Jak řešíte hlídání předškolních dětí?

177
13.4.21 08:05

Jak řešíte hlídání předškolních dětí?

Za současné situace, když jsou zavřené školky pro mladší děti, kdo vám je hlídá, když jste v práci? Jak to řešíte? Já to lepim po kamarádech a jsem z toho zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.4.21 08:22

Najala jsem si hlídačku, hlídá u nás doma.

• Citovat
  • Nahlásit
6061
13.4.21 08:22

@Jednablbka Střídali jsme se všichni, babičky, dospělá dcera, my s manželem, střídaly jsme s kamarádkou a navzájem si pohlidaly. Na každý týden plán, jak to bude, kdo bude mít volno, kam dítě soupnem. Naštěstí je předškolacka, takže včera nám ten blazinec skončil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21758
13.4.21 08:27

@Jednablbka hlídám já a já a já, babička je v práci, nemám takové kamarádky, které by byly ochotné hlídat čertíka s ADHD a nikdo jiný se nevyskytuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16530
13.4.21 08:45

Ošetřovačku, aspoň na dva dny v týdnu. Home office. Manžel, babičky. Eventuelně sehnat hlídačku, studenti mají teď dost volného času :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
13.4.21 08:53

Hlídám sama, nikoho nemáme a už mám nervy v kýblu. Začala jsem hledat hlídání přes agenturu a zatím jsou s tím jen problémy. Zrovna si od rána říkám, že mám v životě takovou smůlu, že mít trpaslíka, tak mi snad vyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5194
13.4.21 08:56

Mí hlídala tchýně, nebýt ji nikdo další není. Musela bych na očr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
13.4.21 09:01

Koukám, jak ten jejich nesmysl nefunguje. Ono málokdo se může rok s přestávkami plácnout na ošetřovačku s tím, že ty peníze nechybí a není žádná starost o to, jestli zaměstnavatel bude takového zaměstnance ještě potřebovat (možná tak státní správa by v tomhle mohla být lepší, tam ti lidi a jejich práce snad ani nechybí). Takže místo toho, aby se lidi setkávali málo, nebo vůbec, tak každý řeší točení lidí kolem dítěte. No a není se co divit. Mě by zajímalo, jestli v těch různých poradních skupinách jsou i lidi, kteří řeší ekonomickou, nebo existenční stránku věci.
Omlouvám se za OT, ale jsem strašně naštvaná, jak všechno hodili na koncové lidi, firmy a vůbec se nezajímá, že spousta jejich „opatření“ může být na hranici přežití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21758
13.4.21 09:03

@kolibrik1 já to tady v diskusích opakuju už jako kolovrátek, že většina těch slavných opatření vůbec neslouží k zamezení přenosu nákazy, ale jen k tomu, aby se běžným lidem co nejvíc znepříjemnil běžný život

• a nákaza se rozšiřuje vesele dál
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
13.4.21 09:07

Střídali jsme se s mužem, dva dny v týdnu šel do práce on, tři dny já a další týden naopak. Od zítřka už naštěstí dáváme děti do školky, spadáme do kolonky „zaměstnance kritické infrastruktury“, takže aspoň tak :roll: Ale je to děs, babičky taky nemáme a po kamaradkach si to taky moc neumím představit, když i ony to lepí jak se dá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
13.4.21 09:12
@stinga píše:
@kolibrik1 já to tady v diskusích opakuju už jako kolovrátek, že většina těch slavných opatření vůbec neslouží k zamezení přenosu nákazy, ale jen k tomu, aby se běžným lidem co nejvíc znepříjemnil běžný život
  • a nákaza se rozšiřuje vesele dál

Souhlasím. Já jsem to tak nějak dávala ještě možná do podzimu, ale teď už jsem vážně hrozně naštvaná, unavená a to se nás to tolik jako rodiny nedotklo. Tedy mám dítě první a druhý stupeň, tzn. funguju jako učitelka, kuchařka, animátorka + vlastní práce. Muž přes rok doma na HO :zed:, takže ponorka šílená. Ale hlavní je, že třeba neřešíme ztrátu zaměstnání, pokles příjmů, máme kde bydlet, to je hlavní. Ale opravdu to, jak zkouší, co lidi ještě po tom více než roce vydrží, to je katastrofa. Když čtu, kolik lidí začalo užívat antidepresiva, vůbec se nedivím, je to hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
13.4.21 09:28

Cožpak předškoláky, ale mám doma předškoláka a jednoho mladšího.. Předškolák chodí tedy od včera do školky a mladší je doma. Takže stejně musím hledat Hlídání na pár směn které musím odchodit v práci, přesto že mám Očr na toho nejmladšího, neboť jsou to důležité směny, nemá kdo by je za mě vzal ( a jsem tak či tak ráda, že vypadnu z domu aspoň na 2× v týdnu) Možná si platově přilepším (lepením směn a očr) ale, to hledání hlídání mě fakt nebaví.. Doufám a tedy hodně doufám, že od května otevřou všechny třídy ve školce.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 09:31

Tak já jsem tedy na OCR, jednak nejmladší dítě půjde do školky kdoví kdy a druhak hlídat ji nemá kdo. Ona ještě není úplně standardní, vypadá to na lehkou mentální retardaci a takové dítě jen tak neudate. A zaměstnavatel? Já už tak nějak počítám, že až se po těch cca 2 měsících vrátím do práce (doma od 1/3), tak si mě zavolá a popovídáme si :? Ale to už mě opravdu nerozhází..Dekou se nám teď podstatně větší hrůzy

• Citovat
  • Nahlásit
6061
13.4.21 09:47

@kolibrik1 Je to šílenost, co naše vláda dokázala. V mém okolí to všichni placaj jak se dá, nikdo nemá takovou práci aby mohl být rok na očr, takže děti jsou různě u babiček po kamarády. Efekt omezení kontaktu nulový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
13.4.21 09:51

Ach jo, škoda že nejsme aspoň všechny z jednoho města. Mohly bychom si je nějak navzájem pohlídat. Pokoj všem zoufalým matkám nestandardních dětí. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat