Jak reagovat na falešnou tchýni?

Anonymní
15.4.21 12:36

Jak reagovat na falešnou tchýni?

Ahoj, spíš se potřebuji vypovídat, ale případným radám se také nebráním. Mám problém s tchýni. Je to jediná babička našeho dítěte. Z mojí strany rodiče už nemáme. Dítěti jsou dva a celou dobu jsou vztahy spíš chladnější. Byly takové i před narozením dítěte. S manželem jsme 10let. Loni jsme tchýni zapomněli popřát k narozeninám, měli jsme k tomu vážné zdravotní důvody, manžela odvezla rychlá. Ona o tom nevěděla a hned ve 23 hodin, v den jejích narozenin, mi poslala e-mail jak jsem strašná, že ji všichni chtějí udělat na její den radost a já zase nic. Na argumenty že jejího syna odvezla rychlá nereagovala. No a rok se s rokem sešel a měl narozeniny manžel. Celou dobu od srpna loňského roku až do teď se nechtějí potkávat, protože Covid. Přitom manžel je na HO a já doma na RD, možnosti kde se můžeme nakazit je naprosté minimum. Ale ok chápu a respektuji je. No a když volali manželovi s přáním k narozeninám, tak se jen tak mezi řečí zmínili, že se běžně vydají s jejich dcerou a její rodinou. Přitom ona má školní děti, které chodí ven s kamarády, manžel chodí do práce a jezdí po klientech. Můj manžel jim tedy navrhl že bychom se mohli vidět alespoň někde venku, že když měl ty narozeniny, že by je rád viděl. A jejich odpověď - my nemůžeme, jedeme teď za dcerou. Pěkně mě tím naštvali. S námi se kvůli Covidu vidět nechtějí, s nimi se vídají a ani nechtějí vidět syna na jeho narozeniny a naplánují si program, který klidně můžou o týden posunout. Hlavně, že loni se mohla tchýně zbláznit, když ji nebylo poprano k narozeninám hned v její den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5270
15.4.21 12:48

Vykašli se na to, nenaděláš nic. Nemá smysl se tím trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
15.4.21 12:49

Chápu, že tě to mrzí. Každý má ale právo nakládat se svým životem jak sám chce, má právo se stýkat s kým chce a řešit co chce. Čím dřív se s tím smíříte, tím lépe. Není poviností rodičů stýkat se s dětmi či vnoučaty či případně hlídat vnoučata, kupovat dárky atp. Zajisté je to smutné, ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 12:53
@Martha03 píše:
Chápu, že tě to mrzí. Každý má ale právo nakládat se svým životem jak sám chce, má právo se stýkat s kým chce a řešit co chce. Čím dřív se s tím smíříte, tím lépe. Není poviností rodičů stýkat se s dětmi či vnoučaty či případně hlídat vnoučata, kupovat dárky atp. Zajisté je to smutné, ale je to tak.

Díky za příspěvek, ano mají na to právo. Ono je to vygradovane tím, že manžel jim celou Covid dobu, kupuje on-line nákupy. Oni zavolají vlastně jen když potřebují nakoupit, jinak ne. Kupuje jim dary v daleko větší hodnotě než pro nás a celkově se z nich může po… Vůbec nevidí, že ho jen zneužívají a že jen manipulují.

• Citovat
  • Nahlásit
339
15.4.21 12:58

Tchýně tě má přesně tam, kde chtěla. Nevšímej si ji. Nereaguje na ni. Víš jak se citi tvůj manžel? Třeba touží po kousku pozornost i tchýně, proto ji nakupuje a bude pro ni dělat první poslední. Bude dělat pro ni věci, které se ti budou oprávněně zdát za hranicí. Neřeš tchýni. Vyřeš si manžela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
15.4.21 12:58
@Anonymní píše:
Díky za příspěvek, ano mají na to právo. Ono je to vygradovane tím, že manžel jim celou Covid dobu, kupuje on-line nákupy. Oni zavolají vlastně jen když potřebují nakoupit, jinak ne. Kupuje jim dary v daleko větší hodnotě než pro nás a celkově se z nich může po… Vůbec nevidí, že ho jen zneužívají a že jen manipulují.

No není se čemu divit, jsou to jeho rodiče. Možná má spíš v sobě pocit křivdy, než že by to neviděl. Mám i takovou mámu. Prostě se neustále snaží zavděčit ve snaze být „přijat“. Je to smutné, ale je to pochopitelné. Každopádně já bych do toho nezasahovala, ať si to manžel dělá jak chce a ty se smiř s tím, že je to tak jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 13:06
@SábaW píše:
Tchýně tě má přesně tam, kde chtěla. Nevšímej si ji. Nereaguje na ni. Víš jak se citi tvůj manžel? Třeba touží po kousku pozornost i tchýně, proto ji nakupuje a bude pro ni dělat první poslední. Bude dělat pro ni věci, které se ti budou oprávněně zdát za hranicí. Neřeš tchýni. Vyřeš si manžela…

Manžel se na to téma bavit nechce. Zkoušela jsem to několikrát a vygradovalo to právě loni jak napsala. Snažila jsem se ji v klidu vysvětlit proč jsme ji nepopřáli v den narozenin a muž mi řekl ať se do toho nepletu. Tak od té doby jeho rodinu aktivně neřeším. Ale vnitřně me to štve. Pořád plánuje jak je vezme na dovolenou do Skotska apod. A mě to už nebaví. Nic závratného pro něj neudělali, aby jim musel něco vracet. Jejich dcera pořád pláče jak se mají špatně, přitom to není vůbec pravda a můj muž všechny sponzoruje, kromě nás tedy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 13:23

Víte co mě celkově zaráží? Oni mají právo se stýkat s kým chtějí, dělat si co chtějí atd. Ale my když jim nepoprejeme přesně na minutu. Nebo nebezime hned jak si zavolají, že teď hned chtějí objednat nákup, tak je oheň na střeše. A to kolikrát volají vážně nevhod. Ale manžel, jak pejsek se ještě omlouvá a hned běží.

• Citovat
  • Nahlásit
8435
15.4.21 13:25
@Anonymní píše:
Víte co mě celkově zaráží? Oni mají právo se stýkat s kým chtějí, dělat si co chtějí atd. Ale my když jim nepoprejeme přesně na minutu. Nebo nebezime hned jak si zavolají, že teď hned chtějí objednat nákup, tak je oheň na střeše. A to kolikrát volají vážně nevhod. Ale manžel, jak pejsek se ještě omlouvá a hned běží.

A ty bezis taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 13:32
@PaníBovaryová píše:
A ty bezis taky?

Mě nevolají, takže nebezim. Ale už se několikrát stalo, že kvůli tomu, že teď hned se muselo objednávat jsme vyráželi ven později, musela jsem se já sama starat o děti, přestože v ten moment je měl na starosti manžel apod. Takže ano tyhle jejich - teď hned - se dotýkají i mě, byť nepřímo.

• Citovat
  • Nahlásit
339
15.4.21 13:59
@Anonymní píše:
Manžel se na to téma bavit nechce. Zkoušela jsem to několikrát a vygradovalo to právě loni jak napsala. Snažila jsem se ji v klidu vysvětlit proč jsme ji nepopřáli v den narozenin a muž mi řekl ať se do toho nepletu. Tak od té doby jeho rodinu aktivně neřeším. Ale vnitřně me to štve. Pořád plánuje jak je vezme na dovolenou do Skotska apod. A mě to už nebaví. Nic závratného pro něj neudělali, aby jim musel něco vracet. Jejich dcera pořád pláče jak se mají špatně, přitom to není vůbec pravda a můj muž všechny sponzoruje, kromě nás tedy.
@Anonymní píše:
Manžel se na to téma bavit nechce. Zkoušela jsem to několikrát a vygradovalo to právě loni jak napsala. Snažila jsem se ji v klidu vysvětlit proč jsme ji nepopřáli v den narozenin a muž mi řekl ať se do toho nepletu. Tak od té doby jeho rodinu aktivně neřeším. Ale vnitřně me to štve. Pořád plánuje jak je vezme na dovolenou do Skotska apod. A mě to už nebaví. Nic závratného pro něj neudělali, aby jim musel něco vracet. Jejich dcera pořád pláče jak se mají špatně, přitom to není vůbec pravda a můj muž všechny sponzoruje, kromě nás tedy.

Nechce se bavit, protože ví, že máš pravdu a je mu to líto. Snaží se získat si přízeň rodičů za každou cenu. On byl u rodičů vždy až ten,, druhý,,?! Jeho sestra je stejně manipulující jako jejich matka. Mají mezi sebou nezdravý vztah. A jejich otec se také nevyjadřuje. Jakoby všemu jen přihlížel a dělá tak, jak Paňmáma zavelí. Musí to být pro tebe těžké. V takovém vztahu bych být nechtěla. Muži bych řekla buď my nebo máma… A zařídila bych si život podle sebe. Ne podle jeho maminky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8435
15.4.21 14:08
@Anonymní píše:
Mě nevolají, takže nebezim. Ale už se několikrát stalo, že kvůli tomu, že teď hned se muselo objednávat jsme vyráželi ven později, musela jsem se já sama starat o děti, přestože v ten moment je měl na starosti manžel apod. Takže ano tyhle jejich - teď hned - se dotýkají i mě, byť nepřímo.

Jestli se to manzelova zivota doted nijak zvlast nedotklo, tak to nevidi. A nema ani srovnani s tvymi rodici, aby videl, ze jinde to funguje jinak.
Budes muset zmenit taktiku, jak mu to servirovat, aby mu to docvaklo. A taky za nej neprebirat povinnosti, a vyrazit ven klidne bez nej. Umoznujes jim to neprimo.
Co kdybyste potrebovali vic penez? Pak by to s nakupy udelali jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16509
15.4.21 14:22

Kdyz byla tchýně taková, tak jsem ji prostě neřešila, nenavstevovala, všechen kontakt s ní obstaraval její syn - tehdy muj pritel. Po svatbě se to zlepšilo. Teď už spolu celkem i vycházíme, od té doby, co se narodil syn/vnuk.
Takze moje rada je nechat ji být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 14:45
@debra.morgan píše:
Kdyz byla tchýně taková, tak jsem ji prostě neřešila, nenavstevovala, všechen kontakt s ní obstaraval její syn - tehdy muj pritel. Po svatbě se to zlepšilo. Teď už spolu celkem i vycházíme, od té doby, co se narodil syn/vnuk.
Takze moje rada je nechat ji být.

Tak to já v podstatě dělám. Nekontaktujeme se navzájem. Ona volá jen synovi a to je vše. Tak víc nevím co dělat. Když náhodou má muž handsfree tak si vlastně povídá sama se sebou. Já ji moc neodpovídám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 14:46
@PaníBovaryová píše:
Jestli se to manzelova zivota doted nijak zvlast nedotklo, tak to nevidi. A nema ani srovnani s tvymi rodici, aby videl, ze jinde to funguje jinak.
Budes muset zmenit taktiku, jak mu to servirovat, aby mu to docvaklo. A taky za nej neprebirat povinnosti, a vyrazit ven klidne bez nej. Umoznujes jim to neprimo.
Co kdybyste potrebovali vic penez? Pak by to s nakupy udelali jak?

Když bysme potřebovali víc peněz, pak bychom se museli uskromit, předpokládám, že takhle by to chtěl muž. Jinak nevím, jak změnit přístup, tak aby se to dotklo i jeho. To se vždy jedna o takové ty běžné situace jako obouvání dětí apod.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat