Jak reagovat, reagovat vůbec nějak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.04.18 12:19
Jak reagovat, reagovat vůbec nějak?

Omlouvám se za anonym, není to soukromé, ale budu popisovat dost konkrétní situaci a nechci, aby si to známá spojila s mým nickem.
Byla jsem domluvená, že půjdeme se známou nakupovat. Já něco potřebuji, jí se ten obchod líbil, když jsem jí ukazovala sortiment, tak jsem jí navrhla, že se tam můžeme podívat spolu.
Souhlasila, ona navrhla den, já řekla v pořádku. O pár dní později jsem ji viděla a chtěla se domluvit na konkrétnější hodině a ptala se, zda to nechce zrušit, protože by raději odpočívala. Měla menší zdravotní problém a navíc jsem věděla, že ji čeká přesčas. Řekla že ne a navrhla, zda bych nešla někdy odpoledne.
Já že bych sice asi radši šla dřív, protože tam bude méně lidí a větší klid, ale že se přizpůsobím, protože chápu, že se ráda prospí. Řekla mi, že zavolá a dá mi vědět konkrétnější hodinu, kdy se sejdeme.
A tak čekám, čekám, odkládám práci, která vyžaduje soustředění a vtažení do problému a přestat v půli by znamenalo začít v podstatě od začátku.
Před chvílí jsem to již nevydržela a napsala jí sms. Odepsala mi, že se jí nechce a ať se nezlobím.
Já vcelku chápu, že se jí po nemoci a ještě pracovním vytížení navíc nechce.
Ale vzhledem k okolnostem se přesto zlobím. Jednak vůbec netuším, kdy by se mi ozvala, když bych jí nenapsala tu sms. Možná za další dvě hodiny, jestli vůbec? Dojet tam, kam potřebujeme, mi trvá více než hodinu a ona to ví. Navíc jsem jí dala možnost vycouvat dost okatě.
Já tam stejně budu muset jít, jindy už nemám čas a kdyby to bylo na mě, tak jsem jela dopoledne v menších zácpách, protože teď to bude trvat o dost déle.
Možná by bylo vhodné napsat, že má syna, který to, co udělala ona, dělá stále a ještě v horší míře. Ale ji to opravdu hodně štve, několikrát na to dost nadávala, protože s chystala s obědem a on nejen, že nepřišel, ale ani se nenamáhal dát včas vědět. A přesto mi to udělala taky.
A teď dotaz, uvidím ji asi o víkendu, řekli byste jí, že vám to dost vadilo a zlobíte se?
Jako já se nezlobím nějak, že bych byla do nepříčetna, že by mě to nepřešlo, ale dost mi to vadí. Přijde mi to bezohledné, přestože beru v úvahu její únavu.
Ale upřímně, já mám taky dost co dělat a některé věci jsme kvůli ní odkládala, protože jsem nevěděla, kdy budu muset všeho nechat. Kdyby mi hned řekla co a jak, tak mám vyřízeno, protože dopoledne by to vzalo kratší dobu.
Ona ta reakce bude znamenat konflikt, přestože si myslím, že se zachovala vcelku bezohledně vůči mojí osobě. Ale znáte to, jsou lidi, kteří nic neřeší a kdo řeší, je protivný.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineDoe_Jane
Kelišová 5597 příspěvků 26.04.18 12:21

Ozvi se a řekni jí že se ti to nelíbí, pokud vaše přátelství za něco stojí tak to překonáte a snad se poučí

sanyaa
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 26.04.18 12:25

Napsala bych „Škoda, žes mi nedala vědět, jela bych už dopoledne. Tak se měj!“ a víc bych to neřešila.

Paralenka červená
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 26.04.18 12:27

Další žabomyší válka? Uražená ješitnost? To nemáte lidi nic na práci, že řešíte takový prkotiny?

alun-ka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 26.04.18 12:28

Mělas jí to odepsat rovnou co to je za jednání, že jsi to mohla mít dávno vyřízené(taky jenom sms)Jak jsem hodně tolerantní tohle jednání některých lidí taky nesnáším.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 26.04.18 12:36

Asi bych to nehrotila, ale příště už si domluvy s ní ověřovala s dostatečným předstihem napevno

Anonymní  26.04.18 12:38
@alun-ka píše:
Mělas jí to odepsat rovnou co to je za jednání, že jsi to mohla mít dávno vyřízené(taky jenom sms)Jak jsem hodně tolerantní tohle jednání některých lidí taky nesnáším.

Já nerada řeším něco negativního přes sms. Je to takové, že si to lidi nemůžou dovysvětlit a je z toho pak zbytečně velký konflikt.
Já z toho nechci dělat víc, než to je, proto váhám, zda to vůbec řešit, abych to nepřifoukla.
Faktem je, že jedna z mých hodně výrazných vlastností je, že jsem hodně zodpovědná, hlavně tedy pokud něco slíbím a někdo jiný se kvůli mě nějak omezí. Tak si říkám, zda to její chování vlastně není normální a ten mimoň nejsem já. :think:

LaEllaX
Kecalka 347 příspěvků 26.04.18 12:39

Mě by zajímalo, co je to za obchod :mrgreen: že vás to dokáže tak vytočit… Sednu do auta a jedu. Alespoň budete mít větší klid. Já taky nejradši chodím po nákupech sama :lol:

arinecka
Závislačka 4242 příspěvků 26.04.18 12:40

Napsala bych jí to buď hned, že jsem kvůli ní čekala a zbytečně, nemám tohle ráda. Pokud si to nenapsala tak to asi už moc neřeš, příště se s ní domlouvej tak aby to časově vyhovovalo tobě a buď se přizpůsobí, nebo má smůlu.

Anonymní  26.04.18 12:45
@LaEllaX píše:
Mě by zajímalo, co je to za obchod :mrgreen: že vás to dokáže tak vytočit… Sednu do auta a jedu. Alespoň budete mít větší klid. Já taky nejradši chodím po nákupech sama :lol:

Mě nevytočil ten obchod, autem tam nepojedu, není tam kde zaparkovat, protože je to v pěší zóně a místo na parkování bych v tuto hodinu nenašla.
Mě vytočilo to, že se jí přizpůsobuji, jak jen to jde, půl dne čekám, kdy se ozve a ona se v podstatě ani neozve, natož aby brala ohled, že půl dne čekám, že zavolá, protože odmítla říct konkrétní hodinu.

berusa.m
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 26.04.18 12:47

Tý jo, chtěla bych mít takové starosti a mít kapacitu na to, několik dní řešit jednu návštěvu obchodu. :roll: Když chci jít do obchodu, tak jdu ne?

Therushka
Kecalka 431 příspěvků 26.04.18 12:47

Taky mě tohle chování štve. Napsala bych jí že je škoda, že ti to nedala vědět dřív, jelikož by sis to už mohla vyřídit. A víc bych to neřešila, jen bych si s ní příště dala bacha a ohlídala si, jestli domluva platí tak, aby to vyhovovalo mně.

BohunkaP
Extra třída :D 14780 příspěvků 26.04.18 12:48
@Anonymní píše:
A teď dotaz, uvidím ji asi o víkendu, řekli byste jí, že vám to dost vadilo a zlobíte se?

Ne, neřekla. Buď bych reagovala okamžitě nebo vůbec, ale takto zpětně určitě ne.

Takové situace beru čistě jako poučení pro sebe, jakým způsobem mohou nebo naopak nemohou vypadat s tím konkrétním člověkem další domluvy.

Anonymní  26.04.18 12:51
@berusa.m píše:
Tý jo, chtěla bych mít takové starosti a mít kapacitu na to, několik dní řešit jednu návštěvu obchodu. :roll: Když chci jít do obchodu, tak jdu ne?

Jistě, proto tam jdu teď. Mohla bych ještě na falší odstavec vysvětlit, jak se stalo, že jsem byla domluvená s někým. Prostě se to tak vyvinulo, když jsme se spolu o něčem bavily.
To na tom přece není podstatné.

Anonymní  26.04.18 12:52
@BohunkaP píše:
Ne, neřekla. Buď bych reagovala okamžitě nebo vůbec, ale takto zpětně určitě ne.Takové situace beru čistě jako poučení pro sebe, jakým způsobem mohou nebo naopak nemohou vypadat s tím konkrétním člověkem další domluvy.

Ok díky, já zase nerada řeším přes mobil a naživo ji uvidím až o víkendu, tak to asi nechám být.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Přišel o ženu i Českou Miss! Podnikatel Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama