Jak řešit přivýdělek na pracáku a nepřijít o podporu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 12:56
Jak řešit přivýdělek na pracáku a nepřijít o podporu?

Zdravím, chci se zeptat jak řešíte vzniklou situaci. Jsem teď čerstvě na pracáku, mám nárok na podporu, ale bylo mi řečeno, že když si něco přivydělám, okamžitě o podporu přijdu. Takže to si nemůžu přivydělat ani stovku? Občas dělám něco z domova, chci se tomu věnovat víc, copywriting a grafika, ale to kvůli pár stovkám za měsíc fakt přijdu o několik tisíc podpory? Nechci to dělat na černo, navíc pochybuju, že by si to potenciální zaměstnavatel lajznul na černo. Prosím anonym, osobní info o práci.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10610 příspěvků 29.12.18 13:00
@Anonymní píše:
Zdravím, chci se zeptat jak řešíte vzniklou situaci. Jsem teď čerstvě na pracáku, mám nárok na podporu, ale bylo mi řečeno, že když si něco přivydělám, okamžitě o podporu přijdu. Takže to si nemůžu přivydělat ani stovku? Občas dělám něco z domova, chci se tomu věnovat víc, copywriting a grafika, ale to kvůli pár stovkám za měsíc fakt přijdu o několik tisíc podpory? Nechci to dělat na černo, navíc pochybuju, že by si to potenciální zaměstnavatel lajznul na černo. Prosím anonym, osobní info o práci.

Myslím, že při pobírání podpory to nejde. Potom se dá na dohody. Řeknou ti přesně, kterou můžeš mít a kolik si vydělat. Já teď aktuální čísla nevím. Odvíjí se to od minimální mzdy.

yweta
Závislačka 4168 příspěvků 29.12.18 13:03

Při pobíráni podpory nejde ani 100, pak jde dohoda o pracovní činnosti - do 3000 se z ní neodvádí sociální ani zdravotní, nebo prac.poměr. Max.částka, kterou si měsíčně můžeš vydělat je polovina minimální mzdy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 13:04

@P4ja no, ale já nechápu, jestli si nesmím přivydělat jako vůbec nic, ani korunu nebo co? Jako mě říkala na pracáku, že hlavně nesmím mít dohodu o provedení práce. Ale já pochopila, že jde o všechny typy dohod a třeba i smlouva o dílo. Prostě nic. Jako nechápu co je to za logiku, takhle akorát podrážejí lidem nohy.

Aduš8
Kelišová 5329 příspěvků 29.12.18 13:27
@Anonymní píše:
@P4ja no, ale já nechápu, jestli si nesmím přivydělat jako vůbec nic, ani korunu nebo co? Jako mě říkala na pracáku, že hlavně nesmím mít dohodu o provedení práce. Ale já pochopila, že jde o všechny typy dohod a třeba i smlouva o dílo. Prostě nic. Jako nechápu co je to za logiku, takhle akorát podrážejí lidem nohy.

Tak s tím nesouhlasím. Podpora v nezaměstnanosti se má vyplácet člověku, který aktivně hledá práci a ne tomu, kdo chodí do jiné, která ho z nějakých důvodů nechce zaměstnat a chce si jen přilepšit :nevim:

Pajka89
Závislačka 2503 příspěvků 29.12.18 13:31

Na cerno.

Pajka89
Závislačka 2503 příspěvků 29.12.18 13:38
@Aduš8 píše:
Tak s tím nesouhlasím. Podpora v nezaměstnanosti se má vyplácet člověku, který aktivně hledá práci a ne tomu, kdo chodí do jiné, která ho z nějakých důvodů nechce zaměstnat a chce si jen přilepšit :nevim:

Jo jenze z ty jejich trapny almuzny by clovek za chvili chcipnul hlady. Hledat si aspon nejaky docasny privydelek je pro vetsinu lidi pud sebezachovy.

Aduš8
Kelišová 5329 příspěvků 29.12.18 13:39

@Pajka89 tak podpora se odvíjí od předchozího výdělku, v dnešní době je práce dostatek, takže si nemyslím, že by situace byla tak tragická :nevim:

VeHE
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 13:49
@Aduš8 píše:
Tak s tím nesouhlasím. Podpora v nezaměstnanosti se má vyplácet člověku, který aktivně hledá práci a ne tomu, kdo chodí do jiné, která ho z nějakých důvodů nechce zaměstnat a chce si jen přilepšit :nevim:
:palec:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 13:50

@yweta , takže dohodu o prac. činnosit můžu mít a nepřijdu o podporu? Pokud si vydělám do těch 3000 ? Chci rozjet podnikání z domova, ale zatím mi to hodí jen pár stovek doslova, takže tím se opravdu neuživím a podporu potřebuju.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15291 příspěvků 29.12.18 13:58
@Anonymní píše:
@yweta , takže dohodu o prac. činnosit můžu mít a nepřijdu o podporu? Pokud si vydělám do těch 3000 ? Chci rozjet podnikání z domova, ale zatím mi to hodí jen pár stovek doslova, takže tím se opravdu neuživím a podporu potřebuju.

Mam pocit,ze vydelat se ted nesmi nic. Zastavi se pidpora,ale budou platit zdravotni.

P4ja
Extra třída :D 10610 příspěvků 29.12.18 14:04
@Anonymní píše:
@P4ja no, ale já nechápu, jestli si nesmím přivydělat jako vůbec nic, ani korunu nebo co? Jako mě říkala na pracáku, že hlavně nesmím mít dohodu o provedení práce. Ale já pochopila, že jde o všechny typy dohod a třeba i smlouva o dílo. Prostě nic. Jako nechápu co je to za logiku, takhle akorát podrážejí lidem nohy.

Tak chceš podporu, stát za tebe platí zdravotní a ještě chceš vydělávat?? Tak pokud ti to vadí, pak se odhlaš z pracáku a nikdo ti nohy podrážet nebude.

P4ja
Extra třída :D 10610 příspěvků 29.12.18 14:06
@Anonymní píše:

Když máš podporu, tak si nesmíš vydělat nic. A potom na dohodu myslím polovinu minimální mzdy. To vše musíš dokládat, aby za tebe platili zdravotní. Jakmile to jeden měsíc překročíš, tak tě vyřadí.

Lendeš
Kelišová 6642 příspěvků 29.12.18 14:12
@Anonymní píše:

Buď si můžeš přivydělat na tu DPČ (nebo pracovní smlouvu) max. do poloviny minimální mzdy nebo čerpat podporu, obojí nejde. Pokud budeš mít přivýdělek, podpora se pozastaví. OSVČ být nemůžeš, musela bys činnost pozastavit, pokud chceš být registrovaná jako uchazeč o zaměstnání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 14:58

ahá takže zkrátka pokud chci podporu nesmím si vydělat ani korunu. Pokud si cokoli vydělám, tak se mi podpora pozastaví. Tak aspon jsem si to ujasnila, určitě nejsem jediná, kdo to řeší.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama