Jak řešíte lékaře s miminkem?

Anonymní
1.9.20 09:54

Jak řešíte lékaře s miminkem?

Zdravím,

zajímá mě, jak řešíte svoje doktory, když máte malé miminko?

Jsem po porodu na rozsypání, potřebuji si zajít asi ke třem lékařům a ke každému to bude na více návštěv, ale nevím, jak pořešit s mimčem. Vzít s sebou do kočárku nepřipadá v úvahu, tam jen pláče, babičky daleko a manžel se tak často z práce uvolňovat nemůže (nechce). :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
807
1.9.20 10:05

Ještě neřeším, ale manžel může na home office, tak budu asi ve většině případů z obliga. Nicméně z pozice lékařky nevidím důvod, proč by mimino nemohlo do ordinace s matkou, leda z prostorových důvodů. Blbý podle mě je, když tě pošlou tam a pak zas jinam a je to lítačka, to je asi mnohem pohodlnější chodit sama. Pak je taky ho blbý tahat s sebou, když jsou virózy. Možná se zkusit domluvit s nějakou jinou matkou v okolí, že byste si hlídaly navzájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77

Vždycky hlídal manžel. Babičky tady nemáme, tak jinou možnost jsme neměli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724

Nosila jsem sebou. Nez s kocarem je lepsi vzit do vajicka, je prenosnejsi. Snazila jsem se planovat co nejvic tak, aby mimino spalo, i kdyz to je loterie. S uplne malinkym to slo, pozdeji jsem holt musela sehnat hlidani, kdyz ne manzel, tak kamaradka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 10:12

Co šlo jsem si vyřídila ještě jako těhotná, později se mnou vždy jezdil manžel a hlídal, babičky máme daleko a přece kvůli tomu nedám dítě někomu cizímu

• Citovat
  • Nahlásit
1646
1.9.20 10:14

Hlídání taky nemám a objednávám se většinou tak, aby měl manžel volno (pracuje krátký - dlouhý). Když to jinak nejde, beru sebou, nedá se nic dělat, doma zůstat nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1680
1.9.20 10:16

Většinou hlídal manžel, klidně si vzal propustku a nebyl problém u mého doktora orazítkovat. Když manžel opravdu nemohl, tak jsem vzala dítě s sebou ve vajíčku a už ve dveřích se omlouvala, že nemám hlídání a taky se na mě nikdy nezlobili :D Pak je to horší s batoletem, to se podle mě prostě nedá ho vzít s sebou, ale to jsem vždycky vyřešila hlídáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23638
1.9.20 10:18

Tak se manžel bude muset chtít uvolnit z práce. Nebo tě jako nechá odpadnout/bez lékařské péče a bude se pak o to mimino starat sám, frajírek? :cert:
Ty si ty doktory, tam kde to lze, naplánuj na brzké ranní nebo naopak pozdní odpolední hodiny, aby se manžel opravdu uvolňoval z práce na tu nejnutnější dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
1.9.20 10:21

Když nemám hlídání, beru do nosítka Ale chodím jenom na odběry. Pokud by mě i vyšetřovali, tak vezmu asi vajíčko na podvozku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089

Hlida manžel.. Snazim se objednavat na cas cca kolem obeda nebo po, aby nemusel z prace o moc hodin driv..
Holt chce nechce, ja taky potrebuju k lekari. Naštěstí mam normalniho manzela, co vi, ze i ja mam sve potreby…a neprijde mu to jako ze se musi obětovat.

Příspěvek upraven 01.09.20 v 10:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463

Nedokážu Ti poradit, jak to vyřešit ale do budoucna by chtělo vyřešit, aby prcek vydržel v kočárku a mohla si cestovat i s ním. Chce to trochu vše s rozumem a ne mít heslo, narodilo se dítě, musím vše přizpůsobit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
1.9.20 10:24

Novorozence ve vajíčku, stejně furt chrapala. A starší normálně v ruce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14945
1.9.20 10:26

Manžel nechce jo? :roll: To máš teda dobrou podporu… Nicméně může si na tebe vzít propustku. Jinak jsem si většinou doktory zařizovala před manželovou prací nebo později odpoledne, mimino jsem ke svým lékařům netahala nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
1.9.20 10:27

Já obrážela a dodneška obrážím všechno s dětmi, nevidím v tom problém :nevim: Pokud se teda trefím do času, kdy je muž doma, tak je to příjemný bonus. Hlídání jsem potřebovala jen na rehabilitaci a to jsem se objednávala na brzy ráno, abych nečekala a manžel šel do práce později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16128
1.9.20 10:52

Pokud to šlo, brala jsem s sebou - jinak hlídal manžel.

Nějaké „chce se mu, nechce se mu“ jsme v tomto směru nikdy neřešili - jsme partneři a máme se rádi, takže když má jeden z nás nějaký zdravotní problém, druhý automatický udělá maximum, aby mu pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat