Jak reagovat na sobeckou tchyni?

Anonymní
21.5.20 16:08

Jak reagovat na sobeckou tchýni?

Prosím anonym citlivé téma.

Ahoj, chci se zeptat jak byste reagovali na tuto událost. Tchýně měla narozeniny, bohužel jsme na to s mužem zapomněli a v den narozenin jsme ji nepopřáli, ano je to velká chyba z naší strany, uznávám. Ale manžela v neděli odvezli do nemocnice s podezřením na infarkt, má toho teď hodně v práci a já jsem na RD ale k tomu studuju a pracuju z domu. Prostě máme se co otáčet a kolikrát jsme sami rádi, že si večer na půl hodiny sedneme ke stolu a najíme se. Ale ok uznávám, že zapomínat na narozeniny bychom neměli. I když ona sama tvrdí, že to že bude mít narozeniny svému muži vždy nějak takticky připomene, tak nechápu, proto to samé nemůže udělat svému synovi. No a dnes nám od ní přišel srdcervoucí e-mail, jak celý den proplakala, že jsme ji nepopřáli, jak ji hrozně bolí noha a já jako snacha se o ní nezajímám. Přitom jsme jim v sobotu psala e-mail jak se mají, v karanténě jsem jim posílala fotky našeho dítěte a dokonce jsem jim nabídla, že jim budeme objednávat jídlo, aby nemuseli chodit do obchodu - to děláme doteď. A za to všechno jsem si vyslechla telefon kde mě nazývali manželkou apod. Našemu dítěti stále říkají jménem dítěte od dcery. A na jeho narozeniny chodit nemůžou, protože má narozeniny v době prazdiny, kdy hlídají děti od dcery. Toto jsem celou dobu přecházela, ale po tomto srdcervoucím emailu mám dost. Myslim, že se pro ně snažíme dělat hodně. Viz předchozí info. Ale oni vidí jen, to že jsme jednou udělali chybu a hned nepopřáli. Na jednu stranu mám chuť na ten email od plic odpověď na druhou stranu si říkám, že je to věc mezi manželem a jeho rodiči. Co si o tom myslíte? Je vážně takový velký prohřešek nepoprat, i když muž má teď zdravotní problémy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4043
21.5.20 16:12

Takovyhle vydirani nesnasim, vubec bych si z toho hlavu nedelala. Nikdy nebudete dost dobri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
21.5.20 16:16

Podle mě to vůbec prohřešek není. Stane se. Ještě pokud jste se jí omluvili? Nechala bych ji vychladnout a na ten hloupý email asi nereagovala vůbec. A taky se snažila uklidnit. Pokud by se k němu vrátila nekdy osobně, už bych ji rekla, co si doopravdy myslím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7890
21.5.20 16:26
@Baruunečka píše:
Podle mě to vůbec prohřešek není. Stane se. Ještě pokud jste se jí omluvili? Nechala bych ji vychladnout a na ten hloupý email asi nereagovala vůbec. A taky se snažila uklidnit. Pokud by se k němu vrátila nekdy osobně, už bych ji rekla, co si doopravdy myslím…
.

Rěšila bych to stejně. Teď to v klidu přejít a když bude mít řeči ok všechno říct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17106
21.5.20 16:31

Ja jednou zapomela na SVATEK moji mamy. Pro me je to jen jmeno v kalendari, ale ona se mnou nemluvila snad mesic. Mozna to je vekem, mozna povahou. Ja osobne bych z toho tragedii nedelala, ale nektere to treba probreci. Na tvem miste bych to neresila. At to vyresi manzel, je to jeho mama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 17:00

Díky za komenty. Potřebuji znát nestranný názor. Dle mého názoru z tohoto dělá zbytečnou tragédii. Sama mi na stejné téma, když jsem jí říkala, že manžel občas zapomene, řekla, že ona to vždy všem nenásilně připomene a teď dělá jak kdybychom jí něco udělali. Tímhle to jen výhradně, že si vytvoříme automatický e-mail, který bude přání posílat. Dle mého naprosto neosobní a tohle by mě mrzelo snad víc než zapomenout popřát. Ale když to chce a je zřejmě tak povrchní… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10150
21.5.20 17:23

Email bych hodila do koše a přestala na to myslet. Jí nepředěláš a přemýšlením nad tím se akorát budeš trápit. A nechala to na manželovi, ať na to nějak reaguje (pokud chce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 17:28
@AnastazieB píše:
Email bych hodila do koše a přestala na to myslet. Jí nepředěláš a přemýšlením nad tím se akorát budeš trápit. A nechala to na manželovi, ať na to nějak reaguje (pokud chce).

Manželovi jsem na to svůj názor řekla, také jsem mu řekla co mě mrzí z jejich strany a že si nemyslím, že bychom pro ně dělali málo. Ale dle jeho reakce je spíš na straně matky a vnímá to jako velkou chybu. Takže se vše svaluje na mě. Zatim jsme tedy neměli moc času si o tom s mužem promluvit. Jen mi řekl, že ji večer zavoláme a tím to ukončil. Já bych po pravdě byla celkem ráda aby věděli co mě trápí. Ale je fakt, že to situaci asi nepomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 18:27

Mam tchyni, co me na svoje narozeniny servala uz v 11 dopoledne, ze jsem nepoprala, manzela ve 12 :lol: chteli jsme ji zavolat vecer pres skype spolu :nevim: nekdo to tak ma, ze se ten den citi jako stredobod vesmiru :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
7890
21.5.20 19:00
@Anonymní píše:
Mam tchyni, co me na svoje narozeniny servala uz v 11 dopoledne, ze jsem nepoprala, manzela ve 12 :lol: chteli jsme ji zavolat vecer pres skype spolu :nevim: nekdo to tak ma, ze se ten den citi jako stredobod vesmiru :roll:

Ne tohle fakt nechápu. Máme asi podobnou tchýni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65895
21.5.20 20:01

Není a trapnej je ten, kdo si to vynucuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 21:25
@Venetia píše:
Není a trapnej je ten, kdo si to vynucuje

No ona na nás teď vyrukovala, že se jí všichni snažili udělat hezký den, jen my jsme se na ní vykašlali. Nevím, nejsem schopná nestranného úsudku, ale zavání mi to manipulací a sobeckým jednáním. Mimochodem, když jsem se snažila manželovi a i jí vysvětlit můj postoj, tak mi ona řekla, že se se mnou bavit nebude, že je to prý pořád to samé. (No nechápu, já ji zajistila objednávku jídla v době nouzového stavu, posílám ji fotky a přáníčka…) a manžel že prý nemám zacinat. Takže tímhle už na to kašlu. Vytvořím automatické emaily a nezájem. Chce být falešná a povrchní, tak to bude mít, každý rok dostane stejný email minutu po půlnoci. Jsem z vytočena jako nikdy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 21:50
@Letiště píše:
Na tvém místě bych to teď neřešila a vychladla. S horkou hlavou toho moc nevyřešíš. Jestli je manžel ještě v nemocnici, tak bych ho nechala a případně to probrala, až bude doma a bude mu líp. Do telefonu nebo do nějakého kalendáře si nastav upomínku před narozeninami a máš to. Osobně, pokud by moje dítě, byť dospělé, skončilo v době mých narozenin v nemocnici, zajímal by mě spíš jeho zdravotní stav než to, kdo mi kdy popřál.

No naše tchýně to vidí trochu jinak. I teď když jsme s ní mluvili říkala, že to nic není, že je mladý. No ano je mu 45 let, to ano, ale dle lékařů je infarkt možný i 30 letých lidí. No nemám slov, je to prostě k*ava.

• Citovat
  • Nahlásit
3348
21.5.20 22:05

Proboha, vykašli se na to. Já bych se musela taky dost ovládat, abych ji hned neposlala někam. To je sobecké a sebestředné brečet, že mi někdo nepopřál. Navíc když máš může někde v nemocnici. A manžel ti to tedy taky vyčetl, pochopila jsem dobře? Je to snad jeho matka, ne… to není povinnost. Jen slušnost a zapomenout je lidské. Prostě byste poprali později, no bože :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11300
21.5.20 22:20
@Anonymní píše:
Manželovi jsem na to svůj názor řekla, také jsem mu řekla co mě mrzí z jejich strany a že si nemyslím, že bychom pro ně dělali málo. Ale dle jeho reakce je spíš na straně matky a vnímá to jako velkou chybu. Takže se vše svaluje na mě. Zatim jsme tedy neměli moc času si o tom s mužem promluvit. Jen mi řekl, že ji večer zavoláme a tím to ukončil. Já bych po pravdě byla celkem ráda aby věděli co mě trápí. Ale je fakt, že to situaci asi nepomůže.

Asi bys je měla zpražit oba. Jí za to, že nevidí tvoje starosti o život jejího syna a synáčka manžílka doma pěkně zaměstnáš na úrovni svého zápřahu a budeš mu chodit vyčítat, na co zapoměl. Dej jim vlastní mecicínku a ať si trhnou. Nejsi na světě jenom pro ně, jsi tu i pro sebě a oni ti musí do života něco positivního vnášet. Pokud nic, tak se zamysli, jestli by vzdálěnějsí kontakt nebyl přínosem. Nemusí to být rozvod. Stačí, že se on postará o svou matku a na své jipce si na ni vzpomene nebo ti vše připomene, že tvoje hlavní starost není o něho, nýbrž o pocitečky jeho matičky. Moc se s nimi crcáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat