Jak raději sedí děti ve sporťáku?

220
20.11.20 23:55

Jak raději sedí děti ve sporťáku?

Ahoj všem,
Vybíráme dvojkombinaci a ta co u nás vede nemá možnost otočné korbičky sporťáku. Dá se jen dítětem od sebe. Přemýšlíme, jak moc velký je to problém? Nesedí stejně děti raději takhle, aby měly přehled o okolí? Myslíte, že to bude (kromě mého sobeckého pocitu, že nevidím na dítě) něčemu vadit? V jakém směru nejraději sedí vaše děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1179
20.11.20 23:59

Když jsem dala sporťák, tak ze začátku jsem chtěla na dítě vidět a ono na mě… Takže já osobně vybírala sporťák, kde se dá volit strana… Až když dítě chtělo vidět, co se děje v okolí (poznáš to), tak jsem přehodila… Jinak znám ale i maminky, které na dítě neviděly a úplně v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6087
21.11.20 00:01

@la tilia tohle je hrozně individuální. Ale řekla bych, že se dětem asi víc líbí sedět ve směru jízdy (od matky), protože mají větší výhled a ano ty budeš mít větší klid. Jenže, jak píšeš, že jde o sobecký pocit, že máš dítě u sebe… ono nejde o sobecký pocit, ale je důležité si s dítětem i na procházkách povídat a je fajn, když Ti uvidí na pusu a uvidí Tvoji artikulaci. I logopedové doporučují, aby děti seděly co nejdéle to jde směrem k matce (nebo k tomu, kdo veze kočár), právě kvůli té gestikulaci… Ale už jsem viděla i 4 měsíční, nesedící dítě ve sporťáku ve směru jízdy a nic mu nebylo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52031
21.11.20 00:08

První dítě tak do 15 m chtělo koukat pouze na mě, pak už pouze ven. Druhé dítě ve 20 m stále jezdí dle nálady, a ta je jednou koukat na matku a podruhé koukat dopředu. Kolikrát přehazuju rukojeť/korbu i během jízdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
21.11.20 07:13

Starší jezdil jen obličejem ke mně, nikdy nevyžadoval otočení. Mladší zase jezdí od půl roka ve sporťáku pí směru, protože není otočný. Je jí 1,5 roku. Osobně si myslím, že je to o zvyku, jasně, že je možné, když je na výběr, že dítě bude preferovat jedno, ale osobně jsem nikdy neslyšela, že by někdo musel kvůli tomu měnit kočár. Ale tady se určitě někdo najde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
21.11.20 08:04

U 1.dcery jsem po tydnu pouzivani sportaku kupovala dalsi s otocnou korbou. Bala se, kdyz na nas nevidela.
Druha dcera taktez ze zacatku oblicejem k nam, pak uz ale chtela koukat dopredu. Sportak jsem ale vzdy mela max 3-4mesice. Co zacaly deti stabilneji chodit, tak mame uz jen lepsi golfky s madlem Britax B-agile a dcera tape vedle me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18325
21.11.20 08:43

Moje dítě odmítlo v kočárku sedět, když na mě nevidělo až do dvou let. Musela jsem kvůli tomu koupit nový sporťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1449
21.11.20 08:51

Mám sportak natrvalo do lehu a dítě v nem klečí a kouká, kam zrovna chce, různě se tam mele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.11.20 09:27

Dcera jezdila v kocarku do 2 let a vzdy koukala jen na me nebo toho kdo vezl kocarek…je hodne komunikativni…i logopedove doporucuji aby na matku dite videlo kdyz na nej mluvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
21.11.20 12:07

Díky všem za postřehy, je to evidentně hodně individuální. Tak my to risknem a maximálně prostě dokoupime sporťák s opačným směrem sezení :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15090
21.11.20 12:32

Mám kluka po směru jízdy od asi 7. měsíců, předtím jezdil v hluboké korbě. V okolí některé matky nutí i starší děti jezdit čelem k nim a děcka si můžou krky ukroutit, aby viděli ven :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
26.11.20 14:25
@la tilia píše:
Díky všem za postřehy, je to evidentně hodně individuální. Tak my to risknem a maximálně prostě dokoupime sporťák s opačným směrem sezení :mrgreen:

jj mam zkušenost u tří dětí, že kolem roka se to láme a už pak chtějí vidět většinou ven ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
26.11.20 18:03

@Káťa19 díky za zkušenost.! Uvidíme, já myslím, že to půjde 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4223
26.11.20 18:46

@la tilia fakt športové kočáre sú vždy v smere jazdy. Záleží čo chcete podnikať. Dcéra bez problémov v smere jazdy, celá zvedavá čo sa deje okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18325
26.11.20 19:38
@jjss píše:
@la tilia fakt športové kočáre sú vždy v smere jazdy. Záleží čo chcete podnikať. Dcéra bez problémov v smere jazdy, celá zvedavá čo sa deje okolo.

Nejsou. Naštěstí výrobci už reagují na pořadavky protisměrného sezení a na trhu je slušná řada kočárků s otočnou korbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat