Jak ráno motivovat děti k rychlejšímu oblékání a snídání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klárka14
Závislačka 3345 příspěvků 30.01.17 09:36
jak ráno motivovat děti k rychlejšímu oblékání snídaní?

Jak to máte Vy po ránu?

Vstáváme v půl šesté. Chystám snídani a svačinu. Děti by se pak měly oblékat a snídat samy. JENŽE. Neustále je musím popohánět. Odcházíme před půl sedmé z domu. A to že sice jsou oblečené najedené vyčistěné zuby, ale já snad 10× upomínám. Zkoušela jsem jen jednou, ale neměla to efekt. Holky 6 a 8 let, vše mají na svém místě nachystané, jenom se obléci, najíst. Denně je samé. Někdy mám na ně vztek :cert: Nechci to takto. Nechci se stresovat. Jezdit pozdě do práce. Nějaké fígle :think: nemáte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 22044 příspěvků 30.01.17 09:46

Horko těžko motivuju sama sebe :zed:
Podle mě to nejde. Z dětství si pamatuju, jak mi mamka nebo táta furt říkali „nekoukej do blba“, „hni se“, " jsi jak spící panna" (to bylo oblíbené :mrgreen: ). Mně nepřipadalo, že se vypravuju pomalu :mrgreen:

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 30.01.17 09:47

@klárka14 vstávám nejdřív, ať je můžu popohánět :lol:

Bábrdl
Generální žvanilka 22044 příspěvků 30.01.17 09:47
@klárka14 píše:
Jak to máte Vy po ránu?Vstáváme v půl šesté. Chystám snídani a svačinu. Děti by se pak měly oblékat a snídat samy. JENŽE. Neustále je musím popohánět. Odcházíme před půl sedmé z domu. A to že sice jsou oblečené najedené vyčistěné zuby, ale já snad 10× upomínám. Zkoušela jsem jen jednou, ale neměla to efekt. Holky 6 a 8 let, vše mají na svém místě nachystané, jenom se obléci, najíst. Denně je samé. Někdy mám na ně vztek :cert: Nechci to takto. Nechci se stresovat. Jezdit pozdě do práce. Nějaké fígle :think: nemáte?

Navíc si myslím, že 45 minut na vypravení z baráku (probudit, oblíknout, najíst, vyčistit zuby…) je u dítěte slušný výkon :think:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17617 příspěvků 18 inzerátů 30.01.17 09:51

Co je jednou v 6:30 vystrčit neoblecene a nenajezene před byt v pyžamu (nebo v tom, co stihnou)? Treba by slecny pochopily, ze konci legrace, až by musely do školy v neglize.

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 30.01.17 09:51

Dobry tema. Deti mam tedy mladsi, tam zadna „motivace“ nepomaha…jen furt dokola buzerovat, pripominat, popohanet, aby se odeslo. :mrgreen: Jedno dite je ranni ptace, ale i to dokaze lelkovat a vymyslet 1000 cinnosti, krome tech, ktery jsou treba udelat. Druhy dite taham z postele pul hodiny, ale zas pak to jde nejak rychlejs…

Jinak odchazet takhle brzo v pul sedme je hruza.To neni kritika, je mi jasny, ze s tim zakladatelka nic nenadela. Navic v zime a ve tme. Ja sama pro sebe potrebuju rano pulhodinu na kafe a probrani se, abych mohla zacit tahat z posteli ostatni…

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 30.01.17 09:53

Mám děti sice mladší (3,5 a 5 let), budím je ráno v 6:30 a do školky odcházíme v 7:30. Snídani jim nachystám a je na nich jestli chtějí jíst nebo ne. A oblíkání? Oblékám je sama, jsou rozespalí a unavení, nikam se jim nechce a nejraději by se váleli na gauči. :-D Chápu je, taky se mi nechce a tak jim nachystám oblečení a pomohu jim s oblékáním. Nechci si kazit ráno zbytečnými hádkami a stresovat je ještě před odchodem do školky. :nevim:

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15073 příspěvků 30.01.17 09:54

U nás také třičtvrtě hodina je běžný čas. Ale počítám s tím, máme to tedy s cca 10 minut rezervou, než si dáma rozmyslí, co bude snídat :lol:
Na holku platí dát na výběr „buď to stihneš do 6:15, nebo tě poveze taťka, protože já budu muset jet do práce“ :lol: (manžel by ji mohl vézt o 15 minut později, ale ona raději od maminky :srdce: ).

Jinak je chápu, já mám také velké potíže se ráno zprovoznit. Takže na ně mluvím po ráno pomalu, potichu a pomáhám (dočistit zuby, natáhnout punčocháče, když to zrovna vůbec nejde apod.).

Helileli
Závislačka 3144 příspěvků 30.01.17 09:54

A mají vlastní budík? Naridila bych jim ho o 5-10min dřív, když tak s opakováním, ať mají před tebou náskok.
Vstávate v celkem nelidskou dobu, děti můžou už spát částečně oblečené, snídani jim můžeš zabalit s sebou do ranní družiny, čaj či kakao do termohrnku, ať si ji v klidu snědí tam bez halekani nervózní matky za zády.

Někdo holt ráno potřebuje víc času na rozjezd, tím, že je pohanis, to z dlouhodobého hlediska spíš zhoršujes, neber to prosím zlé, ale takto se určitě nenaučí se samostatně vypravit, když vědí, že ty je vždy ohlidas, aby vše udelali

Tamtama
Extra třída :D 11855 příspěvků 30.01.17 09:56

Nemám, ale ráda si na nějaké počkám. Ve třičtvrtě na 7 vstávám, budím děti, mladší jde automaticky do koupelny a chce pastu na kartáček, vyčistí si zuby, nechá se obléct, ale staršího tahám z postele ještě o půl 8. :zed: A pak už jsme samozřejmě ve skluzu, vyčistí si zuby, pak se obléká, snídani nestíhá a stejně vycházíme v 8. :zed: Takže každé ráno řev, že chce snídani. Školka zavírá v 8, máme ji dvě minuty od baráku.

Helileli
Závislačka 3144 příspěvků 30.01.17 09:57

Jo a sedmiletý ráno vstane, jde se vyčůrat a pak si sedne v pokojíčku do křesílka, natáhne si půl ponožky a civi před sebe dalších cca 5-10min.

carsa
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 30.01.17 10:11

Mám děti 1., 3., 5., třída - dva kluci, jedna holčička. Já vstanu v 6,30. Udělám svačiny, snídaně, vysprchuju se, najím, připravím jim oblečení a v 7,00 je budím. Já se jdu oblékat, oni se zatím sami nají, obléknou. Pak jim postupně čistím zuby, holčičce pletu copy. V 7,30 se jdeme oblékat do kabátů, v 7,40 opouštíme byt :)plus mínus to funguje. Mám vyzkoušeno, že když já jsem klidná a jen potichu připomínám, tak to funguje. Jak začnu být nervní a křičím, nejde nic. Někdy to je taky divočejší, ale ještě nikdy pozdě nepřišli…:)

Petra2829
Echt Kelišová 7898 příspěvků 30.01.17 10:19

@klárka14 vstáváme stejně. Syn 4roky, dcera 11. Vstaneme někdy dokonce v 5:40. Dam snídani na stůl. Bez jídla by malej po ránu nežil. Do 6 musí být i oblečený. Většinou se oblekame spolu. Zavodime. Někdy mu i pomáhám s oblekanim. V polovině týdne bývá unavený. Já je chápu. Od 6-6:15 si hraje. Já ve čtvrt odcházím startovat auto, venčit psy a přiložit do kotle. Děti si mezi tím vyčistí zuby a dooblekaji. Někdy stihnu a pomohu, někdy už čekají, obuji boty a jede se.. Každopádně je budím s úsměvem a s snažím se s tim mladšim soutěžit.

Jarka K
Závislačka 4093 příspěvků 30.01.17 10:21

Máme jen jedno, bude mu šest a vypravuje ho ráno manžel, protože já jsem už dávno v práci. Dávají to za 20 minut. K snídani vždycky něco, co je snědeno hned (přesnídávka, Brumík, bábovka) nebo nic, když nechce. Ve školce stejně mají kolem deváté hned svačinku.
A prý se obléká u pohádky, takže spíš čumí než se oblíká. Manžel ho většinou dooblékne sám, když už je čas vyrážet. Docela na ta jejich rána nadává. Já jsem spokojená :mrgreen:

Kdyby jich bylo víc, bylo by to peklo :mavam:

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 30.01.17 10:22

Priznavam, ze aby ubylo stresu a byli jsme rychlejsi, pomahat se detem oblikat a obouvat. I kdyz uz to oba dva umi moc dobre sami. Doufam, ze v 15 uz to delat nebudu :)))

Příspěvek upraven 30.01.17 v 10:22

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Třešničková ukázala tvář v odraze, byla to náhoda, nebo záměr?

Téměř čtyři měsíce je Týnuš Třešničková, která v Turecku na konci září... číst dále >

Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >