Jak reagovat na agresivní chování dítěte

Anonymní
12.1.20 11:30

jak reagovat na agresivní chování dítěte

Ahoj,

jdu si pro radu, jelikož už si nevím rady.

Syn 4r2m - nejspíš je u nás vývojový dysfázie, zatím nemáme oběhaná všechna vyšetření, čeká nás ted psycholog, ale termín až koncem března..

Syn byl odmala velmi dráždivý a vzteklý, ale co se děje ted? Je agresivní a vzteklý. Kope, kouše a mlátí nás, ano 4 leté dítě..já už si nevím rady, samozřejmě rodina, že toto by si děti k nim nedovolili a že máme dát pořádně na zadek, že by to udělal jednou..ano, nechala sjme se zlomit a trestala na zadek a i pořádně, ale efekt nula..naopak, ta agrese u něj se zhoršila a mě ted mrzí, že sjme se do toho navezla..navíc manžel není trpělivý a je to začarovaný kruh, on začne zlobit, manžel vylitne, řve a pak to skončí dáním na zadek a syn nic..chvíli brečí a pak jde a začne vše dělat od začátku a nebo se to snaží vrátit, což je hrozný..

funguje u něj, zůstat klidný a odvest pozornost, ale ne vždy a hlavně. ne vždy na to má člověk trpelivost, včera vzal hračky a kopal do nich, házel po nás autičko..vysvětlování nepomáhá, na zadek též ne..ja nevim, přemýšlím, kde jsme udělali chybu, ale fakt se ho snažíme vychovávat, nepřijde mi, že by byl nevychovaný, resp. že bychom na výchovu kašlali, mantinely jsme vždy nastavovali, já nevim, vřím, že tam bude něco víc, ale to je ted vedlejší, do té doby, než postoupíme všechna vyšetření, to chvili potrvá..

další věc je chování tchýně..občas ho hlídala, ted už ne, pre syna strašila čerty, vzala ho na krampuse a od té doby když zlobí ho straší, že si pro něj přijdou a oidvedou ho, zašlo to tak daleko, že syn se bojí každého vrznutí, bojí se tmy a občas se budí a čert…a pláče, jsme zoufala, toto přece nemůže fungovat, jen mu to uškodí a ještě to zhoršuje jeho agresy, posledně to použil i manžel :zed: syn se měl jít koupat a nešlo ho zahnat, furt se bránil, řval, kousl mě, no to je špatně, ale muž vstane a zavolá, čerte pojd si pro něj a syn ve smrti pláče, hysterčí, jde ted, ale brečí u toho a pak není k uspání, což už není jeho problém a on má pcoit, jak to zabralo..já nevim, já už nevim co s tim, je mi syna líto, my to nezvládáme a nevime jak na něj a plácáme se v tom, jeho chování se zhoršuje, hádáme se i s mužem ohledně výchovy, tchýni ted nemám na hlídání..k psychologovi ještě 2m..

napadá vás, kde to zkonzultovat, nějaká pporadna či něco, musí se u¨to už nějak hnout..

jinak syn chodí do školky a tam větší problémy nejsou, jen se straní dětem a občas na nějaké vrčí…ale nemlátí..

ale doma, předevčírwm tu byla návšt¨ěva, kamrádka se 2 syny, jeden 5 a druhý rok a půl..a na cokoli mu sáhli, řev..pak do staršího strčil, malý mu bral hračku a on ji po nm hodil, tak jsme to odpískali a kamarádka řekla, že jdou domů, což chápu a syn na ni koukal a tvážil se velmi ošklivě, v tu chíli jsme si říkala, ještě že nemluví, dost nás to izoluje..

na druhou stranu, když někam jdeme, umí být i hodný, v krámě apod. nejsou problémy, ne vždy teda..

jak reagovat na ty jeho agresivní chvilky a zároven mu neustupovat a nedovolit, aby se tak choval? prostě to chování je, nevim jak to vysvětlit, je uplně v amoku a nevnímá co se říká, až když ho to pak přejde, jde omluví se, ale co tomu předchází, to házení věci, kousání, kopání, to je staršné, co přijde, až bude starší? díky za každou radu!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1292
12.1.20 11:35

Doporučuju toho psychologa, ne jen kvůli určení té diagnózy, ale i kdyby žádná nebyla, tak může pomoci alespoň radami, jak se k synovi chovat. Nás čeká psycholožka v úterý, taky mám podezření na dysfazii, syn teď nechodí do školky kvůli stížnostem, i když on by chodil hrozně rád. Ale tím, že má horší porozumění, neplatí na něj ty dlouhé rozmluvy, co se nesmí a proč, jako u zdravých dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7108
12.1.20 11:44

Nebit, znehybnit. Koupit boxovaci pytel, at mlati do nej nebo treba do gauce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7108
12.1.20 11:46

Jak ma porozumeni a rec? Kdyz zacne radit, proste ho capni. Vem si ho na klin. Zkriz mu ruce a chyt je svejma rukama. Kdyz bude kopat, omotej ho nohama. Bacha na mlaceni hlavou, to muzes jen uhejbat. A rikej mu ze vis ze se zlobi a ze se smi zlobit ale nesmi ublizovat. Furt dokola huc a ze ho. pustis az se uklidni.
Jinak ja mam dysfatika a prostredni syn je tezkej autista s retardaci, takze vim, o co jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7108
12.1.20 11:49

Kontaktuj ranou peci, prijdou, kouknou, poradej a jsou zadara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 11:50

@Tarjei aha, to neznám, díky! to přijdou domů?

• Citovat
  • Nahlásit
7108
12.1.20 11:51
@Anonymní píše:
@Tarjei aha, to neznám, díky! to přijdou domů?

Jasne. To je terenni sluzba. Ze zakona zadara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 11:53

Jsme na tom úplně stejně. Synovi je 5,5. Kouše, mlátí mě, kope, štípe, hází po mně vecmi. Tuhle po mně hodil kýbl, protože jsem mu nechtěla dát kyselou okurku.
U psychologa jsme byli a děláme prý vše správně (jsem učitelka, takže jsem měla psychologii na VŠ, tak mám představu, jak bych měla přistupovat k výchově, ale na něj to neplatí).
Ale taky nevím. Tuhle jsem už večer brečela. Teď nás čeká zápis do školy (samozřejmě je ve hře odklad). Úplně se desim, jak to bude vypadat.
Ve školce více méně dobré, ale podle učitelek má problémy v kolektivu. Zatím se k odkladu úplně nevyjádřily.

• Citovat
  • Nahlásit
10986
12.1.20 11:55

Nemám přímou zkušenost, ale něco podobného teď řeší kamarádka. U nich jde o opožděnou řeč a porozumění, jestli je nějaký další problém se ještě neví. K psycholožce je objednaná, ale čekací lhůta je dlouhá. Zatím zkouší - zní to teda hrozně - stejný výcvik, co já aplikuju na psa. Půjčila si knížku o pozitivní motivaci. Když dítě nějakou obtížnou situaci zvládne, tleská a chválí, když se rozjede vzteklý záchvat, ale nejde o život a o majetek, odchází z místnosti (dítě beze svědků neřádí). Když o život či o majetek jde, tak ho znehybní, většinou jakoby zalehne. Dělá to pár týdnů a říká, že něco se zlepšuje, některý dny jsou furt na mašli. Ale jestli to je tou „psí metodou“, nevíme.

U vás by to chtělo odbourat to strašení, to je jasné, ale domluvit se s mužem a rodinou bude nejspíš ještě obtížnější, než se vzteklounkem. Držím palce, ať se to co nejdřív zlepší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 11:56

@Tarjei http://www.ranapece.cz/praha/o-sluzbe/ to je toto, tam, ale píší, že je to pro rodiny se zrakovým postižením nebo koukám jinam?

• Citovat
  • Nahlásit
4017
12.1.20 12:00

Zakladatelko, držím palce, ať se Ti podaří vytrvat, sehnat pomoc v podobě psychologa nebo tu rannou péči, jak tu radí Tarjei. Je vidět, že nad vším hodně přemýšlíš, zkoušíš a už víš, že ránou, čertem a strašením cesta nevede.
Moc držím palce, ať najdete schůdné řešení, vykličkovat mezi nastavením mantinelů synovi, předcházením situacím apod je nadlidský úkol. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 12:00

@Ba-stet ano, rodina i okolí, samé tlaky, pro všechny je prostě grázlík, nevychovaný, vůbec neřeší řeč, že prý dnes jsou na vše dg, že prostě některé děti mluví později, ale 4r a 2m a nedá 3 slovnou větu! nesklonuje, nerozlišuje množné číslo atd..motorika jinak vše v pořádku, fakt jen ta řeč a dle mě i bude občas problém v porozumění..je to těžké no, hlavně ty termíny všude šílené..naposledy jsme byli u logo začátkem prosince, nemoc, prázdniny, pak zas nemoc a ted nový termín zas až 30.1. tak jen doufám, že bude zdravý a zas začnem chodit..

• Citovat
  • Nahlásit
7108
12.1.20 12:03
@Anonymní píše:
@Tarjei http://www.ranapece.cz/praha/o-sluzbe/ to je toto, tam, ale píší, že je to pro rodiny se zrakovým postižením nebo koukám jinam?

Ono je ty rany pece vicero druhu..chces pro Prahu teda?
Btw psychologa mate nejakyho dobryho? Aby vubec poznal, o co jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7108
12.1.20 12:05

Jinak kdo resite tyhle vztekly nemluvici deti, autismus a dysfazka se lisi v socialnu. Auti dite napriklad nesdili a nechape ruzny socialni hricky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 12:08

@Tarjei alivio centrum na Praze 6, netuším, doporučila mi ho jedna známá, že tam chodila, tak snad to bude dobré..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat