Jak řešíte zavřené školy (děti 9let)?

Anonymní
1.1.21 22:05

Jak řešíte zavřené školy (děti 9let)

Jak řešíte situaci, kdy jsou uzavřené školy? Jste na OCR? Střídáte se v hlídání nebo je vaše dítě samo doma?
V jakém věku necháváte dítě samotné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1587
1.1.21 22:09

Je doma s bráchou kterému je 13. Mají uvařeno takze jídlo si jen ohřeji. Z práce chodíme kolem 15.00 tak se to dá. Jo a jestěˇ vodí nejmladší dítě do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3195
1.1.21 22:13

Já jsem naštěstí taky doma z důvodu uzavření práce/obchodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24644
1.1.21 22:19

Naštěstí jsem taky doma - 2. stupeň jede také online. Nemít tuto možnost, tak bych nejspíš musela na OČR. Sice mu bude za chvíli 9, ale stále mi přijde hodně malý na to být 6 hodin sám doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4749
1.1.21 22:21

Naštěstí mám možnost pracovat z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:22

Jsem učitelka druhé třídy a mám třeťáka. Je sám doma.
Zatím to dával celkem dobře. Musí se sám přihlásit na distanční výuku, naštěstí mám kontakt na kolegyni, tak mi volá, když se něco děje.
Má mobil a připomínám mu, kdy se má kam přihlásit.

• Citovat
  • Nahlásit
11958
1.1.21 22:22

Já mám volno a ex si bere očr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24644
1.1.21 22:23
@Anonymní píše:
Jsem učitelka druhé třídy a mám třeťáka. Je sám doma.
Zatím to dával celkem dobře. Musí se sám přihlásit na distanční výuku, naštěstí mám kontakt na kolegyni, tak mi volá, když se něco děje.
Má mobil a připomínám mu, kdy se má kam přihlásit.

Tak toto obdivuju, že to zvládá. To bych si mladého radši vzala do kabinetu, tam vím, že by to dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51673
1.1.21 22:25

Nechavam tretacku i sestacku doma a koriguji po tel., jsou velke, tak neni problem. Cas on-line hodin si zvladaji hlidat. Kdyby se neco delo, tak jsem pres cestu v praci a hned dobehnu.
Ovsem ted budeme od pondeli asi v karantene. Ze se mi zas dneska udelalo zle. Tak tentokrat budeme vsichni doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7649
1.1.21 22:25

Máme příkazem HO, ale budova je pro nutné případy otevřená, takže se s manželem střídáme, protože se řeší ještě školková
nechat jí doma samotnou by asi nešlo, je plašan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:26
@Aspera píše:
Tak toto obdivuju, že to zvládá. To bych si mladého radši vzala do kabinetu, tam vím, že by to dal.

Nemám kabinet. U nás máme pro první stupeň jen společnou sborovnu, takže musí být sám doma. Mohla bych na OČR, ale to by mi tam suplovala buď AP nebo vychovatelka ze ŠD, protože ostatní si jedou svoje hodiny a to se mi moc nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:27
@Aspera píše:
Tak toto obdivuju, že to zvládá. To bych si mladého radši vzala do kabinetu, tam vím, že by to dal.

Zatím nebyl výrazný problém. Když se nepřihlásil a nenašel věci, psala mi kolegyně a dodělali jsme to večer spolu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:48

10let a ADHD k tomu, sama doma. Já musím do práce na OČR nemůžeme a dovolenou v nouzovém stavu taky ne. Celkem to zvládá, co nezvládá naprosto je střídání běžného režimu školy a distanční výuky, než se adaptuje, tak je všechno zase jinak a začíná znova. Dost se zhoršila hyperaktivita i impulsivita. Jsem ráda, když mají aspoň teď online školu, na jaře nebyla a úplně se jí převrátil režim, vstávala třebas po 15 hodině a pak v noci tady strašila. naštěstí se s ní nemusím moc učit, pálí jí to rychle, spíš by potřebovala vedení a větší podporu v režimu a soustředění.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:53

Když je mladší dítě se starším, je to asi v pohodě, ale neumím si představit 9 dvojčata samotné v bytě…nebo jsem moc uzkostlivá?

• Citovat
  • Nahlásit
65856
1.1.21 22:57
@Anonymní píše:
Jak řešíte situaci, kdy jsou uzavřené školy? Jste na OCR? Střídáte se v hlídání nebo je vaše dítě samo doma?
V jakém věku necháváte dítě samotné?

Je doma s bráchou, který je v páté třídě ( holka ve 4.). Na jaře a na podzim jsme měla povolené od zaměstnavatele zůsta dva ndy doma. Ted už to asi nepůjde, tak to budou muset dát. Ale lepší se to, zvykají si a hlavně škola už funguje lépe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat