Jak prodloužit čerstvost kupovaných koláčů

rokris
1.6.18 08:21

Jak prodloužit čerstvost kupovaných koláčů

Dobré ráno. :kytka: Jsem v takové „prima“ situaci. Musím dnes nakoupené pečivo uchovat v co nejpoživatelnějším stavu do pondělka. Tvarohové koláče a slané plněné. Myslíte, že stačí do lednice? Nebo na mrazák? Nic jiného mě nenapadlo. Máte ještě nějakou další radu? Moc děkuju. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7366
1.6.18 08:24

@rokris Určitě mrazák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10570
1.6.18 08:25

Do lednice určitě ne, to bude rozblácené. To spíše do toho mrazáku. Ale stejně čerstvé je čerstvé. Nejde koupit až v pondělí? Pečivo už bývá brzy ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7366
1.6.18 08:28

@marin Pokud by to šlo koupit v pondělí tak by zakladatelka nechtěla radu :lol: :lol: píše že je v prima situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10570
1.6.18 08:32
@Annabela11 píše:
@marin Pokud by to šlo koupit v pondělí tak by zakladatelka nechtěla radu :lol: :lol: píše že je v prima situaci.

To chápu, ale nějak si moc nedovedu tu situaci představit. Jedině, že by někam odjížděla a už nestihla nikam zajít? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
1.6.18 08:35
@marin píše:
Do lednice určitě ne, to bude rozblácené. To spíše do toho mrazáku. Ale stejně čerstvé je čerstvé. Nejde koupit až v pondělí? Pečivo už bývá brzy ráno.

Koupit to v po bohužel nejde. Musím to mít v po tak brzy, že nebude ještě otevřeno. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
4407
1.6.18 08:38

Mrazak v pohode. Nebo nejake lokalni pekarstvi, ti mivaji otevreno treba uz v 5, nebo je mozne se s nimi domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10570
1.6.18 08:43
@rokris píše:
Koupit to v po bohužel nejde. Musím to mít v po tak brzy, že nebude ještě otevřeno. :roll:

A jedná se o jak velké množství pečiva? S tou lokální pekárnou se dá v případě většího odběru třeba bedna domluvit, mají brzy ráno upečeno. Když jeli od nás lidi na zájezd brzy ráno, tak si to v místní pekárně domluvili a měli krásně čerstvé rohlíky. Pokud je to jen hodně malé množství, tak bych dala do toho mrazáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
1.6.18 08:55
@Limi123 píše:
Mrazak v pohode. Nebo nejake lokalni pekarstvi, ti mivaji otevreno treba uz v 5, nebo je mozne se s nimi domluvit.

I v 5 je už pro nás pozdě. Špatná domluva a organizace, no. Jsem v tom nevinně, ale musím to řešit. Tak doufám, že nikdy více. :)

• Citovat
  • Nahlásit
rokris
1.6.18 08:56
@marin píše:
To chápu, ale nějak si moc nedovedu tu situaci představit. Jedině, že by někam odjížděla a už nestihla nikam zajít? :nevim:

JJ.

• Citovat
  • Nahlásit
639
1.6.18 09:02

A neprodávají v nějakém obchoďáku polotovary koláčů, které se pak doma dopecou? Stejně jako třeba v Tescu mají housky na dopečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
1.6.18 09:08
@levandule23 píše:
A neprodávají v nějakém obchoďáku polotovary koláčů, které se pak doma dopecou? Stejně jako třeba v Tescu mají housky na dopečení.

To možná prodávají. Viděla jsem někdy nějaký závin, nebo co. Ale nikdy jsem to nezkoušela. Nevím, jestli je to jedlé.

• Citovat
  • Nahlásit
2477
1.6.18 09:12

Mrazák, jedině mrazák :) Já do něj dávám všechno pečivo. Ideálně do dvou igelitů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4407
1.6.18 09:13
@rokris píše:
I v 5 je už pro nás pozdě. Špatná domluva a organizace, no. Jsem v tom nevinně, ale musím to řešit. Tak doufám, že nikdy více. :)

Tak se zkus v nejakem tom mensim pekarstvi domluvit. Obvykle tam celou noc pecou, tak by to nemusel byt problem, aby ti to vydali v noci, na objednavku.

Nebo si kolace v nedeli upec sama.

Ale mrazak neni spatna varianta, mrazila jsem tak buchty a ani se to nepoznalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3817
1.6.18 09:15

Já bych asi zkusila nějaké balené pečivo. Od pátku to nebude nic moc a z mrazáku bych to také moc na nějakou akci neriskovala. Někdy když vytáhnu z mrazáku chleba, tak je rozmočený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama