Jak reagujete na řeči babiček?

246
12.10.20 19:33

Jak reagujete na řeči babiček?

Jdu se sem vykecat, protože mi už tečou nervy. Synovi je 22 měsíců a už mam mojí mámy i tchýně plný zuby. To jsou furt nějaký řeči, proč ještě syn nemluví, proč nechodí na nočník, proč mu nechci dát k jídlu tohle nebo tamto. To je furt dokola. Taky mě vytáčí, že tchýně i moje máma pořád syna okřikují i když jsme u něj my rodiče. Například „pozor ať nespadneš“ (stojím u něj), „nedělej to a to“ (Jsme u nás doma, tak si snad sama rozhodnu, co může a nemůže dělat a případně ho JÁ okřiknu. Kdykoliv ho přebaluju, tak se mu moje máma pošklebuje, že je pocuranej, a že „fuuuj máš plinku, ostuda, kyš kyš“. Tchýně se pro změnu každý přebalení ptá, proč už jako nechodí na nočník, v létě furt otravovala ať ho nechám na zahradě bez plínky a že může „čůrat na travičku“, už jsem byla na tuhle větu vyloženě alergická. V létě byla samá vosa, takže naboso bych ho běhat nenechala a nevim proč by si měl pak počůrat akorát místo travičky spíš botičky :roll: Nočník samozřejmě zkoušíme, ale zatim bez úspěchu. Taky pořád jedna jak druhá místo nás řeší věci, do kterých jim nic není. Pořád se už v září ptaly, jestli už jsme koupili podzimní botičky a proč ne, předtím zas pro změnu řešily sandálky už v květnu, byly schopný denně volat a řešit s námi věci, které máme řešit my rodiče. Tchýně na jaře během karantény a zavřených obchodů pomalu málem obvolávala obuvi, aby nám někde zařídila, aby nás někde pustili zadním vchodem a mohli jsme synovi koupit boty, protože na zimní bylo teplo. Tak co to jako je bože :zed:
Taky by s námi chtěly obě být snad denně a když nemůžou, tak aspoň denně volají nebo píšou. Už je to fakt únavný a jsem z nich obou na palici, cítím že mám už slušnou ponorku na obě babičky. Máme s přítelem pocit, že nás od porodu nenechali snad vůbec vydechnout, syna by chtěly vidět denně, nemáme chvilku klid a nechápou, že nám ten přehnaný zájem už leze krkem. My jsme rodina a chceme taky trochu klidu. Někdy závidím těm maminkám tady, které bydlí v jiném městě než jejich rodiče a vidí se třeba jen jednou za měsíc.
Prosimvás máte to někdo podobně? Jak to řešíte, abyste se z toho úplně nezbláznily? Nechci na ně být hnusná, ale už to fakt nějak nedávám a brzo už asi bouchnu. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
445
12.10.20 19:46

Co na to manžel? Spíš se tomu směju, protože jsem to samé zažila u sebe od babiček když mi bylo 17-18 let. / měla jsem moc blond vlasy a moc krátkou sukni a moc namalovanou pusu a moc nalakované nehty a moc všeho a moc a moc všeho/. Vím, že to je na palici, ale chce to se obrnit a s úsměvem odpovídat, že to uděláš, ale až bude ten pravý čas. Nebo můj otec /jinak super chlap/ měl taky starosti proč mladej ještě jezdí v kočárku _ vždyť už je dost velký- táta s ním nepotřeboval každodenně přesprintovat celé město :lol: :lol:. A spousta jiných situací kdy jen ty víš proč to je jak to je, ale ostatní mají potřebu RADIT a POMÁHAT. Neměj jim to za zlé. Myslejí to dobře. Jednou se taky zasměješ. :lol: :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
12.10.20 19:53

No a co jim syna třeba na den, dva půjčit? Třeba by se nabažily a neměly by potřebu vás pořád navštěvovat/kontrolovat? :mrgreen: H

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7013
12.10.20 20:04

My jsme měli klidné dítě, které s jistotou chodilo mezi hrnky s kafem a sedělo na lince, když jsem chystala jídlo. Ale prarodiče měli potřebu vždy s hrůzou v očích dítě okřikovat: pozooor kafe, pozooor ať nespadneš.

Neptala jsem se, co se komu kdy stalo, že takto reagují, ale přešla jsem to. Jedním uchem tam druhým ven.

Ohlašují se babičky před příchodem? Nemůžete jim říct, že máte program a nehodí se aby přišly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
12.10.20 20:11

Vidíš a co já bych dala za to, aby se moje tchýně s tchánem aspoň trochu zajímala o svoji vnučku :roll: Ale jo, chápu tě. Moje mamka má taky potřebu do toho „kecat“, ale já spoustu věcí propouštím, někdy jsou to rady k věci, ze kterých si něco vezmu a něco okomentuju - tak ji nech, nahoru nepoletí a dole ji najdeme. Nechci jí dávat čokoládu, protože se po ní osype. Nechodí na nočník, protože to ještě nechápe - plíny kupuju já a po zemi případně čůrá taky mě, tak nevim, co řešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
12.10.20 20:47

Úplně tě chápu, mám to dost podobné. Jsem z toho na nervy, taky mám pocit, že jsem si od porodu neodpočinula. Já mám ještě „tu smůlu“, že s tchyní bydlím. Nechci, aby to znělo nevděčně, třeba až bude dítko větší, vše se srovná, ale teď jsem fakt na nervy. Už jsem i uvažovala, že si zajdu pokecat k psychologovi :think: Nedávám to, jednou už jsem vybouchla. Řešení ale stále nemám. Měla jsem 3 přání, která jsem chtěla dodržovat. Hm, co myslíš… Vydrželo to 14 dní? Možná 3 týdny. Na určité věty jsem měla normálně tik :( Pokud přijdeš na nějaké vhodné řešení, dej vědět. Jestli se z toho do té doby nezblázním nebo se neodstěhuju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
12.10.20 20:49

No jo, taky bych byla na nervy, myslí to asi dobře, ale už to přehání. Moje máma byla hotová z toho, že syn v roce nechodí a vzala si za úkol, že ho to „naučí“ a vysvětlení, že doktorka to zakázala a děti se nemají učit chodit, protože to není dobré na páteř, ignorovala, naštěstí ho nevídá tak často, takže jsem ji pro klid nechala být, když ho párkrát vzala za ručičky. Syn se vždycky šprajcl, posadil na zem a odmítal jít dál, takže cajk, má víc rozumu než babička. :mrgreen: A rozchodil se sám o měsíc později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
12.10.20 20:51

Ale tchýně má teda někdy dobré rady, ze kterých si něco vezmu - třeba že si nemám brát malýho na záchod, protože ho to pak neodnaučím, to jsem přestala a teď už to zvládá v pohodě, je zvyklý, že máma na chvíli zmizí za dveřma a pak se zase objeví.. takže tuto radu jsem ocenila. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3341
12.10.20 22:48

Nezávidím ti to. Mě by to také žralo. Jak se vůbec domlouváte kdo kdy přijde? Zkus prostě říct, že máte nějaký program a že se domluvíte na jindy…A k tomu „kecání do života“, no samo se to asi nezlepší, takže bych je poprosila ať to rodičovství nechají na vás (že si vážíte jejich rad, ale že si to chcete udělat po svém…). Já když se mi něco nelíbí, tak to sice mile (teda alespoň dle mě :mrgreen: ) řeknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1425
12.10.20 22:48
@Jahru píše:
No a co jim syna třeba na den, dva půjčit? Třeba by se nabažily a neměly by potřebu vás pořád navštěvovat/kontrolovat? :mrgreen: H

Presne me napadlo totez. U kazde jeden vikend a my doma leharo :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
12.10.20 23:02

@Bafonek přítel je na budku stejně jako já, takže každý den spolu nadáváme, jak jich máme plný brejle už :D

@bublinek my máme divocha, takže u nás jsou hrnky s kafem hrozící katastrofa a na linku jsem ho zkusila posadit jen párkrát a stačilo, je to sebevrah bez pudu sebezáchovy :zed: no spíš než že by chodily babičky k nám, tak pořád otravují ať přijdeme my, buď domů nebo na zahradu, takže máme šanci říct, že nepřijdeme, než odmítat jejich návštěvu. Ale i tak je to na budku furt vymýšlet proč nepřijdeme a pak poslouchat řeči, že nás dlouho neviděly (týden přece není dlouho) 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
12.10.20 23:04

@fíkofka ty to vidíš zas z druhého pohledu, kdy se nezajímají no, to taky není ideální a chápu tě. Přesně, to já bych pak měla utírat loužičky po bytě, když mu prostě plinu nedam, jak mi všichni radí. Oni je utírat nebudou. To si radši počkám, až pochopí, co po něm chci a bude to snad otázka pár dní a pár nehod. Než to lámat přes koleno moc brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
12.10.20 23:09

@kiwiovka tak to jsi na tom ještě hůř, bydlet bych s ní nedokázala. Bohatě mi stačil jeden společný víkendový pobyt. Drž se :kytka:

@Anett.taa jo, to jsme taky řešili, že syn v roce nechodil.. A proč nechodí a proč ho to neučíme? Byli jsme trapný když jsme je pořád napomínali ať ho nevodí za ruce, že se to dělat nemá, že musí začít chodit sám. A to bylo řečí, že chodit s tímhle naším přístupem nikdy nezačne. No chodit začal cca ve 13 měsících, jen nejistě, pak ve 14 měsících už chodil krásně. A bez učení. Pak ani hlavně nepotřeboval chodit za ruku jako jiné děti, které někdo chodit učil. Chodí prostě od začátku sám bez dopomoci i venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
12.10.20 23:11

@Simona05 spíš chtějí ať chodíme my, takže denně zprávy jestli přijdeme a proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3341
12.10.20 23:30

@Joyeee Tak bych napsala, že přijdeme třeba v sobotu…Na sms bych zareagovala až večer s omluvou, že nebyl čas a zapomněla jsem zapnout zvuk…Pro začátek, pak bych přitvrdila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama