Jak psychicky zvládnout rizikové těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 10:02

Jak psychicky zvládnout rizikové těhotenství?

Jsem počtvrté těhotná, jedno těhotenství skončilo hned v prvním trimestru, dvě skončila ve druhém trimestru. Podstoupila jsem snad všechna možná vyšetření, objevilo se pár problémů a bylo mi doporučeno několik preventivních opatřeních. Momentálně jsem znovu ve druhém trimestru, blíží se týden, ve kterém jsem přišla o jedno z dětí a z toho důvodu mi byla doporučena několikatýdenní hospitalizace na „pozorování“ a já už to upřímně nezvládám… Neumím si představit ležet tak dlouho v nemocnici, ještě teď covid a určitě omezí návštěvy, každé píchnutí, svědění, výtok jsem až panická, že je to zase tady, vůbec nevím, jak to přežít ještě nadcházejících 20 týdnů, abych úplně nezešílela… Prošel jste si někdo něčím podobným, co vám pomohlo, jak jste to přežili? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65238
8.11.21 10:06

Zažila jsem 2×, jednou 16 týdnů, podruhé jen 10 tydnu v Nemocnici. Upřímně, já byla v té nemocnici ve větší pohodě než doma. Páč máš po ruce doktory, kdyby cokoliv :hug: drž se, je to strašně náročné :kytka: jinak mám tedy nakonec oba kluky vymodlene a zdravé. Třetí byl nejnáročnější fyzicky, šílené nevinnosti, ale jinak ok..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 10:25

@martina.se Mně paradoxně nikdy nic nebylo, všechna těhotenství pohodová, žádné nevolnosti ani jiné obtíže, stejně jako tohle a pak najednou ze dne na den konec… Nevím, jestli jsem po tom všem na manžela nezdravě fixovaná, ale neumím si představit, kdybych byla v nemocnici sama a mohl za mnou jen občas na návštěvu, nebo nedejbože třeba vůbec, bylo by to pro mě psychicky ještě náročnější… Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 10:32

Druhé těhotenství abrupce placenty ve 27tt. Důvod nezjištěn. Třetí těhotenství neplánované, hrozné překvapení. Psychicky jsem se zhroutila, protože strach mi nedovolil riskovat vědomě další otěhotnění. Celé těhotenství jsem chodila k psychologovi, to mi opravdu pomáhalo překonat ten strašný strach. Za hospitalizaci bych bývala byla vděčná. Brala bych to tak, že mám lékaře po ruce a kdyby něco, mohou reagovat okamžitě. Najdi si na tom ta pozitiva. Moje těhotenství dopadlo nakonec na výbornou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 10:45
@Anonymní píše:
Druhé těhotenství abrupce placenty ve 27tt. Důvod nezjištěn. Třetí těhotenství neplánované, hrozné překvapení. Psychicky jsem se zhroutila, protože strach mi nedovolil riskovat vědomě další otěhotnění. Celé těhotenství jsem chodila k psychologovi, to mi opravdu pomáhalo překonat ten strašný strach. Za hospitalizaci bych bývala byla vděčná. Brala bych to tak, že mám lékaře po ruce a kdyby něco, mohou reagovat okamžitě. Najdi si na tom ta pozitiva. Moje těhotenství dopadlo nakonec na výbornou.

Pro mě je asi nejhorší, že ve třetím těhotenství jsem měla léčbu, byla jsem hlídaná a stejně to dopadlo jako to předchozí, ze dne na den konec… Tohle čtvrté těhotenství je pro nás taky překvapení, nebylo plánované a já nejsem schopná uvěřit, že by to mohlo dopadnout jinak než všechna předchozí…Pozitiva se snažím hledat, ale nejde mi to, v předchozím jsem chodila na kontroly k Apolináři, což patří mezi špičkové oddělení, na té poslední všechny výsledky na výbornou a za dva dny konec, postupující porod už nebylo možné zastavit…

• Citovat
  • Nahlásit
8026
8.11.21 10:52

Stresem si naopak jeste pritizis. Vím že to není jednoduché, ale věř že co se má stát se stane. To nejlepší co můžeš teď pro sebe i pro dítě udělat, je být pod kontrolou v nemocnici. S manželem můžete vést videohovory. Zkus myslet trochu pozitivně, ačkoliv je to těžké. Přeju ať to zvládnete spolu až do porodu, a máš zdravé mimco. :kytka: Věř že těch pár týdnů za to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 11:24
@mackA159 píše:
Stresem si naopak jeste pritizis. Vím že to není jednoduché, ale věř že co se má stát se stane. To nejlepší co můžeš teď pro sebe i pro dítě udělat, je být pod kontrolou v nemocnici. S manželem můžete vést videohovory. Zkus myslet trochu pozitivně, ačkoliv je to těžké. Přeju ať to zvládnete spolu až do porodu, a máš zdravé mimco. :kytka: Věř že těch pár týdnů za to stojí.

Vím to, ale doktorka mi na tohle řekla velmi trefnou poznámku: „hlavně si vůbec neberte k srdci řeči o tom, ať se nestresujete, že ubližujete dítěti, to vás bude stresovat ještě víc, protože zcela logicky ve vaší situaci nemůžete být v pohodě a bez stresu, nikdo neví, jaké to pro vás je a co prožíváte…“ Řídím se tím a je mi líp, z tvého příspěvku cítím, že jsi nic podobného nezažila, protože bys ani nemohla napsat „co se má stát, stane se“ :oops: Snažím se myslet pozitivně, ale s postupujícími týdny to je čím dál těžší, proto hledám někoho s podobnou zkušeností, jestli mu třeba něco pomohlo, hospitalizace v nemocnici, kde jsem přišla o oba andílky, mi na klidu rozhodně nepřidá…

Příspěvek upraven 08.11.21 v 11:25

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 11:25
@Anonymní píše:
Jsem počtvrté těhotná, jedno těhotenství skončilo hned v prvním trimestru, dvě skončila ve druhém trimestru. Podstoupila jsem snad všechna možná vyšetření, objevilo se pár problémů a bylo mi doporučeno několik preventivních opatřeních. Momentálně jsem znovu ve druhém trimestru, blíží se týden, ve kterém jsem přišla o jedno z dětí a z toho důvodu mi byla doporučena několikatýdenní hospitalizace na „pozorování“ a já už to upřímně nezvládám… Neumím si představit ležet tak dlouho v nemocnici, ještě teď covid a určitě omezí návštěvy, každé píchnutí, svědění, výtok jsem až panická, že je to zase tady, vůbec nevím, jak to přežít ještě nadcházejících 20 týdnů, abych úplně nezešílela… Prošel jste si někdo něčím podobným, co vám pomohlo, jak jste to přežili? Děkuji

Tak to dost podobně, 4× těhotná, 2× konec v 2. Trimestru, 4.těhotenství vyšlo, poradna apolinař. Já bych si hospitalizaci přála, ikdyz je to těžký, ono je celý strašně těžký. Musíš prostě vydržet, vždycky jsem byla šťastná za každý další týden. Občas panikařila, to snad ani jinak nejde. přeju hodně síly a věřím, že už to musí vyjít. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 11:30
@Anonymní píše:
Tak to dost podobně, 4× těhotná, 2× konec v 2. Trimestru, 4.těhotenství vyšlo, poradna apolinař. Já bych si hospitalizaci přála, ikdyz je to těžký, ono je celý strašně těžký. Musíš prostě vydržet, vždycky jsem byla šťastná za každý další týden. Občas panikařila, to snad ani jinak nejde. přeju hodně síly a věřím, že už to musí vyjít. :srdce:

A co ti třeba pomáhalo? Odpočítávání dalšího týdne? Mohla bych se pokusit to přenastavit, protože to mám opačně, s postupujícími týdny panikařím, protože jsem blíž k jedné ztrátě, jestli to přes ni zvládnu, budu se zase blížit druhé ztrátě… Apolinář mi ve třetím těhotenství nepomohl, skončilo to stejně jako předchozí, jsou tam nejlepší, ale neumím si představit tam zase docházet, řeším to aktuálně jinde…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 11:48

Právě proto, že na to nešlo nemyslet, jsem ti dávala tip na chození k psychologovi. Probíral se mnou situaci, techniky, jak se s tím naučit pracovat… v dnešní době se dají využít i konzultace online.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 11:50
@Anonymní píše:
Právě proto, že na to nešlo nemyslet, jsem ti dávala tip na chození k psychologovi. Probíral se mnou situaci, techniky, jak se s tím naučit pracovat… v dnešní době se dají využít i konzultace online.

Tam chodím, ale mám pocit, že mi to vůbec nepomáhá :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 14:35
@Anonymní píše:
A co ti třeba pomáhalo? Odpočítávání dalšího týdne? Mohla bych se pokusit to přenastavit, protože to mám opačně, s postupujícími týdny panikařím, protože jsem blíž k jedné ztrátě, jestli to přes ni zvládnu, budu se zase blížit druhé ztrátě… Apolinář mi ve třetím těhotenství nepomohl, skončilo to stejně jako předchozí, jsou tam nejlepší, ale neumím si představit tam zase docházet, řeším to aktuálně jinde…
dívat se co už má dítě nově vyvinutého, taky příběhy předčasných porodu se šťastným koncem, jako teď už by to dal v tomto týdnu, taky se nevzdalovat od porodnice, protože při abrupci placenty jde o čas. Bohužel abrupci často nepoznaji ani na nejvyšším pracovišti. Dneska už bych křičela a nenechala si namluvit, ze to krvácení je nějak banalita. Předčasně narozený dítě nejspíš bude mít nějaký problém a horší start do života, ale já už věděla při 4. Těhotenství, Že budu křičet, ať ho okamžitě vyřiznou ven, další udušené dítě už bych nedala ( to bylo už teda na začátku 3. Trimestru). Naštěstí už to nebylo potřeba. Kolem týdnu ztrát je to nejhorší no, to fakt nevim, to bylo nejhorší. A ano kecy o nestresováni jsou blbost, to prostě z podstaty věci není možné.
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 15:02
@Anonymní píše:
dívat se co už má dítě nově vyvinutého, taky příběhy předčasných porodu se šťastným koncem, jako teď už by to dal v tomto týdnu, taky se nevzdalovat od porodnice, protože při abrupci placenty jde o čas. Bohužel abrupci často nepoznaji ani na nejvyšším pracovišti. Dneska už bych křičela a nenechala si namluvit, ze to krvácení je nějak banalita. Předčasně narozený dítě nejspíš bude mít nějaký problém a horší start do života, ale já už věděla při 4. Těhotenství, Že budu křičet, ať ho okamžitě vyřiznou ven, další udušené dítě už bych nedala ( to bylo už teda na začátku 3. Trimestru). Naštěstí už to nebylo potřeba. Kolem týdnu ztrát je to nejhorší no, to fakt nevim, to bylo nejhorší. A ano kecy o nestresováni jsou blbost, to prostě z podstaty věci není možné.

Moc děkuji, to je dobrý nápad sledovat příběhy z předčasných porodů, mrknu na stránky Nedoklubka. Nevzdaluji se prakticky nikam, u mě šlo vždy o začínající předčasný porod, jednou např. ve 20tt, snažili se to zastavit, ale pozdě už to nešlo, nikdo si to nedokáže vysvětlit, proč tomu tak je, čípek jeden den 5,5 cm a za další dva jsem začala rodit a čípek žádný. Potřetí jsem tomu věřila, šetřila se, dodržovala všechno možný a samozřejmě i doporučenou léčbu a stejně nic, asi proto je to pro mě tak těžké najít víru :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
65238
8.11.21 16:47
@Anonymní píše:
@martina.se Mně paradoxně nikdy nic nebylo, všechna těhotenství pohodová, žádné nevolnosti ani jiné obtíže, stejně jako tohle a pak najednou ze dne na den konec… Nevím, jestli jsem po tom všem na manžela nezdravě fixovaná, ale neumím si představit, kdybych byla v nemocnici sama a mohl za mnou jen občas na návštěvu, nebo nedejbože třeba vůbec, bylo by to pro mě psychicky ještě náročnější… Moc děkuji

Jako mi 2× též ne, ale u prvního otevřená na 2 prsty ve 20 T5, zjištěno při kontrole. u druhého to samé plus vcestna, 25 TT se rozjel porod. u druhého mě hlídali víc, navíc jsem měla porodnici na dohled z okna.. víš jak. V nemocnici ten stav kontrolují klidně několikrát denně, takže hned přijdou na změny :think: doma nemáš šanci cokoliv poznat, bohužel. osobně bych z těchto důvodu do hospitalizace šla, s manželem dlouhé videohovory atd.. ale Dr mají pak možnost zasáhnout ihned, není tam prodleva jako když jsi doma :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 19:56
@martina.se píše:
Jako mi 2× též ne, ale u prvního otevřená na 2 prsty ve 20 T5, zjištěno při kontrole. u druhého to samé plus vcestna, 25 TT se rozjel porod. u druhého mě hlídali víc, navíc jsem měla porodnici na dohled z okna.. víš jak. V nemocnici ten stav kontrolují klidně několikrát denně, takže hned přijdou na změny :think: doma nemáš šanci cokoliv poznat, bohužel. osobně bych z těchto důvodu do hospitalizace šla, s manželem dlouhé videohovory atd.. ale Dr mají pak možnost zasáhnout ihned, není tam prodleva jako když jsi doma :think:

Ono mi stejně nic jiného nezbyde, jen jsem hledala nějaké tipy a rady, jak to v rámci možností přežít a zvládnout bez větší psychické újmy. Určitě víš sama, jaký je to nápor, a když je člověk ještě na rizikovce, nesmí nic dělat, tak má až moc času na pozorování se a přemýšlení, i když nechce :oops:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat