Jak řešíte, když vám dítě nevzali do školky (Plzeň)?

3.5.17 13:15

Jak řešíte, když vám dítě nevzali do školky (Plzen)?

Mám chlapečka, který je rozený 02/2017 a tím pádem mi ho nevzali do školky, respektive u zápisu mi ředitelky řekly, že šance je minimální. Jak jste to řešily vy? NEbo budete řešit? Soukromé školky v Plzni jsou za nehorázné peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8825
3.5.17 13:18

Jako ze mu jsou tri mesice? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
3.5.17 13:18

@Ustecanka nespletla ses v datu narození? To by měl 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 13:23

Jasně, že spletla :lol: 2015

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868
3.5.17 13:27

Jak to chcesr řešit, buď zůstaň doma nevor si budeš muset sehnat hlídání. Dcera je lednova a do školky ji taky vzali a ve 3 a 3/4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
3.5.17 13:28

V tom datu bude asi chyba, že, nebo jsi myslela jesle?

Ano, u nás na vsi mi nevzali mladšího syna. Zpětně musím říct všechno zlé pro něco dobré. Když jsem začala řešit školku a domluvila si polosoukromé hlídání, byla jsem z práce, kam jsem se měla vrátit, odejita. matka s malým, a dětma se prostě nehodila. A to právě v den nástupu a synovo třetích narozenin. Což bylo v lednu. Takže jsem hlídání odřekla a placatila se do léta doma. O prázdninách jsem sehnala úvazek na dobu určitou právě v té školce, kde syn měl být (slovo dalo slovo). V září mi vzali už oba kluky a pak to bylo všechno už snazší. Až teda na peníze… ale šlo to. A našla jsem i nakonec lepší práci :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 13:29

Spis mě zajímalo kam daly Plzeňské maminky hlídat. Člověk muže jít do práce a dítě si přeci nesbalí do batohu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
3.5.17 13:31

No, mám dceru vánoční, takže jsem s tím logicky počítala a protáhla si rodičák na 3 roky a devět měsíců, to už pak bylo hodně jisté, že mi jí do školky vezmou. Moc řešení nemáš, buď zůstat doma a protáhnout si rodičák nebo zaplatit soukromou školku či chůvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14404
3.5.17 13:36

Ja mam syna 03/2015 a do skolky pude az ve 3 a pul, tzn ze k zapisu pudu pristi rok, mam nastavenej rodicovskej prispevek tak aby to vyslo nez pude v zari do skolky. S tim sem pocitala uz pri narozeni ze ho nevezmou ted ve 2 letech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
3.5.17 13:41
@Ustecanka píše:
Mám chlapečka, který je rozený 02/2017 a tím pádem mi ho nevzali do školky, respektive u zápisu mi ředitelky řekly, že šance je minimální. Jak jste to řešily vy? NEbo budete řešit? Soukromé školky v Plzni jsou za nehorázné peníze.

a proč je šance minimální? Jako, že je malý? Nebo už bylo hodně zájemců?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
3.5.17 13:41
@Katuskka píše:
Jak to chcesr řešit, buď zůstaň doma nevor si budeš muset sehnat hlídání. Dcera je lednova a do školky ji taky vzali a ve 3 a 3/4.

Mám taky lednovou dceru, do práce jsem nastoupila, dceru mi do školky nevzali, hlídali jsme tak nějak všichni ( chlap si dodnes dělá srandu, že jsme si zkusili stridavou péči, on po, ut, st, ct naddelal pátek a pak hlídal děti)…já požádala o úpravu pr.doby ( dělala jsem krátký dlouhý týden 12 ky, jeden týden pa, so, ne druhý st, pa, so, ne) a teda byla to fakt pakárna. Na prázdniny jsem dala výpověď, nešlo to… A v září si hledala novou práci… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14404
3.5.17 13:43

@Maty80 nevim z jaky casti plzne je, ale u nas jsou v okoli 3 skolky ale je tu hodne rodin s detmi takze je zajem a prednost davaj tem, kterym uz byli 3 roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 13:46

Zalezi kde jste byla u zapisu, ale napr. na Doubravce urcite v jedne skolce berou i 2lete deti. Jenom nevim, ktera presne to je. Ja tohle budu resit pristi rok (dcera je 2/16). Predem uz setrime na soukromou skolku, protoze vim, ze ve statni v nasem obvode nemam sanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
3.5.17 13:47
@Kriss Tina píše:
@Maty80 nevim z jaky casti plzne je, ale u nas jsou v okoli 3 skolky ale je tu hodne rodin s detmi takze je zajem a prednost davaj tem, kterym uz byli 3 roky…

nejsem si jistá, ale neuzákonili, že děti do školek můžou od dvou let? Pokud ano, může se zakladatelka zkusit minimálně odvolat. Nebo nemáte v Plzni státní jesle, ty jsou do tří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 13:48

Údajně deti rozené od prosince dal nemají víceméně šanci. Je velký zájem a počet míst málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama