Jak řešit situace ve školce?

Anonymní
12.10.20 15:44

Jak řešit situace ve školce?

Ahoj maminky, prosím o radu. Naše dcera letos začala poprvé chodit do školky, zvládá celkem s přehledem, nepláče a ráda chodí za dětmi.
Denně ale řešíme spoustu zvláštních situací. I učitelky kroutí hlavou a neví co s tím. Malá si nechce nechat vysvětlit např. to, že se tam určité věci nechávají, jako třeba dnes hrneček na pití. Ona ho prostě potřebuje vzít domů a dělá kvůli tomu scény. Nechce tam nechat ani bačkory, holínky, věci na zahradu. Takže denně táhneme spoustu věcí do školky a posléze i domů. Nedávno si před skolkou vzpomněla na to, že tam nechala hrnek, začala šíleně řvát, dostala úplný záchvat. Vrátit jsme se tam nemohli nebo děti už šly spinkat. Tak řvala celou cestu domů a nedokázala jsem jí to vysvětlit, ona to nechce pochopit prostě.
Jednou jsme se vraceli pro bačkůrky a už i učitelky kroutily hlavou a byly naštvané, že tím jejím řevem budí ostatní. Na jednu stranu je chápu a na druhou v tomhle svojí dceru asi nezvládám. Pořadí nám prosím někdo? Jde vidět, že i dcera je u toho zmatená a ve stresu. Doma si pak o tom povíďáme, ona přikyvuje a druhý den se situace opakuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3579
12.10.20 15:54

Asi tedy potřebuje jasná pravidla a v tobe duslednost v jejich dodržováni a ČAS!. Jeden den jí jednoduše oznam jak to bude a že nebudeš ustupovat. Co lze nechat ve skolce a co ne. Nasledne jí uz nic nevysvetluj, jen odkaž na to, že jste si to už řekli, jak to bude. Když uvidí tvoji jistotu, popláče si, parkrát to zkusí a pak jí to dojde, že kvůli tomu nemá cenu plakat. Hlavne jako vracet se kvůli pláči dítete do skolky pro věc, kterou nutně nepotrebuje je důkaz toho, že s tebou pěkně cvičí a ty hranice máš posunuté směrem k větší benevolenci než bych osobě doporučila. Ja mam se synem super vtah, nemám nijak direktivní výchovu, ale hranice ano…A neboj, je jeste malá. Bude to v pohode. Jen si musis ujasnit, co chceš, jak to chceš a být DŮSLEDNÁ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26667
12.10.20 16:05

A proč to taháš a vracíš se pro to? Prostě jednou vysvětlit a nenechat sebou orat. Ona to časem pochopí. Byla bych důsledná. Trvala bych na tom, že to tak prostě je.
Upletla sis na sebe bič, že to taháš domů. Teď se to bude huř vracet zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
12.10.20 16:11

Jak dlouho ty ucitelky pracuji, ze se s tim jeste nesetkaly, prijde mi to celkem caste a to jsem pouha matka.

Jako pozitivni vidim, ze jde aspon o vase veci, vazne, scenu, co minuly tyden predvedl chlapecek kvuli synove mikine s dinosaury, to bylo na oskara. Syn si jindy s jinym vymenil ponozky :mrgreen:

Myslim, ze proste jeste neduveruje novemu prostredi, neni si jista, ze tam ty veci zase najde. Nebo treba mysli, ze kdyz si vse odnese, neni jiste, ze tam druhy den bude"muset" a muze se rozhodnout. Nerekla bych, ze tim s tebou cvici nebo potrebuje duraznejsi hranice. Uprimne za plac by mi tech par kousku nestalo, abych prosazovala nutne svuj pohled. Zvladne uz popsat PROC to dela? Kdyby s tim byl zacal syn, domluvila bych se, ze denne vezmeme jednu vec a muze si vybrat jakou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27625
12.10.20 16:16

Já bych se nevracela i za cenu řvaní. Koupila bych hezký hrnek na doma a řekla, že ten školkový tam zůstane. Když se pokaždé vrátíš, příště to zkusí znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
12.10.20 16:17

Úplně neporadím, jen napíšu svoji zkušenost. Dcerka taky začala v září chodit do školky (ale je malinká, ještě neměla 3) a nechtěla tam nechávat papučky. Tak jsem je brala domů (doma už si na ně nevzpomněla, zůstávaly vždycky v předsíni. Zkusila jsem vždycky naťuknout, jestli by ve školce mohly zůstat, že tam mají svoje místečko a budou tam na ni čekat a taky jsem jí ukazovala papučky ostatních dětí, jak čekají na svých místech. Trvalo to asi 14 dní, ale nakonec souhlasila a od té doby je tam nechává v klidu.
Ale byly to jen papučky, víc věcí bych určitě s sebou netahala tam a zpátky, nejsem nákladní mula. Leda by si vzala batůžek a nosila si to sama, třeba by si to taky rozmyslela, jestli to tak nutně potřebuje.
Jinak vysvětlit a nepovolit, nejsi otrok a děti potřebují hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
12.10.20 16:26

Jéé, to mi připomnělo syna. Taky jsme museli domů denně nosit bačkory. Asi po měsíci no to přešlo a vše bylo OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
12.10.20 16:30

Určitě bych se zpátky nevracela, když se pokaždé vtrátíš, vše odneseš, tak vidí co si může dovolit. Musíš být důsledná, párkrát bude řvát, ale časem si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18866
12.10.20 16:30

Ja bych to tam nechala, urcite bych se nevracela. Holt by rvala no, vecne ji to bavit nebude. Kdyztak hrnek koupit stejny domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
12.10.20 16:41

No prostě se předem jasně domluvit, které věci se tam nechávají, upozornit na to i při odchodu dřív, než je začne vyžadovat a hysterickou scénu ignorovat.

Pokud je naučená, že jekem dosáhne svého, tak hádej co bude dělat čím dál tím častěji.

Když už je chycená v emoci, tak nic nevysvětlíš - to je otřeba domlouvat a opakovaně předem.

Zkusit ji poslouchat tom, proč ty věci nechce nechat ve školce a společně vymyslet nějaké řešení, které povede k tomu, že věci budou ve školce a nebude ji to tak ničit.

Ale to klíčové je neučit dítko, že jekem dosáhne svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43531
12.10.20 16:49

Koupila bych backory i domu a proste doma mas tyhle ve skolce tamty a hotovo.. ja bych se teda pro backory ktery patri do skolky nevracela.. a ty hrnky jsou skolkovy, nebo to je vas z domova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
12.10.20 17:00

To s tebou teda pěkně cvičí. A docela se divím, že vám učitelky dovolí brát si domů školkový hrnek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
12.10.20 17:01

Dcera nastoupila letos a taky nechce nechávat věci ve školce. Hrnek teda nechává, ale jen pro to, že se jí nijak extra nelíbí :lol: Bačkůrky a oblečení na zahradu berene domů taky a holiny, které má jedny, musíme, protože i odpoledne chodíme ven. Když jsem se ptala, proč to tam nechce nechat, tak proto, že se bojí, že to tam ráno nebude. Sama jsem na základce přišla o dost věcí, které se z šatny prostě ztratily, tak ji chápu. Časem si na to zvykne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 17:09

Ona má i bačkůrky doma a ten samý hrnek, ale prostě se bojí, že jí to někdo vezme…Jinak nastavené hranice a pravidla máme, ale s tou školkou je to jiné. To byste museli vidět. Já nechci aby mi tam dělala scény před lidma. Jinak scény nedělá. Asi ke to pro ní taky stres.

• Citovat
  • Nahlásit
a12
43531
12.10.20 17:19
@Anonymní píše:
Ona má i bačkůrky doma a ten samý hrnek, ale prostě se bojí, že jí to někdo vezme…Jinak nastavené hranice a pravidla máme, ale s tou školkou je to jiné. To byste museli vidět. Já nechci aby mi tam dělala scény před lidma. Jinak scény nedělá. Asi ke to pro ní taky stres.

tak proste vysvetlit, ze ikdyby se to ztratilo tak to takovej problem neni a koupi se novy.. jednou z backurek vyroste a taky budes kupovat novy..
jezdite domu autem, nebo pesky?
my chodili docela dalku pesky, takze kdyby mi delal sceny, ze chce tahat takovy hromady veci domu, hezky by si to sam nosil a daval by si na to pozor aby i druhej den vsechno odnesl zpatky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama