Jak reagovat na naschvály?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Botičkadam
Povídálka 14 příspěvků 10.05.19 08:45
jak reagovat na naschvály

Ahoj, s mým synem ( 30 mesicu) zazivam krusne obdobi. Porad dela naschvaly. Treba mu reknu: podivej vlak a on hned nevidim vlak, pujdeme do obchodu, nepujdeme do obchodu, sviti slunicko, nesviti slunicko, atd.. Proste porad na vsechno pravej opak. Ja vlastne nevim jak na to reagovat.. Jestli to ignorovat nebo mu rict, ze nema odmlouvat, ze se to nedela a nebo delat to same, ikdyz to me neprijde jako reseni. Minule jsem to teda nevydrzela a ukazoval me v obchode kokino a ja jsem mu taky rekla, ze zadny nevidim, ze tam zadny neni… A o scenach, kdy je porad s necim problem a porad knuci se asi rozepisovat ani nebudu…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kokolina29
Kecalka 138 příspěvků 10.05.19 08:55

On vám nedělá naschvály. Je to prostě takové období, pokud máte možnost hlídání využijte ji at si odpocinete.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 10.05.19 09:00

Kokino. Kde se to slovo vzalo a proč se ujalo? :roll: :D Jinak zkušenost nemám, ale tohle je věc, která by mě fakt dokázala rozdráždit. Asi bych mu řekla, že si teda nebudeme povídat, koukat na vlaky, když se mu nechce a odmlouvá. Nebo bych se zeptala, proč to dělá.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 10.05.19 09:07

Normalni obdobi, dcera ho taky mela :) Sviti slunce. Nesviti! Tak nesviti no :D

Michelle_M
Závislačka 2605 příspěvků 10.05.19 09:07

Já bych to ignorovala :nevim: Nechce se bavit, tak se bavit nebudem, no… (Kokino je bobek ne? To doufám, že se teda v obchodech běžně neválí :mrgreen: )

belladonna
Závislačka 2990 příspěvků 10.05.19 09:08

Snad je to normální, syn to dělá taky, od podobného věku, teď je mu tři a čtvrt. Už se i začíná ptát proč a podobné zvídavé otázky, ale to říkání opaků trvá..

Tableta
Závislačka 4820 příspěvků 10.05.19 09:09

To mně dělala dcera taky. A dělala to ze srandy, prostě si z nás utahovala.
Na slovu kokino nevidím nic divnýho.

Tableta
Závislačka 4820 příspěvků 10.05.19 09:11

@Michelle_M kokino je bonbon :P :mrgreen:

Denisa56
Kelišová 6671 příspěvků 10.05.19 09:22

Normální a přirozené vývojové stadium - negativismus. Moje starší dcera odbourala i doktorku. Chtěla ji poslechnout a řekla jí, ať hezky dýchá. „Nedejchám!“ :lol:

Vydrž, přejde to.

stinga
Kelišová 6359 příspěvků 2 inzeráty 10.05.19 09:23
@Čičorečka píše:
Kokino. Kde se to slovo vzalo a proč se ujalo? :roll: :D Jinak zkušenost nemám, ale tohle je věc, která by mě fakt dokázala rozdráždit. Asi bych mu řekla, že si teda nebudeme povídat, koukat na vlaky, když se mu nechce a odmlouvá. Nebo bych se zeptala, proč to dělá.

na otázku, proč to dělá, ti dítě v tomto věku neodpoví

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2086 příspěvků 10.05.19 09:41

To nejsou naschvál. Tak to prostě ignoruj. Bude hůř. Jestli tě rozhodí tohle, máš se do budoucna na co těšit :-)

Hobitka
Kelišová 5263 příspěvků 10.05.19 09:50

To je normalka, to ja vzdycky odpovedela - a co to teda sviti, kdyz to neni slunicko - tak deti zacaly vymyslet dalsi ptakoviny a aspon potrenovaly fantazii a slovni zasobu :palec:.

elen-ka
Extra třída :D 13637 příspěvků 12 inzerátů 10.05.19 09:56
@Michelle_M píše:
Já bych to ignorovala :nevim: Nechce se bavit, tak se bavit nebudem, no… (Kokino je bobek ne? To doufám, že se teda v obchodech běžně neválí :mrgreen: )

kokino je bonbon

elen-ka
Extra třída :D 13637 příspěvků 12 inzerátů 10.05.19 09:58

@Botičkadam to časem přejde, nyní to je potřeba vydržet. Já na to vždy odpověděla něco ve smyslu „já tam ale vlak/slunce vidím, je mi líto, že ty ne“. Ignorovat ho nebo mu také dělat naschvály mi přišlo ubohé, tak jsem mluvila že JÁ to vidím. Po čase to pomohlo.

carola
Kelišová 7492 příspěvků 10.05.19 09:59

Mojí dceři jsou 3 roky a má klasické období vzdoru. Když ji to chytne, tak se chová úplně stejně. U syna mi to vadilo, u dcery jak už je 2.,jsem čekala, že to také přijde a nijak mě to nerozhodí. Nevšímám si jí, ignoruji a ona až se vyrebeluje, přijde a je zase v pohodě. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama