrazvuky, jinak jsem se bavila jen se sestřičkou (porodní asistentkou). Až zpětně mi dochází, že kdybych se předčasně začala otevírat nebo podobný problém, vůbec by se na to nepřišlo 8O . (Teď u druhého je to úplně o něčem jiném u jiné dr.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
17.1.09 22:02

Ale mě má Dr.normálně do 36tt prohlížela , ale ted už chodim taky do porodnice , hlídaj mě kvuli tlaku atd,to je jedno , a tam mě neprohlíželi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
17.1.09 22:45

No tak většina to teda máte podobně jako já. No mě to právě zajímalo z toho důvodu, že třeba z toho začátku kontroluje ultrazvukem srdíčko a jestli se to mimčo vůbec vyvíjí. No a pak bylo třeba období, že už mi ultrazvuk nedělala a přitom jsem pohyby ještě necítila. I tak mě vyšetřovala jen prstem a pohmatem na břicho. Tak jsem si tak kolikrát říkala, že kdyby se nedej Bože něco stalo, tak že ona by to ani nezjistila…I teď mi přijde jen vyšetření prstem takové neúplné - např. by si mohla to bříško poslechnout alespoň takovým tím sluchadlem (jak už bylo i za našich babiček) aby slyšela srdíčko miminka a že je vše o.k. (jen tak pro klid duše) :wink: No ale doufejme, že Dr. dobře vědí co dělají. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nikynka86
20.1.09 19:47

Mam to podobne…
Sestra vysetri moc,zmeri mi tlak a zvazi me,vse doplni to prukajdy,potom jdu k Dr.pokazde me vysetri vnitrne,ale jen asi kontroluje cipek,nelezu na kozu ani kreslo,jen proste na lehatku,zmeri mi vysku fundu a zepta se co a jak ,taky asi od 19tt posloucha srdicko plodu takovym „udelatkem“ UTz jsem mela zatim 3× a na 4 a posledni ve 30tt jdu v pondeli…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama