Jak řešíte letní prázdniny v MŠ

Anonymní
2.6.21 22:58

Jak řešíte letní prázdniny v MŠ

Ahoj maminky a tatinkove samozřejmě taky. Naše dítě, které bude mít 3 až na konci ledna, přijali od září do školky. Já se budu vracet do práce někdy v prosinci. Chci se zeptat, jak řešíte letní prázdniny s takhle malými dětmi? V práci mám 4 týdny dovolenou, manžel taky. Já si můžu vzít maximálně týden v kuse za měsíc. Babičky už bohužel nemáme. Školku máme zavřenou 7 týdnů v létě plus další prázdniny přes rok. Co jsem koukala na tábory, tak ty jsou až od 6 let. Ale i kdyby byly od 3, tak není vhodné, aby byla malá každý týden s jiným kolektivem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2351
2.6.21 23:09

Soukroma skolka, sdilene hlidani s jinou maminkou, chuva, primestske tabory pro predskolaky, dalsi materska/rodicovska😜, prace ve skolstvi, neplacene volno. Vic variant me nenapada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
2.6.21 23:36

Kombinace příměstských táborů, dovolené, když byl menší, tak na ty 2mesice měl soukr. skolku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
2.6.21 23:39

Naše školka fungovala vždy celý červenec a co se týče podzimních a jarních prázdnin, tak podle zájmu buď byly otevřený nebo ne, pak mě napadá příměstský tábor, soukromé hlídání, sousedky, domluvit se s nějakou maminkou ve školce o prostřídání dětí - určitě nebudete jediný kdo má takový problém, neplacený volno, znam pár lidí co ukecali doktorku na očr ale to jim chyběl tak týden víc ne a taky záleží na doktorce - u nás vím že by to neprošlo, v největší krizi vzít dítě sebou do práce - ale to záleží co děláš a jestli to zaměstnavatel umožní, teď se dost rozmohlo home office, ideální je v tomhle případě pracovat na směny a chodit s manželem „proti sobě“ víc mě nenapadá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5423
3.6.21 02:03

Kombinace dovolené, příměstské tábory ( syn byl poprvé ve 3,5letech a byl úplně v pohodě a to léto zvládl dva), babička s dědou vždy po pár dnech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
3.6.21 03:46

Taky by mě to zajímalo. Už když před rokem začalo uzavírání škol a lidé si na to stěžovali co s dětmi, tak jsem si říkala a jak to vlastně dělají celé 2 měsíce prázdnin, když nemají babičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12627
3.6.21 04:24

U nás naštěstí školky fungují.
Resila bych asi placeným hlídáním doma nebo soukromou školku, dětskou skupinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53813
3.6.21 05:48

Naštěstí jsem tohle nikdy řešit nemusela. Sestřiny děti mají částečně v létě školku. Beru si je na tábory. A pojedou na prázdniny. Plus mají dovolenou. Takže prázdniny zvládnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
3.6.21 05:51

U nás se lze domluvit ve školkách poblíž a umístit dítě tam. Loni fungovala přes většinu prázdnin naše školka, letos mame možnost umístit děti do vedlejší, oni si takhle vycházejí vstříc, protože mít otevřeno každá, tak asi ani nenaplní potřebnou kapacitu :nevim: jestli není možnost tak soukromá nebo chůva :think: ještě mi napadlo, jestli nemáš třeba kamarádky s podobne starými dětmi, tak to zas řešila mamka s kamarádkou, když sme byli děti, ze chvíli hlídala mamka a chvíli její kamarádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
3.6.21 06:15

My máme syna v soukromé školce a ta pojede celý červenec. Takze musíme pokrýt 4 týdny než 28.8. zase začne a to už se dá. Nejdříve všichni letíme na týden k moři, pak hlídá týden manžel, pak babička a pak já. Jen nevím co bude až začne škola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
3.6.21 06:24

Mne to díky bohu vyšlo tak, že budu na mateřské ale hlídání mám taky hodně.
U nás je teda školka zavřena jen 4T a dá se to pěkně vykrýt příměšťákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76794
3.6.21 06:38
@mimibi píše:
Taky by mě to zajímalo. Už když před rokem začalo uzavírání škol a lidé si na to stěžovali co s dětmi, tak jsem si říkala a jak to vlastně dělají celé 2 měsíce prázdnin, když nemají babičky.

No, pres prazdniny funguji tabory, mas naplanovanou dovolenou, vis jak ty prazdniny jsou dlouhe a kdy budou… pri uzavreni skol tohle fakt nemas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
3.6.21 06:43

Školka ma část letních prázdnin otevřeno + primestak +dovolená. Copak školka to je ještě v pořádku, na zakladce to bude ficak - celé dva měsíce v létě a k tomu ještě během roku, jednou mi to někdo říkal, kolik je to dohromady, zatím jsem to radsi vytesnila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64269
3.6.21 06:58

Soukromá školka, hlídání doma, po kamaradkach se stejným problémem atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17446
3.6.21 07:01

Já to s takto malými dětmi řešila domluvou se zaměstnavatelem, který mi umožnil vyčerpat většinu dovolené v létě a ještě přihodil nějaké neplacené volno, to bylo fakt super. Takže jsem měla vlastně takové prázdniny :) Ale je mi jasné, že to byl velký benefit a málokdo si to může dovolit jak finančně, tak personálně. Takže prostě příměšťáky, školkový prázdninový režim, hlídání a v neposlední řadě přijmout fakt, že společná dovolená s manželem je kapku „nadstandart“, spíš je potřeba si tu dovču vybrat nastřídačku :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat