Jak redukovat UM v noci u 12měsíčního miminka

177
29.11.20 07:59

Jak redukovat um v noci 12 měsíční

Ahoj, dcera se mi začala budit klidně 5× za noc na um. Vypije cca 170ml… Rostou ji zoubky tak to přikládám tomu, ale je to šílený. Přes den ji dobře. Ráno má snídani (chléb plus jogurt), pak oběd, pak svačinu presnidavku, ovoce, okolo 18 30 mléko do postýlky a u něho usíná. A pak začíná kolotoč, 21.00 mliko, o půl 12, ve 2, o půl 5…Časy jsou různé, budi takhle posledních pár dní, jinak se budi cca 3×, ale i to mi přijde dost na skoro rocni dítě.. Když ji dám jen napít tak vypije cca 30ml vody a pak řev. Dudlik taky nepomáhá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12867
29.11.20 08:03

Uz si presne nepamatuji kdy, mozna kolem roku, roku a pul, jsem prestala v noci davat UM a davala jen caj. Celkem rychle se syn prestal v noci budit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
29.11.20 08:15
@cecetka píše:
Uz si presne nepamatuji kdy, mozna kolem roku, roku a pul, jsem prestala v noci davat UM a davala jen caj. Celkem rychle se syn prestal v noci budit :mrgreen:

Když ona řve jak tur :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5900
29.11.20 08:20

Teoreticky UM od 6m nepotřebuje vůbec, já bych se na to noční skákání taky vybodla. Dát napít vody nebo čaje, pomazlit a spát. Řev ji přestane bavit až když pochopí, že si mlíko nevyřve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
29.11.20 08:49

Tak at rve jak tur, vecne rvat nebude. Zdrave zuby jsou dulezitejsi, oharky v detstvi nebo klapacky v padesati nikdo nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26821
29.11.20 08:55

Já posouvala. Prostě jsem si řekla, že nedám první UM než ve 12. Řval jak tur, nabízela jsem vodu. Pak jsem měla druhý čas a to byly 4 hodiny. Po týdnu se ustálil na jednom UM kolem páté a to mu vydrželo do 2 let. Začínali jsme s tím kolem 8 měsíců.
U druhého tento postup nepomohl a budil se pořád i 5× za noc. Tomu jsem UM úplně rušila v roce a půl. Stejně se budil až do 3 let a 2-3 hodiny nespal, protože neuměl usnout. Dokud měl UM, vypil a spal. Jak ho neměl, lital po pokoji, hrál si a nechtěl spát. To jen druhý pohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3299
29.11.20 09:07

Já bych jí ho dělala řidší. Jako min odmerek. Naše 15m se taky budí třeba 4× na mliko, když ji rostou zuby. Ale já v tom problém nevidím. Tak zakladatelko když ti to vadí, asi budeš muset vydržet řev, aby dítě pochopilo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
29.11.20 09:09

Já jsem dceři to UM ředila. Stejně množství vody a o jednu odmerku UM min. Po týdnu o další odmerku min a tak dál a dál. Až pila v podstatě jen obarvenou vodu tak už to sama nechtěla. Vždy jsem nabídla, nechtěla, tak jsem dala dudel, pusu, přikrýt a hotovo. Napřed usinala dlouho, ale tak do týdne to bylo ok. Tě má rok a čtvrt a při probuzení dám jen dudel a spí se dál. Rostou teda zuby, takže občas vyvádí, ale to už je jiná pohádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9356
29.11.20 09:13

Ma hlad a navic potrebuje uklidnit u tech zubu. Je to normalni a kojene dite bych normalne nechala, at se koji.
Ale nalivat takto UM nevim, no, ta davka je docela poradna. Mozna redit, jak uz tu nekdo psal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1184
29.11.20 09:22

@Koroptev12 se nedivím, že má roční dítě hlad, když nevidím žádnou večeři, ale jen mléko, taky chybí dopolední svačina, pořádně dopiluj správný jídelníček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
29.11.20 09:37
@sofka34 píše:
@Koroptev12 se nedivím, že má roční dítě hlad, když nevidím žádnou večeři, ale jen mléko, taky chybí dopolední svačina, pořádně dopiluj správný jídelníček

Dopolední svačinu odmítá, ráno vstane v 6-7 hodin, a snídani má právě chleba plus jogurt okolo 8-9, dřív nechce. V 11.30 má oběd, okolo 15.00 má svačinu co ztezi sní (ovoce, Presnidavku nebo jogurt), a pak okolo 18.00-18.30 mlíko při kterým usíná.. Prostě do ní víc nedostanu.. Ono se to hezky povídá dipiluj jídelníček, ale těžko udělám něco s dítětem co jíst prostě nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3272
29.11.20 09:40

Noční mléko jsem odebrala, když bylo synovi 15 měsíců. A bylo to v době, kdy měl přestávku v růstu zubů. V době, kdy ho to bolí, bych tuhle změnu nedělala.

Hele my museli nejprve pořešit večeři. Aby syna zasytila a stejně byl schopen potom vypít celou dávku mléka. Takže první je nacpat dítě na večer.

A v noci, když se budil, dostal jen teplou vodu. Teplota byla jako u mléka. Ze začátku vždycky alespoň 100ml vypil. A mléko už nedostal, za 3 dny ho v noci přestal vyžadovat.

Teď dostane mléko před spaním a pak ráno nejdříve v 5 hodin. A to je schopný vypít celou dávku, pak usne a za 2 hodiny se budí znovu a znovu vypije celou dávku. Co se zubů týče, je v pohodě. Byla jsem s ním na kontrole a zoubky má zdravé. Už jsem poučená, u starších jsme je nechávali do 2 let s mlékem a kazy měli. A my cálovali 15 tisíc za každého za analgosedaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3272
29.11.20 09:46

@Koroptev12

Je hele, ty máš dítě nejedlíka, to znám. Mám takovou dceru :D no a tam to bude s nočním odbouráním těžší. Mmch dcera mi trochu začala jíst až teď, když jí jsou 3 roky. A musela by přibrat 2 kila, aby byla alespoň na 5 percentilu… Neřeším to. Nechce jíst, nenutím ji. Je hubená, ale roste a prospívá dobře a energie má habakuk…

Takže u tebe doporučuji odebrat odpolední svačinu. Nebo dát jen trochu ovoce. Aby dcerka měla večer hlad. A pak jí dej něco ještě před mlékem. Aby se večer opravdu hodně najedla. Ale podle mě se ti bude budit kvůli zubům furt (dokud budou bolet) a v tu chvíli si vzpomene na mléko… A podle mě je jedno, jestli dávat plnou dávku nebo více zředěnou. Ty cukry v pusině budou tak jako tak… Kolik zubů jí ještě zbývá dorůst?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
29.11.20 09:47
@Modesta píše:
Noční mléko jsem odebrala, když bylo synovi 15 měsíců. A bylo to v době, kdy měl přestávku v růstu zubů. V době, kdy ho to bolí, bych tuhle změnu nedělala.

Hele my museli nejprve pořešit večeři. Aby syna zasytila a stejně byl schopen potom vypít celou dávku mléka. Takže první je nacpat dítě na večer.

A v noci, když se budil, dostal jen teplou vodu. Teplota byla jako u mléka. Ze začátku vždycky alespoň 100ml vypil. A mléko už nedostal, za 3 dny ho v noci přestal vyžadovat.

Teď dostane mléko před spaním a pak ráno nejdříve v 5 hodin. A to je schopný vypít celou dávku, pak usne a za 2 hodiny se budí znovu a znovu vypije celou dávku. Co se zubů týče, je v pohodě. Byla jsem s ním na kontrole a zoubky má zdravé. Už jsem poučená, u starších jsme je nechávali do 2 let s mlékem a kazy měli. A my cálovali 15 tisíc za každého za analgosedaci.

Dekuju.. Člověk by ji rád nacpal, jenže nemám doma jedlika.. Zkoušela jsem i kaši na noc, ale to se vzbudila ani ne za hodinu s revem na mlíko… :zed: Zkusím porešit tu večeři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
29.11.20 09:50

@Koroptev12 Co ji zkusit večer dát na noc místo mlíka kaši, třeba ji udělat řidší a dát ji taky do láhve. Mohlo by ji to zasytit na noc. Já jsem pak dceři nechávala lahvičku s vodou v postýlce, ale to bylo až okolo roku a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat