Jak řešit zvláštní vztah s prarodiči

21.4.17 07:38

jak resit zvlastni vztah s prarodici

Zdravim, s pritelem mame problem s jeho rodici…vyzaduji abysme k nim kazdy vikend jezdili a nepripousti se vyjimka, ale vetsi problem je ten, ze syn (1rok) tam z nejakeho duvodu neni rad, breci tam a zda se, ze se tam i boji..u druhych prarodicu se chova uplne jinak a je tam spokojeny a pritom k nim kazdy vikend nejezdime. Tchyne take na moje rodice velmi zarli a neustale se snazi si vynutit aby maleho mohli hlidat i kdyz ho nedokaze uklidnit kdyz breci ( nemuzu ani na wc, jinak ma maly hysterak). Pritel chce styk s nimi omezit abychom tam jezdili max jednou za 14 dni, protoze takto nemame cas na sebe jenze ma strach z reakce, jeho rodice jsou totiz velmi urazlivi, resila jste nektera neco podobneho? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
21.4.17 07:43

Neumim si predstavit nekde najyblovana kazdy vikend. I 1× za 14 dni mi prijde dost. Jste dospeli budte asertivni. Urazet se muzou jak chtej. Ohradila bych se vylety atp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
21.4.17 07:47

Normálně bych je nechala se urazit, oni se zase „odrazí“.Každý víkend bych u nikoho neoxidovala, teď je dítě ještě malé, ale až povyroste, citelně vám bude chybět, že nemáte svůj život. Naše děti třeba jezdí o víkendu na závody a soutěže.
Já jsem kdysi řešila něco podobného se svými rodiči, dělali si nároky na nejstarší dítě, se kterým jsem tam asi rok bydlela, než jsme si vyřešili vlastní bydlení. Nemohli unést to, že jsme se odstěhovali a žijeme vlastní život. Taky vyžadovali, abych tam se synem jezdila na přespání(kojila jsem, tak si ho vzít nemohli). Jak píšu, urazili se, tři měsíce jsme se nebavili a potom přišli. Pochopili, kde jsou jejich role a hranice, už je to skoro deset let a vycházíme normálně.
Nejlépe je nastavit ty hranice teď, aby pochopili, že máte vlastní život a o svém volném čase si rozhodujete vy samy. Dítě tak malé bych tam jen na popud tchýně nenechávala, všechny děti jsem v tomto věku kojila. Řekla bych jim jasně, že dítě přijede na víkend nebo prázdniny až bude starší.

Držím pěsti, jsou to partnerovi rodiče, on musí najít sílu promluvit s nimi a nastavit ty hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
21.4.17 07:50

Ten hysterák v tomto věku je normální, je to projev separační úzkosti, za pár týdnů až měsíců to odezní. Je to vývojové období, které je nutné prodělat, aby se dítě posunulo „dál“,není vhodné v tomto období nechat dítko řvát a hlídat někým „na sílu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
21.4.17 07:52

By mi hrablo muset být každý víkend u rodičů a je jedno kterých…někdy jsme tam dvakrát do měsíce i s prespanim a někdy se nevidíme měsíc…dvouletou dávám samotnou jen v nejnutnejsich případech, starší už tam občas prespi…

Já se přiznám bych to moc neresila, prostě bych řekla, ze máme jiné plány a jak se k tomu postaví oni jejich věc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14921
21.4.17 07:58

@denisa10011 Já jsem už poučená a nechala bych po svých zkušenostech partnerovi rodiče urazit. Klidně bych jim řekla, že nepřijedeme, protože máme svůj program. Víc bych to nerozebírala - nenechte se zbytečně zatáhnout do diskuze, ne vždy to dělá dobrotu.

Jinak za mě, být u rodičů (ať mých nebo partnerových) každý víkend je velmi náročné a ne vždy reálné. Mamka si jednou také posteskla, že kdybychom byli blíže, tak by očekávala, že bychom chodili k ní každý víkend (neděli), jako to měla ona, když jsme byli s bráchou malí. Je možné, že dříve to tak fungovalo a partnerovi rodiče to také očekávají, nyní je jen na vás, zda to akceptujete či se ohradíte i za cenu jejich uražení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 08:02

P @Jana206 ten hysterak ma ale jen u nich, u druhych prarodicu ne a ani treba u kamaradek nebo u jeho prababicky..je klidny a breci jen zridka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2692
21.4.17 08:02

Nesouhlasila bych a vysvětlila, ze bych chtěla mít víkend take jen se svým mužem a synem. Pokud tohle nepochopí, jejich problém.. Jezdila bych treba 1×, max 2× do měsíce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 08:13

Dekuji vsem moc za nazory, akorat jste mi potvrdili ten muj a pritele :) ted to jen nejak vyresit :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
21.4.17 08:41
@denisa10011 píše:
Dekuji vsem moc za nazory, akorat jste mi potvrdili ten muj a pritele :) ted to jen nejak vyresit :) :mavam:

Strucne… mame vas radi, ale casu je malo a chceme i k druhym prarodicum a byt spolu sami, takze 1 vikend/mesicne u vas. Nevysvetlovat, jen toto stale opakovat. Kdyz se urazi, je to jejich problem, prejde je to. Max bych podotkla, ze urazenim se - se o kontakt s vami dobrovolne pripravuji, coz prece ale nechteji.
Me by piclo, sedet kazdy vikend povinne u kohokoliv… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
21.4.17 08:59

Nastavit „spravedlivy“ režim - vikend u jedněch rodičů, víkend sami, víkend u druhých rodičů, víkend sami. A neustupovat, však oni si časem zvyknou.????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
21.4.17 09:04

Oba s přítelem máme rodiče cca 6 km, takže jsme u nich často a oni u nás taky. Tchyňka a Švagrová mi často hlídají malého abych mohla do práce atd…U nás je to vše o vzájemné domluvě, ani my ani prarodiče nikdy nikoho nenutí, aby přijeli v určený čas pravidelně. Normálně bych jim řekla, že jezdit každej víkend nebudu, protože máme s chlapem taky svůj život a.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 09:06

Tak u nás to bylo stejně, jen jsme za ten víkend „objezdili“ oboje rodiče, u manželových jsem si vždycky citelně oddechla, že ty moje už máme za sebou. Možná tenhle stres a absence víkendů rozložila i náš vztah. Neměli jsme kromě starostí nic společného, rozdělila nás práce, jeho alkohol, bylo toho víc. Ale až po rozvodu jsem si uvědomila s děsivou úlevou, že jsem šťastná, že nemám auto a nemusím nikam jezdit. Mí rodiče se urazili, rozhádali a více než rok jsme se neviděli. Dneska je ten vztah jakž takž, jednou za čtvrt roku jezdí oni a stačí to.
Je to vydírání - nedopusť to. Velmi citelně se to podepisuje na vztahu těch dvou lidí, minimálně v tom, že ztrácíte soukromí a cenné chvíle, kdy můžete pěstovat to, co je mezi vámi. To vidím zpětně.
V tu chvíli mi vadilo, že nemám soukromí na své dítě, že nemám dost času si oddechnout, jít někam sama, nechat dítě s manželem, dát dítě dřív spát, mít nestresový večer apod.

Jak tu holky píšou, nechte je se urazit. Oni se zase odurazí.
Anon.

• Nahlásit
  • Citovat
657
21.4.17 09:08

A to jste tam celý víkend nebo jen na den, i kdyby na den přijde mi to opravdu moc, pak nemůžete mít čas na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
21.4.17 09:09
@denisa10011 píše:
Dekuji vsem moc za nazory, akorat jste mi potvrdili ten muj a pritele :) ted to jen nejak vyresit :) :mavam:

ja bych byla co nejuprimnejsi. zadny kecy kolem. :mrgreen: fakta, zbytecne to neokecavat. :palec: ze se mi nelibi tam jezdit kazdej vikend a uz ani nebudu, ze doufam, ze se s tim smiri. chci mit vikendy pro sebe a manzela s malym. hotovo. tecka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama