Jak ráno motivovat děti k rychlejšímu oblékání a snídání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klárka14
Závislačka 3345 příspěvků 30.01.17 09:36
jak ráno motivovat děti k rychlejšímu oblékání snídaní?

Jak to máte Vy po ránu?

Vstáváme v půl šesté. Chystám snídani a svačinu. Děti by se pak měly oblékat a snídat samy. JENŽE. Neustále je musím popohánět. Odcházíme před půl sedmé z domu. A to že sice jsou oblečené najedené vyčistěné zuby, ale já snad 10× upomínám. Zkoušela jsem jen jednou, ale neměla to efekt. Holky 6 a 8 let, vše mají na svém místě nachystané, jenom se obléci, najíst. Denně je samé. Někdy mám na ně vztek :cert: Nechci to takto. Nechci se stresovat. Jezdit pozdě do práce. Nějaké fígle :think: nemáte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21399 příspěvků 30.01.17 09:46

Horko těžko motivuju sama sebe :zed:
Podle mě to nejde. Z dětství si pamatuju, jak mi mamka nebo táta furt říkali „nekoukej do blba“, „hni se“, " jsi jak spící panna" (to bylo oblíbené :mrgreen: ). Mně nepřipadalo, že se vypravuju pomalu :mrgreen:

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 30.01.17 09:47

@klárka14 vstávám nejdřív, ať je můžu popohánět :lol:

Bábrdl
Generální žvanilka 21399 příspěvků 30.01.17 09:47
@klárka14 píše:
Jak to máte Vy po ránu?Vstáváme v půl šesté. Chystám snídani a svačinu. Děti by se pak měly oblékat a snídat samy. JENŽE. Neustále je musím popohánět. Odcházíme před půl sedmé z domu. A to že sice jsou oblečené najedené vyčistěné zuby, ale já snad 10× upomínám. Zkoušela jsem jen jednou, ale neměla to efekt. Holky 6 a 8 let, vše mají na svém místě nachystané, jenom se obléci, najíst. Denně je samé. Někdy mám na ně vztek :cert: Nechci to takto. Nechci se stresovat. Jezdit pozdě do práce. Nějaké fígle :think: nemáte?

Navíc si myslím, že 45 minut na vypravení z baráku (probudit, oblíknout, najíst, vyčistit zuby…) je u dítěte slušný výkon :think:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17407 příspěvků 20 inzerátů 30.01.17 09:51

Co je jednou v 6:30 vystrčit neoblecene a nenajezene před byt v pyžamu (nebo v tom, co stihnou)? Treba by slecny pochopily, ze konci legrace, až by musely do školy v neglize.

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 30.01.17 09:51

Dobry tema. Deti mam tedy mladsi, tam zadna „motivace“ nepomaha…jen furt dokola buzerovat, pripominat, popohanet, aby se odeslo. :mrgreen: Jedno dite je ranni ptace, ale i to dokaze lelkovat a vymyslet 1000 cinnosti, krome tech, ktery jsou treba udelat. Druhy dite taham z postele pul hodiny, ale zas pak to jde nejak rychlejs…

Jinak odchazet takhle brzo v pul sedme je hruza.To neni kritika, je mi jasny, ze s tim zakladatelka nic nenadela. Navic v zime a ve tme. Ja sama pro sebe potrebuju rano pulhodinu na kafe a probrani se, abych mohla zacit tahat z posteli ostatni…

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 30.01.17 09:53

Mám děti sice mladší (3,5 a 5 let), budím je ráno v 6:30 a do školky odcházíme v 7:30. Snídani jim nachystám a je na nich jestli chtějí jíst nebo ne. A oblíkání? Oblékám je sama, jsou rozespalí a unavení, nikam se jim nechce a nejraději by se váleli na gauči. :-D Chápu je, taky se mi nechce a tak jim nachystám oblečení a pomohu jim s oblékáním. Nechci si kazit ráno zbytečnými hádkami a stresovat je ještě před odchodem do školky. :nevim:

Kakika
Extra třída :D 14946 příspěvků 30.01.17 09:54

U nás také třičtvrtě hodina je běžný čas. Ale počítám s tím, máme to tedy s cca 10 minut rezervou, než si dáma rozmyslí, co bude snídat :lol:
Na holku platí dát na výběr „buď to stihneš do 6:15, nebo tě poveze taťka, protože já budu muset jet do práce“ :lol: (manžel by ji mohl vézt o 15 minut později, ale ona raději od maminky :srdce: ).

Jinak je chápu, já mám také velké potíže se ráno zprovoznit. Takže na ně mluvím po ráno pomalu, potichu a pomáhám (dočistit zuby, natáhnout punčocháče, když to zrovna vůbec nejde apod.).

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2957 příspěvků 30.01.17 09:54

A mají vlastní budík? Naridila bych jim ho o 5-10min dřív, když tak s opakováním, ať mají před tebou náskok.
Vstávate v celkem nelidskou dobu, děti můžou už spát částečně oblečené, snídani jim můžeš zabalit s sebou do ranní družiny, čaj či kakao do termohrnku, ať si ji v klidu snědí tam bez halekani nervózní matky za zády.

Někdo holt ráno potřebuje víc času na rozjezd, tím, že je pohanis, to z dlouhodobého hlediska spíš zhoršujes, neber to prosím zlé, ale takto se určitě nenaučí se samostatně vypravit, když vědí, že ty je vždy ohlidas, aby vše udelali

Uživatel je onlineTamtama
Extra třída :D 11778 příspěvků 30.01.17 09:56

Nemám, ale ráda si na nějaké počkám. Ve třičtvrtě na 7 vstávám, budím děti, mladší jde automaticky do koupelny a chce pastu na kartáček, vyčistí si zuby, nechá se obléct, ale staršího tahám z postele ještě o půl 8. :zed: A pak už jsme samozřejmě ve skluzu, vyčistí si zuby, pak se obléká, snídani nestíhá a stejně vycházíme v 8. :zed: Takže každé ráno řev, že chce snídani. Školka zavírá v 8, máme ji dvě minuty od baráku.

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2957 příspěvků 30.01.17 09:57

Jo a sedmiletý ráno vstane, jde se vyčůrat a pak si sedne v pokojíčku do křesílka, natáhne si půl ponožky a civi před sebe dalších cca 5-10min.

carsa
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 30.01.17 10:11

Mám děti 1., 3., 5., třída - dva kluci, jedna holčička. Já vstanu v 6,30. Udělám svačiny, snídaně, vysprchuju se, najím, připravím jim oblečení a v 7,00 je budím. Já se jdu oblékat, oni se zatím sami nají, obléknou. Pak jim postupně čistím zuby, holčičce pletu copy. V 7,30 se jdeme oblékat do kabátů, v 7,40 opouštíme byt :)plus mínus to funguje. Mám vyzkoušeno, že když já jsem klidná a jen potichu připomínám, tak to funguje. Jak začnu být nervní a křičím, nejde nic. Někdy to je taky divočejší, ale ještě nikdy pozdě nepřišli…:)

Petra2829
Echt Kelišová 7898 příspěvků 30.01.17 10:19

@klárka14 vstáváme stejně. Syn 4roky, dcera 11. Vstaneme někdy dokonce v 5:40. Dam snídani na stůl. Bez jídla by malej po ránu nežil. Do 6 musí být i oblečený. Většinou se oblekame spolu. Zavodime. Někdy mu i pomáhám s oblekanim. V polovině týdne bývá unavený. Já je chápu. Od 6-6:15 si hraje. Já ve čtvrt odcházím startovat auto, venčit psy a přiložit do kotle. Děti si mezi tím vyčistí zuby a dooblekaji. Někdy stihnu a pomohu, někdy už čekají, obuji boty a jede se.. Každopádně je budím s úsměvem a s snažím se s tim mladšim soutěžit.

Jarka K
Závislačka 4004 příspěvků 30.01.17 10:21

Máme jen jedno, bude mu šest a vypravuje ho ráno manžel, protože já jsem už dávno v práci. Dávají to za 20 minut. K snídani vždycky něco, co je snědeno hned (přesnídávka, Brumík, bábovka) nebo nic, když nechce. Ve školce stejně mají kolem deváté hned svačinku.
A prý se obléká u pohádky, takže spíš čumí než se oblíká. Manžel ho většinou dooblékne sám, když už je čas vyrážet. Docela na ta jejich rána nadává. Já jsem spokojená :mrgreen:

Kdyby jich bylo víc, bylo by to peklo :mavam:

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 30.01.17 10:22

Priznavam, ze aby ubylo stresu a byli jsme rychlejsi, pomahat se detem oblikat a obouvat. I kdyz uz to oba dva umi moc dobre sami. Doufam, ze v 15 uz to delat nebudu :)))

Příspěvek upraven 30.01.17 v 10:22

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >