Jak řešíte v práci odchod pro nemocné dítě

6154
14.3.16 21:06

Jak řešíte v práci odchod pro nemocné dítě

Jak řešíte v práci, když vám zavolají ze školy/školky a musíte pro nemocné dítě a nejdete hned k lékaři - nemáte hned očr. Berete si dovolenou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
14.3.16 21:07
@Karleon píše:
Jak řešíte v práci, když vám zavolají ze školy/školky a musíte pro nemocné dítě a nejdete hned k lékaři - nemáte hned očr. Berete si dovolenou?

nase sekretářka si bere dovolenou ;)

• Citovat
  • Upravit
49236
14.3.16 21:08
@Karleon píše:
řeknu to šéfce a ta mi dá buď půl dne dovču nebo si to nadělám..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5097
14.3.16 21:09

…já jsme řeba v pasti a musím povolat dědu (jediný v důchodu), nemůžu z práce odejít, aniž by mě někdo přišel vystřídat. A sehnat náhradu…to může být i na půl den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
14.3.16 21:10

My jsme placený od hodiny, takže jen ukončíme směnu a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 21:10
@Karleon píše:

Tak asi podle toho, jak se to vyvine. Ošetřovačka se dá napsat zpětně, tak když z toho nakonec nic není, napíšu si dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13604
14.3.16 21:11

Sla jsem takto z prace pouze jednou a to jsme jeli rovnou k lekari. Takze jsem mela propustku od lekare. Jinak zustavam s nemocnym ditetem doma uz od rana…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 21:16
@nozu píše:
Sla jsem takto z prace pouze jednou a to jsme jeli rovnou k lekari. Takze jsem mela propustku od lekare. Jinak zustavam s nemocnym ditetem doma uz od rana…

Ty jo, to mě nenapadlo, propustka :zed: dík, příště to tak udělám :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6154
14.3.16 21:28

@nozu Jako že se nemoc nemůže projevit během dopoledne? Až takhle máš ty nemoci vycvičené? Dobře pro tebe!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 21:40
@Karleon píše:
@nozu Jako že se nemoc nemůže projevit během dopoledne? Až takhle máš ty nemoci vycvičené? Dobře pro tebe!

Tak to asi nemyslela :mrgreen: Nebo já jsem to tak nepochopila :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
15.3.16 08:47

Když už se něco takového stane a nemůže babička z nějakého důvodu, beru si já nebo manžel homeoffice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
15.3.16 11:03

Beru si vetsinou omluvenku od dr., to mi plati na 4h. A na zbytek dne, pokud je to nutne, tak nahradni volno nebo dovolenou. Odjizdim vetsinou okamzite, kdyz zavolaji ze skolky, mam to hodinu cesty z prace :(
Nicmene mam jeste tu vyhodu, ze mohu pracovat I z domu, takze kdy mam nemocnou napr. I kolegyni / zastup, normalne se seberu a bez dovolene a propustky jedu domu, vyzvednu dite, doma zapnu pocitac a jedu, jako kdybych byla v praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13604
15.3.16 18:05
@Karleon píše:
@nozu Jako že se nemoc nemůže projevit během dopoledne? Až takhle máš ty nemoci vycvičené? Dobře pro tebe!

ale vůbec ne. Jen se mi to za ty roky fakt nikdy nestalo, a to je dceři už 9 a mladšímu 5. Z práce jsem musela odejít jen jednou, a to měl mladší ve školce úraz, takže jsme k lékaři jeli… Jinak mě napadá jen střevní viroza, která by vyžadovala okamžité vyzvednutí ve školce. vše ostatní počká do odpoledne 8) No a řešila bych to já nebo manžel odchodem z práce a nejspíš homeoffice nebo u mě indispozičním volnem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
15.3.16 19:05
@nozu píše:
ale vůbec ne. Jen se mi to za ty roky fakt nikdy nestalo, a to je dceři už 9 a mladšímu 5. Z práce jsem musela odejít jen jednou, a to měl mladší ve školce úraz, takže jsme k lékaři jeli… Jinak mě napadá jen střevní viroza, která by vyžadovala okamžité vyzvednutí ve školce. vše ostatní počká do odpoledne 8) No a řešila bych to já nebo manžel odchodem z práce a nejspíš homeoffice nebo u mě indispozičním volnem…

Kdyby ti učitelka zavolala v poledne, že má dítě horečku, tak to počká podle tebe do odpoledne (předpokládám, že tím míníš tak kolem 16 hod.)?To bys pro něj nešla hned?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13604
15.3.16 21:04

@sloninka no, u nas se to moc nedramatizuje. To uz by musela byt hodne vysoka, aby skolka volala… to bych pak vyslala manzela s autem. Ale jinak ano, resila bych to. Jen jsem to za ty roky fakt s detmi nezazila. Oni vetsinou horeckuji az pozdeji vecer, takze rano se uz nikam nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama