Jak řešit s úřadem práce nástup do práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 13:46
Jak řešit s úřadem práce nástup do práce?

Ahoj, mám menší dotaz. Stěhovala jsem se do jiného města, tak mě přeřadili z jednoho úřadu na jiný kam musím dojíždět. První schůzku mám v úterý, ale já si tento týden našla v novém městě práci a mám nastupovat od 1.dubna..z práce mi mají zavolat během týdne, abych přišla podepsat smlouvu a mohla si vzít kopii pro úřad práce..ALE co když to nestihnou do úterý a budu muset jet jen abych řekla, že práci mám ale smlouvu teprve dostanu a pak další den nebo v ten den mi napíšou a já smlouvu budu mít a budu muset jet zase na úřad. Už tak mám tento týden spoustu zařizování (rekonstrujeme, stěhujeme, musím zrušit smlouvu internetu, podávat daňové přiznání, skrz které musím jet hodinu daleko, odevzat přehledy na VZP a OSSZ ať to mám z krku) a pak mi začne školení kam budu dojíždět také hodinu tam a zpět a nevím jak to budu na úřad stíhat. Mám zkusit zrušit schůzku a posunout ji na později a rovnou donést smlouvu? Prosím poraďte…vím že je to možná stupidní dotaz, ale moc byste mi pomohli. P. S. nemám řidičák a o to je to dojíždění horší.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65559 příspěvků 24.03.19 13:54

Pokud je ta prace jista, tak se proste v utery odhlas na vlastni zadost, nemusis jim nic dokladat.

aledud
Kecalka 461 příspěvků 24.03.19 14:08

Nebo ať ti teda v té nové práci uzavřou smlouvu v pondělí (když je to tak jisté, nástup může být až od 1.4.). Bohužel i ke mě do práce chodi lidé jen pro razítko, že nechtějí pracovat, tak ÚP si to více hlídá.

Lujza031
Kecalka 309 příspěvků 24.03.19 14:45

Zavolej na ten nový ÚP a podle mě, když řekneš, že máš práci atd. tak se s nimi domluvíš.

Jolynka
Extra třída :D 13638 příspěvků 24.03.19 15:01

Si tam zkus zavolat, vysvětli, jak to je a uvidíš, co ti řeknou. Já třeba posílala pracovní smlouvu jen naskenovanou mailem, stačilo to, ale je to už nějaký rok zpátky. A měla jsem to tedy dopředu domluvené, abych nemusela na další schůzku.

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 24.03.19 15:12
@Anonymní píše:
Ahoj, mám menší dotaz. Stěhovala jsem se do jiného města, tak mě přeřadili z jednoho úřadu na jiný kam musím dojíždět. První schůzku mám v úterý, ale já si tento týden našla v novém městě práci a mám nastupovat od 1.dubna..z práce mi mají zavolat během týdne, abych přišla podepsat smlouvu a mohla si vzít kopii pro úřad práce..ALE co když to nestihnou do úterý …

Co nestihnou do úterý? Vytisknout pracovní smlouvu? To mají tak pomalou tiskárnu, nebo nejste ještě dohodnuti na tom, jak bude vypadat? Bez podepsané pracovní smlouvy bych nehnul prstem, na e-miminu už byly i takové, které jedí několik měsíců bez písemné smlouvy a bez výplaty.

A taky bych radil nezavazovat se pracovní smlouvou, jejíž jeden výtisk si nemůžeš odnést - aby oni měli tvůj závazek, ale ty jejich ne!

Pokud si přesto tuto radu nevezmeš k srdci, tak na úřadě práce můžeš písemně požádat o ukončení vedení v evidenci „na vlastní žádost“, tedy podle § 29 písm. b) zákona o zaměstnanosti - v tom případě ukončí ÚP vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání dnem doručení té písemné, aniž bys cokoli dokládala.

AnastazieB
Echt Kelišová 8608 příspěvků 24.03.19 16:03

Vzhledem k tomu, že ještě 100% nevíš, že tu práci budeš mít, tak bych jela na ÚP v úterý, tam řekla, že práci máš přislíbenou a že až budeš mít smlouvu, pošleš jí emailem.

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 24.03.19 16:07
@AnastazieB píše:
Vzhledem k tomu, že ještě 100% nevíš, že tu práci budeš mít, tak bych jela na ÚP v úterý, tam řekla, že práci máš přislíbenou a že až budeš mít smlouvu, pošleš jí emailem.

Ale pokud bude evidovaná na ÚP a inspekce práce ji chytne na pracovišti bez smlouvy, tak bude sankčně vyřazená s evidence za práci na černo a přihlásit se bude moci zase až za půl roku.

renduli
Závislačka 3204 příspěvků 24.03.19 16:07
  1. Nejpozději v den termínu schůzky bych na ÚP poslala email se žádostí o ukončení evidence.

nebo

1. Na schůzku bych se v úterý dostavila a smlouvu bych potom zaslala naskenovanou emailem.
eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 24.03.19 16:11
@Anonymní píše:
Ahoj, mám menší dotaz. Stěhovala jsem se do jiného města, tak mě přeřadili z jednoho úřadu na jiný kam musím dojíždět. První schůzku mám v úterý, ale já si tento týden našla v novém městě práci a mám nastupovat od 1.dubna..z práce mi mají zavolat během týdne, abych přišla podepsat smlouvu a mohla si vzít kopii pro úřad práce..ALE co když to nestihnou do úterý a budu muset jet jen abych řekla, že práci mám ale smlouvu teprve dostanu a pak další den nebo v ten den mi napíšou a já smlouvu budu mít a budu muset jet zase na úřad. Už tak mám tento týden spoustu zařizování (rekonstrujeme, stěhujeme, musím zrušit smlouvu internetu, podávat daňové přiznání, skrz které musím jet hodinu daleko, odevzat přehledy na VZP a OSSZ ať to mám z krku) a pak mi začne školení kam budu dojíždět také hodinu tam a zpět a nevím jak to budu na úřad stíhat. Mám zkusit zrušit schůzku a posunout ji na později a rovnou donést smlouvu? Prosím poraďte…vím že je to možná stupidní dotaz, ale moc byste mi pomohli. P. S. nemám řidičák a o to je to dojíždění horší.

Přečetl jsem si dotaz znovu. Zkus na ÚP zavolat a domluvit se, že máš cosi rozjednané a víc budeš vědět koncem příštího týdne, jestli se schůzka nedá odložit.

Jinak, když ne - když nebudou ochotni schůzku odložit a budeš nucena jet na ÚP v úterý, tak si můžeš na úterý nachystat žádost o ukončení vedení v evidenci ÚP a když to nevyjde, tak se potom zase zaregistrovat.

Příspěvek upraven 24.03.19 v 16:15

AnastazieB
Echt Kelišová 8608 příspěvků 24.03.19 16:14
@eumedon píše:
Ale pokud bude evidovaná na ÚP a inspekce práce ji chytne na pracovišti bez smlouvy, tak bude sankčně vyřazená s evidence za práci na černo a přihlásit se bude moci zase až za půl roku.

Ale já jsem nepsala, že má jít pracovat bez podepsané smlouvy… Jen že kvůli podepsané smlouvě už znovu na ÚP nemusí, že to stačí poslat mailem.

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 24.03.19 16:16
@AnastazieB píše:
Ale já jsem nepsala, že má jít pracovat bez podepsané smlouvy… Jen že kvůli podepsané smlouvě už znovu na ÚP nemusí, že to stačí poslat mailem.

Aha, jo, taky řešení. Já jsem si totiž pořádně nepřečetl, co má za problém. :oops:

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 24.03.19 16:22

@AnastazieB No jo, oni tam v zákoně vyžadují osobní nebo písemné oznámení:

1. kdy nastala některá ze skutečností bránících zařazení nebo vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, které jsou uvedeny v § 25, s výjimkou skutečností uvedených v § 25 odst. 2 písm. a) a c), a to na základě osobního nebo písemného oznámení uchazeče o zaměstnání,…

To je těžké. Tak až bude mít podepsanou smlouvu, tak ať to ÚP napíše současně via e-mail, SMS a současně písemně dopisem doporučeně. To písemné oznámení sice pošta doručí dost pozdě, ale těžko ji bude někdo vinit z práce na černo, když to okamžitě oznámí e-mailem a SMSkou: Udělá, co je v jejích silách.

A když ji přesto vyřadí sankčně, tak ať se obrátí na ombudsmanku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 17:15

Děkuji za rady. Práce je určitě jistá..vyplňovala jsem se zaměstnavatelem nástupní list a je to česká pošta, tak pochybuji, že by se jim nedalo věřit..na zaměstnavatele mám číslo, tak mu zítra zkusím zavolat jak to je se smlouvou a poté se případně domluvit s úřadem. Jinak oskenovat smlouvu nemám kde tak bych musela někam zajít, ale to už je detail.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65559 příspěvků 24.03.19 17:53

@eumedon Tak v případě velkych firem nejde o tisk smlouvy, ale uloveni toho, kdo ji podepisuje…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama