Jak řešit momentální neplodnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 16:29
Jak řešit momentální neplodnost?

Ahoj :)
Už nevím, kde zadat o radu. Tak to zkusím i zde. Zkusím vám ve zkratce popsat naší situaci. S přítelem jsem spolu už dlouho a rozhodli jsme se, že by jsme chtěli miminko. Používali jsme pharmatex, takže nebyl problém. Jen jsem dva roky měla problém s MS (předtím jsem měla antikoncepci). Za ty dva roky jsem ji skoro neměla ( můj gynekolog to řešil praskama a vyvolavackama, víc to neřešil). Pak jsme se přestěhovali a já si našla nového doktora. Ten mi zjistila, že mám anovulaci. Nasadil další prášky. Po dobu brání prášku, jsem krvacela v dobu, co měla být MS( ale podle ovulačních testu jsem ovulaci neměla). Takže logicky otěhotnět nemohu, když není ovulace. Jenže k tomu se pojí další problém. Moje babička i mamka měly problém s těhotenstvím. Obě nemohly několik let otěhotnět + několik potratu (i ve vysokém stádiu těhotenství).a já nevím, co teď. K doktorovi jdu na kontrolu příští týden a beru k němu všechny dokumenty, které mi mamka našla (ohledně jejích těhotenství a potratu). Tak snad to k něčemu bude. Chtěla bych se ale zeptat, jestli měl někdo podobný problém. Nebo jak nastartovat ovulaci, či jakékoliv rady.
Omlouvam se za tak dlouhý text

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 25.02.19 16:39

Pokud je v rodině nějaký problém, jedná se o genetiku. V tomto případě doporučuju neřešit nic s řadovým gynekologem a rovnou si najít centrum asistované reprodukce. Tam si se vším poradí lépe a fundovaně. Žádanku nepotřebuješ, ani papíry od matky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 16:44

@Janli co jsem v četla z dokumentu od mamky, tak také měla nejdřív anovulaci, nemohla 2 roky otěhotnět. A pak řada potratu. Stejně jako babi. Kdybych to věděla dřív. Nikdy jsme se o tom doma moc nebavily. Až teď, když jsem se zmínila, že by jsme chtěli miminko. Dobře, děkuji za radu

Térouš
Echt Kelišová 8590 příspěvků 25.02.19 16:48
@Anonymní píše:
Ahoj :)
Už nevím, kde zadat o radu. Tak to zkusím i zde. Zkusím vám ve zkratce popsat naší situaci. S přítelem jsem spolu už dlouho a rozhodli jsme se, že by jsme chtěli miminko. Používali jsme pharmatex, takže nebyl problém. Jen jsem dva roky měla problém s MS (předtím jsem měla antikoncepci). Za ty dva roky jsem ji skoro neměla ( můj gynekolog to řešil praskama a vyvolavackama, víc to neřešil). Pak jsme se přestěhovali a já si našla nového doktora. Ten mi zjistila, že mám anovulaci. Nasadil další prášky. Po dobu brání prášku, jsem krvacela v dobu, co měla být MS( ale podle ovulačních testu jsem ovulaci neměla). Takže logicky otěhotnět nemohu, když není ovulace. Jenže k tomu se pojí další problém. Moje babička i mamka měly problém s těhotenstvím. Obě nemohly několik let otěhotnět + několik potratu (i ve vysokém stádiu těhotenství).a já nevím, co teď. K doktorovi jdu na kontrolu příští týden a beru k němu všechny dokumenty, které mi mamka našla (ohledně jejích těhotenství a potratu). Tak snad to k něčemu bude. Chtěla bych se ale zeptat, jestli měl někdo podobný problém. Nebo jak nastartovat ovulaci, či jakékoliv rady.
Omlouvam se za tak dlouhý text

Bez rovnou do CARU. Nemá cenu se roky trápit. I tak to bude trvat déle

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 17:09

Zkusím se tedy podívat po nějakých centrech v okolí.
Jinak se ještě chci zeptat, jestli má cenu v mojí situaci zkouset gynex, kontryhel a podobne věci? Zase si říkám na druhou stranu, že tím nic nezkazím ne?

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 25.02.19 17:12

Já bych na tvém místě odložila snažení dokud nebudeš mít udělanou genetiku. Věř mi, že potrat ve vysokém stupni těhotenství není nic pěkného. Navíc tě to jen zbrzdí na cestě ke zdravému miminku. Bylinky zkoušet můžeš, upravit cyklus přírodně by bylo lepší než hormony.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 17:19

@Janli to je pravda, děkuju
Vím, že moje mamka přišla o jedno z dětí v 22.tydnu a to bych opravdu nechtěla. Asi počkám do příštího týdne k mému gynekologovi. Uvidím co mi poví i on. Ale stejně se do toho centra objednám.

Váš příspěvek
Reklama