Jak řešíte práci a zavřené školky?

Anonymní
5.4.21 20:44

Jak řešíte práci a zavřené školky?

Maminky, jak řešíte kombinaci zavřené školky + práce? Já střídám týden na OČR + týden v práci, přičemž když jsem na OČR tak hlídám děti kamarádek a když pracuju tak hlídají kamarádky moje děti. Je to totálně na palici, ale nemůžu být permanentně na OČR. Už takhle mě trápí že v práci sotva vím která bije, nestačím sledovat, co se v práci za ten můj týden absence děje, kolegové musí pořád dělat práci za mě 🙁. A pro děti je to taky naprd. Manžel dělá co může ale on jezdí do práce každý den a má daleko vyšší plat a hodně zodpovědnosti, tak na OČR nemůže.
Co vy, jak to řešíte? Nechápu, jak má být vzájemné hlídání dětí známými epidemiologicky lepší než otevřená školka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
493
5.4.21 20:52

Střídáme se - moje mamka, tchýně, já a přítel. Snad už děti půjdou po tom 12tém do školy a školky. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1658
5.4.21 20:53

Skolky jsou zavrene mesic. Rodice kuprikladu tretaku a ctvrtaku tohle resi uz rok.
Musis vydrzet, vzit HO, nabidnout praci odpoledne, o vikendu nebo riskovat, ze o praci prijdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21118
5.4.21 21:06
@VitaminC píše:
Skolky jsou zavrene mesic. Rodice kuprikladu tretaku a ctvrtaku tohle resi uz rok.
Musis vydrzet, vzit HO, nabidnout praci odpoledne, o vikendu nebo riskovat, ze o praci prijdes.

no to jsou objevné rady
některého čtvrťáka možná můžeš nechat doma samotného, ale tříleté dítě asi žádné, že ano
a školky jsou zavřené měsíc, ale zřejmě se do 1. září pro jiné děti než předškoláky neotevřou
my jsme měli ještě 14 dní před zavřením školek karanténu
týden si vzala moje mamka dovolenou a pak už jsem na očr
a ano, svírá se mi zadek, jestli mně po půl roce v tom září z práce nevyhodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1658
5.4.21 21:10

@stinga Nekteri ctvrtaci maji devet let, ver, ze takove dite doma samotne delsi dobu nenechas.
Skolky podle me mely byt zavrene jako prvni a otvirat se posledni. Deti se nemusi ucit a navic jsou jeste male, aby to zvladly po strance hygieny.

Příspěvek upraven 05.04.21 v 21:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8038
5.4.21 21:12

@VitaminC souhlasím. škola je horší jak školka, a ted nemyslím, kvůli učení, a le kvůli i hlídání.. nejde jen tak třeba šupnout kamarádce, když je díte na on-line, anebo aspoň žádná by to pro mě neudělala, každá má to svoje, než třeba dvě hodiny kontorlovat dítě na on-line, prvnáčka.. To samé babička mi na tomto základě odmítla hlídání, že ona prostě nebude, zajištovat, protože bydlí spíš venkovsky, kde vlastně ráno má hodně práce, vaření a že nebude hned od 8-10 na něčem co neovládá., Minulé jaro kluk nadčený chodil s babičkou krmil byl nadčený, ale byl ve školce, takže jsem ted na ošetřovém..
Jinak ale lituji každého koho to zasáhlo, neni to lehké, radu nemám, všichni jsou na stejné lodi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8038
5.4.21 21:14

@stinga hodně sil, u nás to samé… bojím se o práci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2640
5.4.21 21:17

Hlídají babicky, teticky, kamarádka a kolegyně, se kterou chodíme na protismenu. Občas manžel, pokud si může na některý den vzít HO. Je to poměrně komplikovaný, ale za ty měsíce už propracovany systém. Asi ani nemusím říkat, že díky němu už jsme se stihli všichni promorit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1355
5.4.21 21:21

Jsem na OCR, část práce dělám z domu po večerech. Vůbec se nestydím za to, že jsem doma se synem. Já si toto dementní nařízení nevymyslela a zaměstnavatel musí pochopit že 3 letý syn si sám celý den hrát nebude. Současně jsem v 3 trimestru těhotenství takže bohužel večer tolik neudělám jak třeba na jaře, na podzim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3217
5.4.21 21:24

Mám home office. Ale s tříletým doma je home office skoro nemožný. Nehledě na to ze se malý šílené nudí a bohužel je často u pohádky. Byla bych nejradši sprostá, jak hrozne jsem naštvaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8038
5.4.21 21:25

@zudina oni to nějak splácají do léta a pak zase budeme přemýšlet co s letem, kdy jsou školky, školy zavřené běžně, vůbec nevím co pak zase

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
5.4.21 21:26

Školy jsou horší než školky? Pardon, ale třeťák se mi asi nebude během online porady věšet na krk, nebude mi sundávat sluchátka a nebude vyřvávat, že chce taky volat. Třeták asi během mého HO nebude co pět minut chodit, že chce kakao nebo utřít zadek. To starší dítě se zabaví, během pracovní doby maminky, ale to malé, tříleté je horor a ne každý si může dovolit riskovat, že mu neprodlouží smlouvu kvůli OČR.

Příspěvek upraven 05.04.21 v 21:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3217
5.4.21 21:29
@Janasas píše:
@zudina oni to nějak splácají do léta a pak zase budeme přemýšlet co s letem, kdy jsou školky, školy zavřené běžně, vůbec nevím co pak zase

Co splacaji do léta? Ja myslím ze do léta pravé školky pro ostatní děti už neotevrou a v lete se mužem už klidně jít třeba někam pověsit, jim je to jedno. Myslím ze se děti (pokud budu optimistická) dostanou do školky tak v září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1658
5.4.21 21:29

@nikinnna Na to si vzpomen, az ten triletak bude v prvni tride.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21118
5.4.21 21:30
@Janasas píše:
@stinga hodně sil, u nás to samé… bojím se o práci…

já jsem už po rodičáku hodně aktivně hledala jinou práci, kde bych měla buď víc peněz nebo to bylo blíž na dojíždění, ale všechno naprosto krachlo kvůli vyzvedávání a dávání do školky - tady, kde jsem, mi vždy vyšli vstříc s pracovní dobou - takže pokud to nedopadne, jsem v kýbli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat