Jak prodloužit rodičovský příspěvek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 10:39
Jak prodloužit rodičovský příspěvek?

Ahoj, je tu někdo kdo si prodlužoval rodičák? Ráda bych zůstala se synem o rok déle doma, ale nevim, kde si to vyřídit a hlavně kolik budu pobírat peněz? 15 října 2016 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Syn se narodil 25.11.2016. Mateřskou jsem si dala na 3 roky.. Byl by někdo ochotný mi pomoc to spočítat? Vůbec se v tom totiž nevyznám.. :nevim: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 1 inzerát 27.03.19 10:42

Zajdi na pracak a tam ti to spočítají. Musíš mít s sebou papir o denním.vymerovacim základu, buď tvůj nebo manžela. Jsou i různé kalkulačky na netu, ty to taky umí spočítat, ale nejjistější je ten pracak a s stejně tam pak budeš muset jít.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 27.03.19 10:44

Zažádat o prodloužení si půjdeš na ÚP, konkrétně na oddělení státní sociální podpory (na sociálku). ;) Kdyžtak si tam zkus napřed zavolat. Tam ti to přesně spočítají, kolik bys pobírala, to ti tady asi nikdo nespočítá. ;)

Sany80s
Kelišová 7204 příspěvků 27.03.19 10:44

Spočítej si, kolik jsi vybrala, kolik ti zbývá a to rozpočítej do měsíců.
Mění se to tak, že dojdeš tam, kde se u vás vyřizuje rodičák(příslušná pobočka úp) a tam se s pracovnicí domluvíš.
Ovšem, když se dívám na data, tak ti bude zbývat velice málo, takže by to asi vyšlo na částku okolo 3000 za měsíc.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9499 příspěvků 27.03.19 10:46

Jdi na pracak, tam kde si o něj zadala. Kolik budeš brát záleží na tom kolik už sis vybrala. Si to spocitej. Kolik bereš teď krát kolik mesicu už pobíráš, co ti vyjde odečti od 220 000 a vyděl počtem měsíců, které ještě chceš pobírat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 10:56

zavolej na pracak a oni ti to spocítají. a nevite jak je to pak v zamestnanni kdyz chcete zustat doma 4roky? - musi me drzet to konkretni misto nebo me uz muzou v ramci firmy nabidnout jinou pozici ??? chci si taky zazadat o prodlouzeni,kdyz nepujdem do druhýho.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 19 inzerátů 27.03.19 11:03
@Anonymní píše:
zavolej na pracak a oni ti to spocítají. a nevite jak je to pak v zamestnanni kdyz chcete zustat doma 4roky? - musi me drzet to konkretni misto nebo me uz muzou v ramci firmy nabidnout jinou pozici ??? chci si taky zazadat o prodlouzeni,kdyz nepujdem do druhýho.

Požádat o neplacené volno a na zaměstnavateli je, jestli ti to umožní nebo ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 13:04

@xstrasilka no ale kdybych rovnou tedy namisto 3let zvolila rodicovskou na 4roky tak by bylo take jen na zamestnavateli zda mi vyjde vstric? myslela jsem ze to prijmout musi …ale za jinych podminek nez kdyz jdu jen na 3 roky… A kdyz to prodlouzim myslim ze je to stejny jako bych mu nahlasila na pocatku

micta
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 27.03.19 13:09

Spočítej si to sama doma,ne všude jsou ochotní to počítat za tebe.mě paní oznámila, že nevidí do systému,kolik už jsem vyčerpala.

eumedon
Extra třída :D 14515 příspěvků 27.03.19 13:11
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo si prodlužoval rodičák? Ráda bych zůstala se synem o rok déle doma, ale nevim, kde si to vyřídit a hlavně kolik budu pobírat peněz? 15 října 2016 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Syn se narodil 25.11.2016. Mateřskou jsem si dala na 3 roky.. Byl by někdo ochotný mi pomoc to spočítat? Vůbec se v tom totiž nevyznám.. :nevim: :zed:

A co chceš prodloužit? Rodičovskou dovolenou (tu nelze, je max. do 3. narozenin dítěte), nebo pobírání rodičovského příspěvku?

Dobu pobírání rodičovského příspěvku prodloužíš tak, že na ÚP požádáš o snížení vyplácené částky. Až vyčerpáš 220 tisíc, tak vyplácení RP bude zastaveno. Takže zjisti si na ÚP, kolik ti zbývá vyplatit, poděl to počtem měsíců, které chceš, aby ti ještě byl vyplácen a dostaneš částku, na kterou to máš snížit.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9499 příspěvků 27.03.19 13:11
@Anonymní píše:
@xstrasilka no ale kdybych rovnou tedy namisto 3let zvolila rodicovskou na 4roky tak by bylo take jen na zamestnavateli zda mi vyjde vstric? myslela jsem ze to prijmout musi …ale za jinych podminek nez kdyz jdu jen na 3 roky… A kdyz to prodlouzim myslim ze je to stejny jako bych mu nahlasila na pocatku

Ne on má povinnost držet ti místo ty 3 roky, pak je to na dohodě, buď ti dá neplacené volno a nebo nedá a to pak musíš nastoupit nebo dát výpověď.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 19 inzerátů 27.03.19 13:29
@Anonymní píše:

Ne, rodičovskou dovolenou můžeš mít nejvíc na 3 roky, 4 letá varianta je, myslím, pro nezaměstnané.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 16:16

aha, tak to uvidíme co a jak me vyjdou za par led vstric. moc dekuji

eumedon
Extra třída :D 14515 příspěvků 27.03.19 16:29
@xstrasilka píše:
Ne, rodičovskou dovolenou můžeš mít nejvíc na 3 roky, 4 letá varianta je, myslím, pro nezaměstnané.
Žádná varianta rodičovské dovolené pro nezaměstnané neexistuje, protože rodičovská dovolená je volno od zaměstnavatele. Nezaměstnaní mají volna víc, než je jim to milé.
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 19 inzerátů 27.03.19 16:56
@eumedon píše: Žádná varianta rodičovské dovolené pro nezaměstnané neexistuje, protože rodičovská dovolená je volno od zaměstnavatele. Nezaměstnaní mají volna víc, než je jim to milé.

No jo, pravda, už jsem se do toho zamotala, ti mají automaticky rodičovský příspěvek na 4 roky, dovolenou žádnou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama