Jak probíhal vaginální porod po prvním císaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Makíja1
Povídálka 44 příspěvků 23.02.18 19:42
Jak probíhal vaginální porod po prvním císaři

Ahoj holky,

jak u vás probíhal druhý porod - vaginálně - po předchozím císaři? U mě první CS kvůli KP, plánovaně. Příští týden mám termín druhého šmudlíka a zatím to vypadá, že by to i snad šlo. Zatim.

Jak probíhalo u vás? Porod začal sám v termínu, dřív? A trval dlouho, jak byste to porovnaly s císařem?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 23.02.18 20:02

@Makíja1 Já měla plánovanou sekci kvůli dvojčatům. Další dvě dítka jsem pak porodila přirozeně. Byly to dva nejrychlejší porody, které jsem zažila - mírné kontrakce, pak praskla voda a poté jsem nejprve do 3hod (syn se narodil na den TP) a u dalšího pak do 1hod porodila (dcerku jsem přenášela), ale byl to můj 9. a 10. porod, tak možná i proto to byl takový fofr ;) A v naší nemocnici jsou nakloněni přirozeným porodům po sekci, ne všude to tak musí být.

Proti sekci je pro mě přirozený porod procházkou růžovým sadem a sekce nutné zlo. A to nejsem žádná přírodní žena (klidně si nechám udělat Hamiltonův hmat, píchnout vodu nebo napumpovat do žíly oxytocin), jen ne sekci :oops:

Ať ti to klapne, jak si přeješ :kytka:

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 46 inzerátů 23.02.18 20:02

Prvni porod akutni sekce pro abrupci placenty, druhy vaginalni. Porod byl 5 dni po terminu. Zacaly mi bolesti a neodtekla mi plodovka. Tu praskly na sale a za 3/4 hodiny bylo miminko s pomoci vexu na svete. Bolest silena, uz jsem pomalu chtela cisare, ale nejak jsem to zvladla. U vag. porodu mas bolesti, narodi se dite a prijde strasna uleva. U cisare je to naopak, narodi se miminko a teprve zacnou bolesti. Ja uz mam odrodino, ale kdyby bylo 3. ditko a ja si mohla zvolit porod, tak nevim, co bych zvolila.

Tyjo
Stálice 61 příspěvků 23.02.18 20:03

Prvni byl SC pro KP. Praskla mi.voda ve 36+4, takze misto planovaneho byl nakonec akutni. Druhy porod vaginalni. Rozbehl se ve 36+6, opet praskla voda. Porodila jsem ve 37+1. Za me byl jednoznacne lepsi druhy vaginalni. Neprijemne bylo, ze jsem pak uz byla permanentne pripojena na monitoru. Porad se ptali, zda me jizva neboli..coz mi prislo vtipne, jak v te bolesti bych poznala, ze boli zrovna jizva. Mela jsem par kosmetickych stehu bez nastrohu. Rekonvalescence se neda srovnava. Drzim palce at ti to dopadne tak, jak si prejes :-)

Lunysek
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 23.02.18 20:04

@Makíja1 s dovolenim se vtirnu.take me zajima.me to tedy ceka az v srpnu

tezi
Hvězda diskuse 49833 příspěvků 1 inzerát 23.02.18 20:11

@Makíja1 měla jsem první dítě sekcí kvůli špatným průtokům a druhé jsem rodila normálně. Porod začal asi 10 dní před termínem a celkově mohl trvat kolem 10h, ale to že asi rodím mi došlo někdy kolem 1h a ve 3 bylo miminko na světě. Když jsem přijela do porodnice tak ani nikdo nenavrhoval, že bych měla jít na další sekci, ale nechali mě rodit normálně.
Při dalších porodech pokud jsem si mohla vybrat tak jsem chtěla rodit normálně.

petule9
Echt Kelišová 7572 příspěvků 23.02.18 20:18

První porod plánovaný císař kvůli KP. Začaly kontrakce, tak byl nakonec o pár dní dřív. Druhý porod vaginální, začal prasknutím vody asi o týden dřív než první. Já si moc přála rodit normálně, zároveň jsem měla trochu strach, tak jsem si zaplatila dulu. Bylo to výborné rozhodnutí. Porod proběhl normálně, bez komplikací, jen jsem musela být častěji připojená na monitor, což bylo nepříjemné, ale s tím jsem do toho šla. I tak hodnotím porod velmi pozitivně, i přes tu bolest jako nejkrásnější zážitek v mém životě.. Císař je pro mě nutné zlo, pokud to nejde jinak.

petule9
Echt Kelišová 7572 příspěvků 23.02.18 20:21

Jinak mně v porodnici dali vybrat, jestli chci druhý císař, nebo to zkusím přirozeně..

petule9
Echt Kelišová 7572 příspěvků 23.02.18 20:30

Pro mě byl normální porod pěkný zážitek po psychické stránce. Měla jsem předtím pocit, že jsem byla o něco ochuzena, chtěla jsem to zažít. I když to byla velká bolest, po psychické stránce jsem si to užívala. Následný bonding taky nádhera.. Já moc chtěla rodit normálně. Ale mám plno kamarádek, kterým po prvním císaři nic nechybělo a nechtěly zažít ty bolesti, nebo se bály, tak šly podruhé taky do císaře. Každý to má jinak..

Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19925 příspěvků 23.02.18 20:59

Pro mě vaginální porod rozhodně lepší, i když cesta k němu nebyla jednoduchá. První porod akutní sekce pro nepostupující porod… u druhého mi praskla voda 40+3, ale kontrakce se nedostavily, tak mi po 12 hodinách dali tabletu..porod se rozjížděl pomalu, primář mě přemlouval, ať si dám říct, a jdu na císař :roll:, miminku se dařilo dobře, takže jsem odmítala a nechala si naordinovat klystýr (když to ten personál nenapadlo)…po něm se porod krásně rozjel a za 3h byl prcek na světě. Měla jsem jen dva malé vnitřní stehy (cvičila jsem s aniballem), takže rekonvalescence trvala chvilinku :) Jinak na to, jestli mě bolí jizva, se mě nikdo neptal, monitor klasicky jen co 4 hodiny (mezitím co 2 jen poslech miminka), vtipné bylo, že na monitoru jsem měla kopečky obráceně :lol:

kuchle
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 42 inzerátů 23.02.18 21:03

První porod plánovaný CS pro KP, nakonec se ale malý narodil 2 dny před plánovaným termínem CS, praskla mi voda, začaly kontrakce, nutné infuze na ustoupení kontrakcí, pak sekce. Druhý porod přirozený, taky 2 dny před termínem praskla voda, začaly kontrakce. V 7 ráno praskla voda, ve 12 už byla na světě. Celkem pohodový porod, na to že maličká měla 4kg.

panikockova
Závislačka 3485 příspěvků 4 inzeráty 23.02.18 21:11

Prvni porod skoncil sekci kvuli nepomeru (malej mel pres 4kg), druhej syn byl KP do 39.tydne takze sem mela termin druhy sekce, ale pak se otocil a vyslo to spont, a byla to nadhera, nesrovnatelny. Zaclo to samo 40+1 kontrakcema, bylo to dlouhy, ale skvely :mrgreen: :srdce:

hapolda
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 23.02.18 21:59

Prvni porod akutni sekce pro tachykardii miminka, rekonvalescence az neuveritelne rychla. Druhy porod necele dva roky po prvnim v 39+5tt. Zacal kontrakcema pekne vklidku po 15 minutach a postupne zkracovaly. Do porodnice jsem odjela v 17 hodin a v 0:02 byla venku. Slo to vpohode. Bolelo to dost, to ne ze ne ale stalo to zato :) rekonvalescence byla delsi, vsechno me bolelo, ale rozhodne bych priste volila zase vaginalni :palec:

evušák
Stálice 51 příspěvků 23.02.18 22:10

Ja mela pro KP rodit maleho planovanym cisarem, nakonec mi 38+0 praskla voda, takze sel driv ven sekci akutni… Druhy porod o 25 mesicu pozdeji, prenasela jsem 5 dni, pak zacaly lehke bolesti, tak jsme vyrazili do porodnice. Tam to zacalo mit grady, porodila jsem za 7 hodin po prijeti. Mala musela jit ven Vexem (skakali mi mj. i po brise), slaba srdecni akce, museli ji rozdychat, hned si ji odnesli. Nastesti vse dopadlo dobre, dodnes si ale vycitam, ze jsem si radeji nevybrala druhou sekci a chtela to zkusit prirozene. Vyber nechali na me.

Agrion
Závislačka 2783 příspěvků 23.02.18 22:41

@Makíja1 Ja jsem otehotnela kratce po prvnim cisari… takze druhy porod byl pouhych 14 mesicu po prvnim. Nechali me vybrat, jestli chci rodit vaginalne ci planovanyn cisarem… ve sce naivite jsem chtela zkusit porodit prirozene. No dopadlo to stejne blbe jako prvni porod… po skoro 72 hodinach bolesti jelo krava opet akutnim cisarem :nevim: Potreti uz jsem to nezkousela (bylo mi to teda taky vyslove nedoporuceno), sla rovnou na cisare a usetrila si cele to martyrium predem..

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >