Jak reagujete na slovní útoky?

151
30.6.19 22:09

Jak reagujete na slovní útoky?

Ahoj, jak reagujete na slovní útoky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30.6.19 22:13

Záleží kdo na mě slovně útočí :nevim: já jsem z velké části cholerik a bohužel mám občas jazyk ostrý jako břitva… Většinou se snažím být asertivní, ale občas mi to ujede a umím celkem nepříjemně dloubnout pod žebro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24966
30.6.19 22:16

Marně přemýšlím kdy na mě kdo slovně útočil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
30.6.19 22:17

Uprimne? Byvam tak zaskocena, ze okamzite couvam a omlouvam se. To je moje instinktivni reakce a je spatne :roll: to mi ale dojde vetsinou az pote co sok odezni. Bohuzel jsem byla vychovana k tomu na sebe za zadnou cenu neupozornovat, nevyvolavat konflikt (=ostudu a sceny a hysterii atd) a diky tomu si neumim hajit svoje prava. Chtela bych umet reagovat pohotove beze strachu, ze ten druhy jeste pritvrdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.19 22:27
@pikola píše:
Marně přemýšlím kdy na mě kdo slovně útočil…
Šťastná to žena, já mám v práci kolegu, který neutočí přímo, ale dost nepříjemně ryje, s ním se snažím vyhnout konfliktu, protože to v práci dělá dusno, ale být s ním někde mimo, tak si myslím, že si ho celkem podám.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
30.6.19 22:31

@Mamazkoncesveta To já mám zase opačnej problém, vždy jsem v šoku a většinou mě nic nenapadá a prostě mlčim. :roll: Hlavně, že mě napadne spousta skvělých argumentů, až když je pozdě :pocitac:. No a když na ně něco vymyslím a řeknu jim to, tak mě většinou šetřou a vysmějou se mi a zase mlčím. Kamarádky mi radí ignoraci, ale já si myslím, že pak si lidi budou myslet, že se jich bojím a bude se to zhoršovat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
30.6.19 22:37
@Mamazkoncesveta píše: Šťastná to žena, já mám v práci kolegu, který neutočí přímo, ale dost nepříjemně ryje, s ním se snažím vyhnout konfliktu, protože to v práci dělá dusno, ale být s ním někde mimo, tak si myslím, že si ho celkem podám.

Tak ho požádej, ať s tebou jde ven, na chodbu, nebo někam, kde budete sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
30.6.19 22:49

Většinou smíchem a urážkou té osoby. Snažím se zachovat klid a nenechat se vyvést z míry. Když totiž někdo ať v práci nebo doma zjistí, že na Vás může slovně útočit, udělá to zas a znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
30.6.19 22:51

@Lucius08 Co jim přesně říkáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5853
30.6.19 23:00

Ignorovat a myslet si s lehkým úsměvem na tváři něco o pr*eli se mi osvědčilo nejvíc. Ale stává se mi to naprosto výjimečně, tak nedokážu posoudit, jestli to v lidech opravdu dlouhodobě může vzbuzovat chuť na další výpady. Když jsem byla mladší, docela jsem uměla druhého odpálkovat ironickou poznámkou do patřičných míst, ale už se mi ani nechce :D Ztráta času. Znáš to, když se hádáš s blbcem dýl jak 5 minut…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.19 23:04

@Ananaska5 tak já ještě s oblibou reaguji úsměvem a dotazem, zda to bylo všechno, že na dotyčného nemám celý den. Když se u toho patřičně tvářís, tak dle výše inteligence ten druhý pochopí těžkou ironii, nebo nepochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.19 23:07
@jenny.fields píše:
Tak ho požádej, ať s tebou jde ven, na chodbu, nebo někam, kde budete sami.

Já s ním vůbec nechci do konfliktu, myslim si o něm svoje a tím to pro mě konci. Když jsem byla mladší hned tak jsem si nenechala něco líbit, ale časem jsem zjistila, že to jenom dělá v práci problémy. Občas ho odpalkuju a občas dělám, že neslyším… ježíš říkals něco? Já jsem tě vůbec nevnímala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
30.6.19 23:15

@Michelle_M Třeba mě jednou spolužák otravoval s kravinama a já mu řekla všechny nás to tady moc zajímá, a on na mě já vím, taky proto ti to říkám. :roll: Nebo jednu kávu jsem mohla stírat, jak jsem mohla a ona s úsměvem začala opakovat ještě něco? :roll: Navíc jsem ještě taková, že radši ustoupím, abych měla klid, :roll: tak si jednou jedna spolužačka dovolila říct při testu, vždyť už to máš, tak to odevzdej ne :cert: :roll:,a když jsem jí řekla, že je to moje věc, tak se pořádně narala, hlavně že když jsem po ní chtěla, aby dala nohy z mojí židle pryč, tak neposlechla :roll: A to jsem jí to říkala 4×! :roll: :cert:.l, vždy mi na to s klidem odpověděla ne. Nebo jsem jednou někomu řekla, ať se stará o sebe a on nebudu! :roll: A tak bych mohla pokračovat, fakt nevím co s takovýma lidma. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
30.6.19 23:18

@Mamazkoncesveta To mi dělala jednou spolužačka (která si ale začala) asi to tak budu dělat taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5853
30.6.19 23:27

@Ananaska5 Aha, chápu, ty jsi ještě mládě :) No to jsou přesně ty blbosti, kterýma nemá smysl se zaobírat, i když chápu, že tobě to teď připadá důležité a považuješ za nutné se nějak vůči nim vymezovat. Z té „krávy s úsměvem“ si vezmi příklad, jak vidíš, je to docela účinná metoda :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama