Jak řešíte otce doma po porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 02.01.11 18:24
Jak řešíte otce doma po porodu?

Ahoj
chci se zeptat, jak řešíte přítomnost tatínka doma po porodu? Až budu rodit, tak bude potřeba se o děti postarat, taky až se vrátím domů budu potřebovat pomoct, protože starat se čerstvě po porodu o tři děti nezvládnu, to vím. Minule sjem byla po císaři hotová, všechno mě bolelo, nemohla jsem děti zvedat atd. Pomoc bude potřeba až budu v porodnici a pak ještě aspoň týden než se dám dohromady. Víc bych samo uvítala :)
Ošetřovačka je snad jen 9 dní?? Otcovskou dovolenou neschválili :( a když si manžel vezme dovolenou, tak pak už žádnou mít nebude na léto, což by nebylo moc ok, protože si manžel dovolenou opravdu moc zaslouží. Tři děti a já, to dá zabrat

Tak jak je to u vás?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 02.01.11 18:27

u nás to bylo v pohodě.. já rodila cca o měsíc dřív než jsem měla termín, nechali si nás v porodce 9 dní na nedonošencích a pak vyšel akorát pátek když nás pouštěli domu, to měl manžel den volna a po neděli šel do práce, takže 12dní celkem pohoda…

Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 02.01.11 18:31

Ahoj se mnou byl muž doma 3týdny a bylo to málo.
Měl ale ještě starou dovolenou.
Jestli nemá dost dovolený tak ať jde na neschopenku, u doktora si něco vymyslí a je s Vámi ještě alespoň týden doma.
Bude to záhul…

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 02.01.11 18:34

Můj chlap měl ošetřovák 9 dní a když bylo potřeba dýl je třeba ho ukončit a začít novej a opět máš dalších devět dní.

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 02.01.11 18:34

u chlapa ve fabrice dávají navíc když se narodí miminko chlapovi dovolenou 7 dní a pak si ještě vybral svojí dovolenou,ale teda nám se narodilo jedno a zatím jedináček…dvojky + novorozenec bude záhul…byl se mnou doma 14 dní a zaplať pánbů že táhl do práce :zed: byl tu akorát navic

Vanessska
Kecalka 325 příspěvků 02.01.11 18:35

Tak u nás to bylo tak, že si vzal týden dovolenou. A bylo to opravdu málo, a to jsem byla prvorodička. :roll: Takže bych určitě poslala manžu aspoň na 14dní na neschopenku, protože 3 děti a ty? To bude opravdu těžký záhul :kytka:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22887 příspěvků 02.01.11 18:35

Jizvi taťka si vzal dovolenou na týden. Původní plán zněl po normálním porodu týden, po císaři 2. Ale protože jsem sice po císaři byla, ale ležela jsem ještě s malým na nedonošencích, tak už jsem byla celkem OK.
Jenže já jak rodila v létě, tak to měl jakoby letní dovču no… asi bych to řešila OČR a pak třeba alespoň 3 dny…a nebo teda tou neschopenkou jak tu někdo psal, akorát to zase bude menší výplata no…

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 02.01.11 18:36
Jackie píše:
Můj chlap měl ošetřovák 9 dní a když bylo potřeba dýl je třeba ho ukončit a začít novej a opět máš dalších devět dní.

a nevite jestli by to slo jednou napsat na jedno z dvojcat a pak na druhe z dvojcat?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63574 příspěvků 3 inzeráty 02.01.11 18:36

Nárok na OČR má na tak dlouho, jak bude potřeba, akorát jen 9 dní je placených, takže pokud to bude nutné, tak může být doma déle, akorát pak už zadarmo.
Možná by se to dalo uhrát i na 2 případy ošetřování - první vypsaný v porodnici na dobu co budeš tam, pak jít do práce na 1-2 dny a pak nechat vypsat druhé OČR od tvého gynekologa, že ti zdravotní stav neumožňuje se starat o dítě, to by mohlo projít a získali byste druhých 9 placených dní.

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 02.01.11 18:38

Tak mensi vyplata neva, proste bude potreba mit ho doma a to moc, aspon se na stridacku vyspime, prece jen dva 14 mes kluci a jeden novorozeny, si nedelam iluze, ze to nejak bude v poho

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63574 příspěvků 3 inzeráty 02.01.11 18:40
jizvíková píše:
Jackie píše:
Můj chlap měl ošetřovák 9 dní a když bylo potřeba dýl je třeba ho ukončit a začít novej a opět máš dalších devět dní.
a nevite jestli by to slo jednou napsat na jedno z dvojcat a pak na druhe z dvojcat?

No, obojí je hodně na hraně, podle zákona není možné po 9 dnech OČR ukončit a začít nové, aby byly další placené dny, pokud se jedná o 1 případ ošetřování. Je akt, že někdy to projde, ale taky nemusí, může to sociálka vrátit.

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 02.01.11 18:40

minule byl manzel s nama doma tyden, zvladlo se to, pak musel jeste vyplacat 3 dny, kdyz jsem asi po 2 mesicih zkolabovala a volala mu uprosted dne, ze lezim na zemi a nemuzu vstat

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63574 příspěvků 3 inzeráty 02.01.11 18:40
jizvíková píše:
Tak mensi vyplata neva, proste bude potreba mit ho doma a to moc, aspon se na stridacku vyspime, prece jen dva 14 mes kluci a jeden novorozeny, si nedelam iluze, ze to nejak bude v poho

Tak pokud nemusíte tolik řešit peníze, tak může být na OČR jak dlouho bude potřeba, jen zadarmo :-(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63574 příspěvků 3 inzeráty 02.01.11 18:42
jizvíková píše:
minule byl manzel s nama doma tyden, zvladlo se to, pak musel jeste vyplacat 3 dny, kdyz jsem asi po 2 mesicih zkolabovala a volala mu uprosted dne, ze lezim na zemi a nemuzu vstat

Tak na tohle už by zas další OČR dostal, a nemyslím, že by měl být problém v tom, aby ti to dr. napsal. Podstatné je, aby to nebylo v kuse a dal se tam napsat trochu jiný důvod.

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 02.01.11 18:42
j.a.n.i1 píše:
jizvíková píše:
Jackie píše:
No, obojí je hodně na hraně, podle zákona není možné po 9 dnech OČR ukončit a začít nové, aby byly další placené dny, pokud se jedná o 1 případ ošetřování. Je akt, že někdy to projde, ale taky nemusí, může to sociálka vrátit.

a pokracovat v OCR po tech 9 dnech lze? jako, ze by proplatili tech devet a pak treba dalsich 5 ne??

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Její dceři hrozí děcák, narkomanka Katka ale zůstává věrná drogám

Je smutnou pravdou, že si za 26 let aktivní feťácké kariéry Katka Bradáčová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >