Jak řešit sprosté a hrubé děti ve školce

Anonymní
11.11.19 19:23

Jak řešit sprosté a hrubé děti ve školce

Ahoj, prosím o radu. S mým dítětem je ve školce chlapec, který je také predskolak a bezdůvodně děti jen tak třeba kopne (kluky předškoláky většinou) a samozřejmě i mého syna, který si pak stěžuje učitelce a doma mě. Učitelka okrikne, domluví mu a tím to končí. Tento chlapec moje dítě (a asi ne jenom moje) tituluje „debile, uchyle, z*rde“a podobně. Dle učitelek je hrubý a vulgární. Postup paní učitelky je stejný, domluvi mu, ale evidentně marně. Na můj popud paní učitelka mluvila s rodiči daného chlapce a i já. Vypadali, že vše chápou a synovi domluví. Jenže je to už 3ti týden a problémy přetrvávají, stále nadávky a kopání, strkani a nejlépe, aby to pí. ucitelka neviděla.. Navíc přišel můj syn domu s tím, že mu ten dotyčný chlapec říkal, že při líbání a pusinkach se používá jazyk.. Znovu jsem si stěžovala paní učitelce, ta navrhla že se sejdeme všichni v ředitelne a budeme to řešit, já souhlasila. Matka dotyčného chlapce tentokrát už shovivava nebyla a začala tzv. Kopat kolem sebe, neni s ní řeč. Za dva dny obrat s tím, že si paní ředitelka mysli, ze to ještě není na její zásah. Aspoň takto mi to intepretovala paní učitelka. Ředitelku školky je obtížné v čase, kdy syna vyzvedávam, zastihnout. Vím ještě minimálně o jedné mamince, ktere její dítě doma říká to samé, ovšem s tím rozdílem že to její dítko je o hlavu větší než všichni ostatní a když dá někomu ránu, tak si na něj chvíli nikdo nedovoluje. Já si Teda myslím, že není správné, aby se děcka mlátili a v 5ti letech mluvili sprostě, že by měla nějakým způsobem zasáhnout školka, která to Teda fakt moc neřeší, já nevím nejsem kantor a nemám léta zkušenosti, ale dle mě, by se tomu ředitelka měla věnovat. A taky si myslím, že by pí. učitelky to s rodiči měly řešit - to, ze je jejich dítě hrubé a vulgární a ne čekat, až si někdo začne stěžovat. ???? Poradi někdo, jak v této situaci, co nejefektivněji postupovat? Jako máma samozřejmě nechci, aby mému dítěti někdo nadával, ubližovat a aby se můj syn učit takovýmto věcem. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2855
11.11.19 19:31

Pokud nefunguji ucitelky, zajdi za reditelkou sama. Že ji nejde sehnat v době, kdy tam chodíš, bych fakt nepovažovala za problém. Tak tam jdi jindy, ne? Jinak mně na jednoho sigra fungovalo to, že když jsme se potkali na hřišti a on zase vyvadel, tak jsem mu dost jasně (ale slusne) řekla, že toto teda rozhodně ne. Jelikoz se potkáváme často, stačí už můj výraz v obličeji a kluk se uklidni. Holt když nefungují rodiče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20877
11.11.19 19:37
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. S mým dítětem je ve školce chlapec, který je také predskolak a bezdůvodně děti jen tak třeba kopne (kluky předškoláky většinou) a samozřejmě i mého syna, který si pak stěžuje učitelce a doma mě. Učitelka okrikne, domluví mu a tím to končí. Tento chlapec moje dítě (a asi ne jenom moje) tituluje „debile, uchyle, z*rde“a podobně. Dle učitelek je hrubý a vulgární. Postup paní učitelky je stejný, domluvi mu, ale evidentně marně. Na můj popud paní učitelka mluvila s rodiči daného chlapce a i já. Vypadali, že vše chápou a synovi domluví. Jenže je to už 3ti týden a problémy přetrvávají, stále nadávky a kopání, strkani a nejlépe, aby to pí. ucitelka neviděla.. Navíc přišel můj syn domu s tím, že mu ten dotyčný chlapec říkal, že při líbání a pusinkach se používá jazyk.. Znovu jsem si stěžovala paní učitelce, ta navrhla že se sejdeme všichni v ředitelne a budeme to řešit, já souhlasila. Matka dotyčného chlapce tentokrát už shovivava nebyla a začala tzv. Kopat kolem sebe, neni s ní řeč. Za dva dny obrat s tím, že si paní ředitelka mysli, ze to ještě není na její zásah. Aspoň takto mi to intepretovala paní učitelka. Ředitelku školky je obtížné v čase, kdy syna vyzvedávam, zastihnout. Vím ještě minimálně o jedné mamince, ktere její dítě doma říká to samé, ovšem s tím rozdílem že to její dítko je o hlavu větší než všichni ostatní a když dá někomu ránu, tak si na něj chvíli nikdo nedovoluje. Já si Teda myslím, že není správné, aby se děcka mlátili a v 5ti letech mluvili sprostě, že by měla nějakým způsobem zasáhnout školka, která to Teda fakt moc neřeší, já nevím nejsem kantor a nemám léta zkušenosti, ale dle mě, by se tomu ředitelka měla věnovat. A taky si myslím, že by pí. učitelky to s rodiči měly řešit - to, ze je jejich dítě hrubé a vulgární a ne čekat, až si někdo začne stěžovat. ???? Poradi někdo, jak v této situaci, co nejefektivněji postupovat? Jako máma samozřejmě nechci, aby mému dítěti někdo nadával, ubližovat a aby se můj syn učit takovýmto věcem. Díky :kytka:

Jaké řešení bys navrhovala? Představ si sebe na místě učitelek - máš nějaký nápad, jak bys takového chlapce převychovala? Jaké efektivní řešení bys zvolila ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 19:38

Jasně, já bych zašla jindy, jen už nemám dovolenou, tak se musím uvolňovat v práci - zase. Jsem rozvedená, takže to je a tím časem malinko problém. Já jako na potvoru celou tu dobu toho dotyčného chlapce ani rodiče nepotkala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.11.19 19:42
@hanka.br. píše:
Jaké řešení bys navrhovala? Představ si sebe na místě učitelek - máš nějaký nápad, jak bys takového chlapce převychovala? Jaké efektivní řešení bys zvolila ty?

Já nejsem učitelka, nemám pedagogické vzdělání, takže nevím jaké mají například možnosti apod, ale asi není správné dělat mrtvého brouka. Od toho si myslím, jsou profesionálové. Když zavoláš například lékaře, taky se neptá pacienta jak by danou nemoc lecil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
787
11.11.19 19:44

Jsem ucitelka, nemůžeme dělat vůbec nic. Domlouvat, vysvětlovat, mluvit s rodiči, s detmi. Tot vše. Je to predskolak, vyloučit se neda :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20877
11.11.19 19:51
@Anonymní píše:
Já nejsem učitelka, nemám pedagogické vzdělání, takže nevím jaké mají například možnosti apod, ale asi není správné dělat mrtvého brouka. Od toho si myslím, jsou profesionálové. Když zavoláš například lékaře, taky se neptá pacienta jak by danou nemoc lecil :mrgreen:

Chci, aby sis uvědomila, že učitelé v takovém případě nic moc nemohou, Nic kromě domluvy, kromě hovorů s rodiči, tedy to vše, co učitelky zjevně dělají. Nemohou dítě trestat ani vyloučit z kolektivu. Vše je v pravomoci rodičů, kteří si velmi obezřetně hlídají, jestli učitel své pravomoci nepřekračuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4746
11.11.19 19:51
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. S mým dítětem je ve školce chlapec, který je také predskolak a bezdůvodně děti jen tak třeba kopne (kluky předškoláky většinou) a samozřejmě i mého syna, který si pak stěžuje učitelce a doma mě. Učitelka okrikne, domluví mu a tím to končí. Tento chlapec moje dítě (a asi ne jenom moje) tituluje „debile, uchyle, z*rde“a podobně. Dle učitelek je hrubý a vulgární. Postup paní učitelky je stejný, domluvi mu, ale evidentně marně. Na můj popud paní učitelka mluvila s rodiči daného chlapce a i já. Vypadali, že vše chápou a synovi domluví. Jenže je to už 3ti týden a problémy přetrvávají, stále nadávky a kopání, strkani a nejlépe, aby to pí. ucitelka neviděla.. Navíc přišel můj syn domu s tím, že mu ten dotyčný chlapec říkal, že při líbání a pusinkach se používá jazyk.. Znovu jsem si stěžovala paní učitelce, ta navrhla že se sejdeme všichni v ředitelne a budeme to řešit, já souhlasila. Matka dotyčného chlapce tentokrát už shovivava nebyla a začala tzv. Kopat kolem sebe, neni s ní řeč. Za dva dny obrat s tím, že si paní ředitelka mysli, ze to ještě není na její zásah. Aspoň takto mi to intepretovala paní učitelka. Ředitelku školky je obtížné v čase, kdy syna vyzvedávam, zastihnout. Vím ještě minimálně o jedné mamince, ktere její dítě doma říká to samé, ovšem s tím rozdílem že to její dítko je o hlavu větší než všichni ostatní a když dá někomu ránu, tak si na něj chvíli nikdo nedovoluje. Já si Teda myslím, že není správné, aby se děcka mlátili a v 5ti letech mluvili sprostě, že by měla nějakým způsobem zasáhnout školka, která to Teda fakt moc neřeší, já nevím nejsem kantor a nemám léta zkušenosti, ale dle mě, by se tomu ředitelka měla věnovat. A taky si myslím, že by pí. učitelky to s rodiči měly řešit - to, ze je jejich dítě hrubé a vulgární a ne čekat, až si někdo začne stěžovat. ???? Poradi někdo, jak v této situaci, co nejefektivněji postupovat? Jako máma samozřejmě nechci, aby mému dítěti někdo nadával, ubližovat a aby se můj syn učit takovýmto věcem. Díky :kytka:

Rodiče mají na svoji výchovu/nevýchovu právo. Ty nemáš právo po nich cokoli požadovat. Zvykej si. Vzpomněla jsem si na jednu starší diskusi:

https://www.emimino.cz/…dite-250169/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 19:55

Nekdriv teda reditelka- pisemne. Prvni email: zes to resila, ucitelky si neporadily, mamonka nespolupracuje. Veris, ze se to zlepsi.

Za 2 tydny dalsi email: novy apel, pokud se to nezlepsi, budes jednat dal, napr. ze uz jsi zoufala, tak se obratis na OSPOD, aby proverila rodinu toho vytecnika, z jakeho vychovneho prostredi.

Mezitim si dat tu praci a nachytat dotycneho chlapce a autoritativne s nim promluvit. Klidne bych rekla, ze hrube nasili resi policie.

Myslim, ze jedno z toho drive ci pozdeji zabere. Kdyz ne, napis, vymyslime dalsi korespondenci (napr. Pratelske upozorneni, ze se obratis na skolni inspekci, aby proverila, zda se v ramci reseni problemu nastavily dostatecne procesy a zda se dodrzuji, ono toho je hodne, co se da jeste delat). Je proste potreba opravdu durazne upozornit na problem a vyburcovat k aktivite. Predskolak se da zvladnout, ne ze ne. At si o tobe mysli co chtějí. Hlavne slusne, ale důrazně. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 19:58
@SAJ píše:
Rodiče mají na svoji výchovu/nevýchovu právo. Ty nemáš právo po nich cokoli požadovat. Zvykej si. Vzpomněla jsem si na jednu starší diskusi:https://www.emimino.cz/…dite-250169/

Pravo a svoboda kazdeho konci tam, kde zacina moje. Nikdo nema pravo napadat me dite ani slovne ani fyzicky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
581
11.11.19 20:04

Nemohu samozřejmě posoudit, jak moc je chování toho dítěte nenormální.
Jen jsem chtěla napsat, že jako prvomatka jsem v MŠ na spoustu věcí a dětí také trochu nechápavě hleděla, svoje dítě slušně vychovávala, načež jako druhomatku mě nepřekvapuje nic, mladší, důkladně vyškolen starším, školou povinným sourozencem, je úplně jiná liga. Starší brácha je vzor, ke kterému vzhlíží a v jeho chování je to prostě znát. Třeba je to obdobná situace.
Jinak řešení mě nenapadá, co dítě vidí a slyší používá (jedno zda od rodičů, sourozenců, mnohdy i prarodičů). V MŠ očekávám prevenci patologických jevů, stmelování kolektivu a učení se pravidel fungování kolektivu. Učitelky to jistě řeší v rámci svých kompetencí, ač se ti mohou zdát nedostatečné. Převychovávat děti a radit rodičům co mají a nemají dělat to není.

Příspěvek upraven 11.11.19 v 20:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4746
11.11.19 20:05
@PaníKadrnožková píše:
Pravo a svoboda kazdeho konci tam, kde zacina moje. Nikdo nema pravo napadat me dite ani slovne ani fyzicky!

Jo, tak to se tedy pleteš. :mrgreen: Je krásné, že máš ještě ideály. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11376
11.11.19 20:05

Odchytávat chlapce a domlouvat mu nedoporučuji. Mohlo by se to obrátit proti tobě.
Nejsi jeho rodič, nemáš právo ho vychovávat.
Můžeš si stěžovat dál učitelkám, ředitelce, vyhrožovat ODSPOD.
Učitelky nemůžou víc než už dělají.
Ale tím, že je předškolák, ho ze školky nevyrazí.
Pokud seženeš víc rodičů, co si budou stěžovat s tebou, bude to lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 20:12
@janoma píše:
Jsem ucitelka, nemůžeme dělat vůbec nic. Domlouvat, vysvětlovat, mluvit s rodiči, s detmi. Tot vše. Je to predskolak, vyloučit se neda :zed: :zed:

To samé základní škola. Nepomáhá domluva, výchovné komise, OSPOD, rodiče nemusí poslat do diagnosťáku. Je mi líto všech hodných a slušných dětí, které se chtějí učit a ve třídě mají takové haj. zly, co likvidují výuku. Problém se efektivně vyřeší jen a pouze tehdy, když tak opustí školu tj. Dokončí docházku, nebo se přestěhuje. :zed: v tomhle jsme bezzubí, bohužel ani že ZŠ nelze vyhodit :cert: anonym práce ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
11.11.19 20:18
@SAJ píše:
Jo, tak to se tedy pleteš. :mrgreen: Je krásné, že máš ještě ideály. ;)

Neblazni, ja podle nich ziju :mrgreen: a jinak takova taktika se mi uz vyplatila. Sofistikovane prudit a otravovat :mavam:

Jeste ve skolce jsme cizi deti srovnavali, ted uz si kluk poradi sam. Sorry za OT, ale nepochopim napr, jak muze mit s certifikovanym autistou (s pridelenou asistentkou a vybuchy agrese provazejici napr. skrceni) domluvenou znakovou rec vyjadrujici utocnou taktiku ve fotbale 8o :lol: halt inkluze v praxi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama