Dcera nevychází s mým partnerem

Anonymní
21.1.21 14:57

Jak reagovat aby dítě změnilo názor.

Dobrý den. Mám problém se svým dítětem. Žiju s ní sama od 4 let. Jeji otec nás opustil kvůli milence.
Našla jsem si přítele s kterým budu 5 let. Nežijeme spolu, ale často ke mě jezdí ob dva dny a přespí. Máme se moc rádi, ale dcerce moc nesedl. Ať děláme cokoliv, prostě ho nemusí. Nenutím ji se s ním nějak bavit, netlačíme na ní. Je tady velké ale! Dcera strašně žárlí. Proběhla diskuze o svatbě. Kdyz jsem ji řekla, že se máme moc rádi a rádi by jsme se vzali s tím, že se pro ni nic nemění, tak mi řekla, že nechce abych se vdala :lol: Že ho nemá ráda atd. Samozřejmě vím, že o takové věci si budu rozhodovat sama až se jí to líbí nebo ne, ale mrzí mě to moc :,(
Vysvětlila jsem jí, že ji mám ze všech na světě nejraději, ale přeci mám ráda i jeho a chci být šťastná. Až se jednou odstěhuje nebo bude prostě jen s kamoškama, tak já přeci nebudu doma sama a smutná. Řekla mi, že na svatbu nepůjde a basta.
Mrzí mě že je sobec a moc ráda nenásilně bych chtěla aby změnila názor. Řekla jsem jí, že jsem se moc těšila, že mi bude pomáhat vybírat šaty atd že jsem se tak těšila, když ji budu mít u sebe a užijeme si to spolu a poté i párty, že to bude veselé a moc mi na tom záleží aby tam byla semnou a ani to nezabralo :,( Řekla mi, že se sbalí a uteče raději. Přitom by se pro ni nic nezměnilo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6554
21.1.21 15:01

A z jakého důvodu ho nemá ráda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1651
21.1.21 15:02

A jaky vztah má k dcerce tvůj partner?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
21.1.21 15:02

Kolik je dceři nyní?
A proč konkrétně ho nemá ráda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
21.1.21 15:03

Přijde mi úplně mimo plánovat svatbu s někým, s kým nežiješ v domácnosti stabilně, zvlášť, když už máš dítě. Nešla bych do toho ani náhodou. Zkusila bych žít ve třech, a až podle toho, jak by to klapalo, bych uvažovala o svatbě.
Hodně bych taky popřemýšlela o tom, proč přítele nemá dcera po tolika letech ráda, to je opravdu divné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10123
21.1.21 15:04

Jak je dcera stará? Předpokládám, že jsi byla celou dobu s ní sama, věnovala veškerý čas jen jí a teď to prostě nemá. Já si osobně myslím, že ji nijak nezměníš a bude z toho muset vyrůst. Já to měla stejně, ať si máma našla kohokoliv. Přešlo mě to asi v patnácti a i tehdy si pamatuji, jak mě štvalo, když na mě máma zrovna neměla čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3346
21.1.21 15:05
@Anonymní píše:
Dobrý den. Mám problém se svým dítětem. Žiju s ní sama od 4 let. Jeji otec nás opustil kvůli milence.
Našla jsem si přítele s kterým budu 5 let. Nežijeme spolu, ale často ke mě jezdí ob dva dny a přespí. Máme se moc rádi, ale dcerce moc nesedl. Ať děláme cokoliv, prostě ho nemusí. Nenutím ji se s ním nějak bavit, netlačíme na ní. Je tady velké ale! Dcera strašně žárlí. Proběhla diskuze o svatbě. Kdyz jsem ji řekla, že se máme moc rádi a rádi by jsme se vzali s tím, že se pro ni nic nemění, tak mi řekla, že nechce abych se vdala :lol: Že ho nemá ráda atd. Samozřejmě vím, že o takové věci si budu rozhodovat sama až se jí to líbí nebo ne, ale mrzí mě to moc :,(
Vysvětlila jsem jí, že ji mám ze všech na světě nejraději, ale přeci mám ráda i jeho a chci být šťastná. Až se jednou odstěhuje nebo bude prostě jen s kamoškama, tak já přeci nebudu doma sama a smutná. Řekla mi, že na svatbu nepůjde a basta.
Mrzí mě že je sobec a moc ráda nenásilně bych chtěla aby změnila názor. Řekla jsem jí, že jsem se moc těšila, že mi bude pomáhat vybírat šaty atd že jsem se tak těšila, když ji budu mít u sebe a užijeme si to spolu a poté i párty, že to bude veselé a moc mi na tom záleží aby tam byla semnou a ani to nezabralo :,( Řekla mi, že se sbalí a uteče raději. Přitom by se pro ni nic nezměnilo.

Je problem respektovat nazor, ze nekoho dcera nema rada?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
21.1.21 15:05

A když píšeš, že by se pro ní nic nezměnilo, to by s vámi zas nebydlel? Protože pokud bydlel, tak by to byla pořádná změna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 15:08

Nemá absolutně žádný důvod ho nemít ráda právě. Má zlatou trpělivost, když dcera občas vyštěkne. Jinak si spolu hezky hrají, chodí na procházku a když byli ještě otevřené restaurace, tak ji kolikrát vzal na oběd, když jsem byla třeba v práci nebo se mi nikam schválně nechtělo (aby se víc sblížili)
Vím že strašně na něj žárlí a nechápu právě proč. Vím že jsem si ji dost rozmazlila když jsem s ní zůstala sama. Měla veškerou mojí pozornost a spala semnou v ložnici. Vadí jí, že teď to tak není, ale není to kvůli němu, ale kvůli tomu, že teď má svůj vlastní pokojíček veliký a chci aby spala tam. Bude ji 10 let. Víkendy spí u semnou.

• Citovat
  • Nahlásit
22965
21.1.21 15:08

Možná se špatně ptas, možná je tam něco, co sama neumí říct. Možná jde o něco uplne jinýho.
Za me by byla fajn nějaká komunikacni kniha. Výborná je „výchova bez poražených“. Člověk nestačí zírat, v čem dela naprosto nevědomky chyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9099
21.1.21 15:13

Třeba se bojí, že budeš chtít další dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 15:13
@Pavlik Morozov píše:
Je problem respektovat nazor, ze nekoho dcera nema rada?

Samozřejmě to respektovat budu v tom, že se s ním bavit nemusí ani kamarádit když nechce. Ale sama si rozhodnu jak to bude bez ptaní se dcery.
Jen mě to mrzí ale hledám radu, jak ji to třeba nějak ulehčit a třeba ji pomoct k tomu aby ho ráda měla. Samozřejmě bez nucení.

• Citovat
  • Nahlásit
262
21.1.21 15:14
@Pavlik Morozov píše:
Je problem respektovat nazor, ze nekoho dcera nema rada?
Z pohledu k dceři: A je problém respektovat, že si matka našla partnera? - takto se daleko nedostanou… :think:
@Anonymní píše:
Nemá absolutně žádný důvod ho nemít ráda právě. Má zlatou trpělivost, když dcera občas vyštěkne. Jinak si spolu hezky hrají, chodí na procházku a když byli ještě otevřené restaurace, tak ji kolikrát vzal na oběd, když jsem byla třeba v práci nebo se mi nikam schválně nechtělo (aby se víc sblížili)
Vím že strašně na něj žárlí a nechápu právě proč. Vím že jsem si ji dost rozmazlila když jsem s ní zůstala sama. Měla veškerou mojí pozornost a spala semnou v ložnici. Vadí jí, že teď to tak není, ale není to kvůli němu, ale kvůli tomu, že teď má svůj vlastní pokojíček veliký a chci aby spala tam. Bude ji 10 let. Víkendy spí u semnou.

Teď sis to sama pojmenovala, dcera si to možná vyložila tak, že spí sama kvůli němu, i když to tak není. Vůbec bych se nebála, poradit se s dětských psychologem, není na tom nic špatného.

Příspěvek upraven 21.01.21 v 15:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 15:14
@karkarka píše:
Třeba se bojí, že budeš chtít další dítě.

Tak zrovna tohle posloucham každý den, že chce sourozence :mrgreen:
Ale bohužel už žádné dítě mít nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
3346
21.1.21 15:18
@Anonymní píše:
Samozřejmě to respektovat budu v tom, že se s ním bavit nemusí ani kamarádit když nechce. Ale sama si rozhodnu jak to bude bez ptaní se dcery.
Jen mě to mrzí ale hledám radu, jak ji to třeba nějak ulehčit a třeba ji pomoct k tomu aby ho ráda měla. Samozřejmě bez nucení.

Je ale sproste vuci ni tahat do domacnosti ciziho chlapa, ktereho nema rada. Domacnost je vice jeji nez jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat