Jak řešíte zákaz otců u porodu ?

31.3.20 14:43

Jak resite zakaz otcu u porodu ?

Ahoj ???????? mam termín porodu 13.5.. prvni dite jsem rodila císařem ted mam pred porodem a predstava ze tam nebudu mit manzela je strasna.. jak to resite? Jde alespon nadstandard aby byl manzel co nejdrive s dcerou? Moc prosim o radu jak to udělat :/

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

372
31.3.20 14:46

Ahoj, ja teda nemam pred porodem, ale pokud vim, tak jsou zakazane navstevy, cili i na nadstandard by nemel nikdo přijít :nevim:
Jak bys to chtela resit, je to proste narizene/zakazane, cili s tim nikdo nic neudela.. Kazdopadne do pulky kvetna muze byt situace zase o neco jinaci, tak se zbytecne nestresuj dopredu :kytka:

Pripadne si zjisti pak, jak to ma ta konkretni porodnice nastavene…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4202
31.3.20 14:49

Zákaz je zákaz

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16393
31.3.20 14:50

A jak bys to jako chtěla řešit? :lol:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
31.3.20 14:50

Ahoj. Doporučuji kontaktovat LLP (Ligu Lidský Práv), měli by poradit a možná dát vědět, ve které porodnici lze mít u porodu otce dítěte. V některých to jde. Obvolej si všechny v dosahu. Do doby tvého porodu se ještě může spoustu věcí změnit :-)

„Přítomnost otce, příp. jiné blízké osoby, u porodu je ústavně chráněna. Je součástí ochrany rodinného života ve smyslu čl. 10 odst. 2 Listiny základních práv a svobod, podle kterého má každý právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života. Je třeba podotknout, že článek 10 nemá žádné výjimky a zneplatnění, ani v případě, jestliže je to nevyhnutelné pro bezpečnost státu, udržení veřejného pořádku, ochranu zdraví nebo ochranu práv a svobod druhých a na vymezených územích též z důvodu ochrany přírody.
Takže v případě nařízení zákazu přítomnosti tatínků u porodu, se jedná o přímé porušení základních lidských práv a svobod.“

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2258
31.3.20 14:51

Mám termín ve čtvrtek. V polovině května už může být všechno jinak. V par porodnicich je to tak, že k porodu otec nesmí, je tam s rodičkou PA nebo studentka pokud má zájem a po porodu pustí tatínka na 2 hodiny za maminkou a miminkem na sál. Na šestinedělí potom návštěvy nepouští ani na nadstandard. V porodnici, kde bych ráda rodila já neumožňují ani tu přítomnost otce u bondingu. Mně to sice mrzí, ale s touto porodnici mám dobré zkušenosti a jinde rodit nechci.

Edit.: Porodnice teď hodně dobře komunikují prostřednictvím facebooku. Tak se podívej na jejich stránky nebo napiš dotaz.

Příspěvek upraven 31.03.20 v 14:52

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16021
31.3.20 14:51

Nemuzes to resit nijak, proste je zakaz, nemuze ani na nadstandart. Odveze te do potodnice a pak te vyzvedne az pujdete domu. V kvetnu už to muze byt jinak, takze nema smysl řešit co bude za mesic a pulm.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.20 15:04

Aktuàlně z Vinohrad - nikdo z personálu neví o té části naŕízení, která ŕíká, že otec sice nesmí být u porodu, ale má právo na to být s dítětem ihned po porodu (jediné dvě nemocnice, které toto respektují jsou Ostrava a Bulovka), během porodu musí mít rodička celou dobu roušku a topem je, že od dnešního dne musí rodička ješté do stanu na testováni COVID. Doktor, co mě vyšetřoval, se k těmto opatřením vyjádřil, že jsou přehnaná, sestřička naopak byla skoro až hysterická, že to je nutné. No nevim, mám na to vlastní názor… Jinak Bulovka nekompromisně do 7.5. plná, takže se přeregistrovat nedá

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
31.3.20 15:07

Mám termín v dubnu. Jsem z toho zklamaná, ale zákaz plně respektuji. Nebudu se dohadovat ani ohánět zákony. Zdravotníci toho maji plné kecky. V dnešní době, kdy je možnost videohovorů mě to extra netrápí. Návštěvy jsou zakázané taky.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8004
31.3.20 15:08

@misserima tak mně nepřijde logické, aby měla chudák rodička připláclou roušku na puse, když má prodýchávat kontrakce, ale nač ji tedy předtím testují?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3126
31.3.20 15:10

Nechápu proc nekteri nejsou schopni respektovat zakaz v teto výjimečne situaci a hledaji jak by to obesli. Kdyby to chlap k porodu nestihl nebo byl nemocny tak taky se bude muset zenska bez neho obejit.
U nas v nemocnici muze byt pritomny hned po porodu na nezbytne dlouhou dobu a pak uz ne po celou dobu pobytu..

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22490
31.3.20 15:11
@misserima píše:
Aktuàlně z Vinohrad - nikdo z personálu neví o té části naŕízení, která ŕíká, že otec sice nesmí být u porodu, ale má právo na to být s dítětem ihned po porodu (jediné dvě nemocnice, které toto respektují jsou Ostrava a Bulovka), během porodu musí mít rodička celou dobu roušku a topem je, že od dnešního dne musí rodička ješté do stanu na testováni COVID. Doktor, co mě vyšetřoval, se k těmto opatřením vyjádřil, že jsou přehnaná, sestřička naopak byla skoro až hysterická, že to je nutné. No nevim, mám na to vlastní názor… Jinak Bulovka nekompromisně do 7.5. plná, takže se přeregistrovat nedá

a když jí v tom stanu vytesují, že je negativní, tak roušku mít nemusí? A když vyjde pozitivně, rodí ve skafandru, nebo jak to ted funguje?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
31.3.20 15:12
@Walburga píše:
Ahoj. Doporučuji kontaktovat LLP (Ligu Lidský Práv), měli by poradit a možná dát vědět, ve které porodnici lze mít u porodu otce dítěte. V některých to jde. Obvolej si všechny v dosahu. Do doby tvého porodu se ještě může spoustu věcí změnit :-)„Přítomnost otce, příp. jiné blízké osoby, u porodu je ústavně chráněna. Je součástí ochrany rodinného života ve smyslu čl. 10 odst. 2 Listiny základních práv a svobod, podle kterého má každý právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života. Je třeba podotknout, že článek 10 nemá žádné výjimky a zneplatnění, ani v případě, jestliže je to nevyhnutelné pro bezpečnost státu, udržení veřejného pořádku, ochranu zdraví nebo ochranu práv a svobod druhých a na vymezených územích též z důvodu ochrany přírody.
Takže v případě nařízení zákazu přítomnosti tatínků u porodu, se jedná o přímé porušení základních lidských práv a svobod.“

Tak to jsou dost důležité a cenné informace. Otázkou je, jak si to s personálem domluvit. Že je to chráněno ústavou, většina z nich neví a ani je to nezajímá, což je skoda.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22275
31.3.20 15:14

Mají rodičky roušku i ve sprše? Tak to jim teda nezávidím…Při císaři taky? :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2258
31.3.20 15:14
@misserima píše:
Aktuàlně z Vinohrad - nikdo z personálu neví o té části naŕízení, která ŕíká, že otec sice nesmí být u porodu, ale má právo na to být s dítětem ihned po porodu (jediné dvě nemocnice, které toto respektují jsou Ostrava a Bulovka), během porodu musí mít rodička celou dobu roušku a topem je, že od dnešního dne musí rodička ješté do stanu na testováni COVID. Doktor, co mě vyšetřoval, se k těmto opatřením vyjádřil, že jsou přehnaná, sestřička naopak byla skoro až hysterická, že to je nutné. No nevim, mám na to vlastní názor… Jinak Bulovka nekompromisně do 7.5. plná, takže se přeregistrovat nedá

Ještě aktuálně i znovuotevreny Frydek-Místek. V Opavě nemusíš mít roušku po celou dobu porodu a na šestinedělí jen pokud opouštíš pokoj.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama