Jak resite zvirata, kdyz jste mimo domov

Anonymní
3.6.20 00:05

Jak resite zvirata, kdyz jste mimo domov

Ahoj, dnes jsme se s manzelem docela rafli, uz v zime zacal s tim, ze si poridime cca 15 slepic a nejake kraliky. Pak se zavrely trhy a nejak se tema zametlo pod povrch. Jenze predminulou nedeli jsme byl na trhu a on spontane koupil 8 nosnic a tri kraliky…slepice jsou pres den v ohrade na hline a v noci v ubikaci s bidilkama a kralici v dilne ve vybehu. No a ja dnes dostala nabidku od kamaradky jestli by jsme s nima nechteli za dva tydny na tyden na chatu. Souhlasili jsme a hned kyvly a nejak zapomneli na zvirata, mame kocoura ten je zvykly byt u mamky, ale bydlime od ni 150km…sousedy nezname, jedni si jezdi jen na obcasny vikend druzi jsou cizinci co neumeji snad ani cesky, nezdravi nas, neodpovi. Ve vesnici nemame zadne pratele par chlapu v hospode zna manzel jen tak ze si pokecaj o zpravach u piva, ted jsme je beztak dlooho nevideli. Tak nevime vubec komu rict, aby rano a vecer obstaral slepice a kraliky. Jsem na muze nastavana, ze jsme nepockali na dalsi jaro, asi by jsme byli ve stehne situaci, ale treba se vice s nekym spratelili…:/ jak to resite treba vy? Jak rikam jsme tu cerstve a nejblizsi rodina a pratele 150km. A zase davat klice lidem co nezname se mi moc nechce, byt to je jen branka a dilna, ale tam mame gril a stroje na zahradu, veci k autu. No jsem bezradna :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

704
3.6.20 00:30

Co tak je umístnit na dobu dočasnou 8o do mrazáku a poté skonzumovat? A bylo by po starosti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25600
3.6.20 00:35
@Anonymní píše:
Ahoj, dnes jsme se s manzelem docela rafli, uz v zime zacal s tim, ze si poridime cca 15 slepic a nejake kraliky. Pak se zavrely trhy a nejak se tema zametlo pod povrch. Jenze predminulou nedeli jsme byl na trhu a on spontane koupil 8 nosnic a tri kraliky…slepice jsou pres den v ohrade na hline a v noci v ubikaci s bidilkama a kralici v dilne ve vybehu. No a ja dnes dostala nabidku od kamaradky jestli by jsme s nima nechteli za dva tydny na tyden na chatu. Souhlasili jsme a hned kyvly a nejak zapomneli na zvirata, mame kocoura ten je zvykly byt u mamky, ale bydlime od ni 150km…sousedy nezname, jedni si jezdi jen na obcasny vikend druzi jsou cizinci co neumeji snad ani cesky, nezdravi nas, neodpovi. Ve vesnici nemame zadne pratele par chlapu v hospode zna manzel jen tak ze si pokecaj o zpravach u piva, ted jsme je beztak dlooho nevideli. Tak nevime vubec komu rict, aby rano a vecer obstaral slepice a kraliky. Jsem na muze nastavana, ze jsme nepockali na dalsi jaro, asi by jsme byli ve stehne situaci, ale treba se vice s nekym spratelili…:/ jak to resite treba vy? Jak rikam jsme tu cerstve a nejblizsi rodina a pratele 150km. A zase davat klice lidem co nezname se mi moc nechce, byt to je jen branka a dilna, ale tam mame gril a stroje na zahradu, veci k autu. No jsem bezradna :(

Asi budete doma. Nebo mrazák. Ještě že nemáte psa  :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14493
3.6.20 02:31

Chodi k nam mlada holka, je rada, ze si privydela. Ma klice, obstarava slepice, ale i psa a kocku. Zkuste rozhodit site, treba se poptat v obchode, nejaky letak umistit atd. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
3.6.20 05:42

No tak jed na dovolenou sama a manzel at se stara o zvirata, jednoduché. Nez si poridim živého tvora, tak přemýšlím. Nebo za úplatu sehnat nekoho, kdo se Vam o zvěř postará…popripade tady uz nadhozena varianta - do doby dovolene zvirata snist… :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
3.6.20 05:46

Hm tezka situace :? Bud rodinu na par dni nastehovat k vam nebo navazat kontakty, ale jak pises sverit nekomu klice koho vlastne neznam je blby :nevim: proto my zadne zverstvo nemame a jsem rada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49134
3.6.20 05:48

Mame zatim pouze domaciho kocoura Britaka. Jezdime maximalne na vikend. To vydrzi sam. Kdyz jedem dyl, tak dam klice kolegyni od baraku, aby sla za kocourem, ze ji verim, ze se o nej postara a sousedum od garaze a zahrady. Ti se staraji o cistotu bazenu. Aby nebyl fuj, nez se vratime a zalevaji zahradu. Sbiraji si rajcata :). Ale kocoura bych jim nesverila.
Chceme si poridit psa, slepice na vajicka. Ale to nejdriv za rok nebo dva vyjde.
Je dobre navazat vztahy v bydlisti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44774
3.6.20 06:28

A kdyby jste dali krmení do zásoby? :think: :nevim: Já takto obstaravam svoje andulky a když jsem déle pryč, řeknu bratrovi. 8) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
3.6.20 06:50

Automatizace, digitalizace, Home kurník office !

Je nová doba. Pořiďte si automatická dvířka na kurník, počítač na kohoutku s vodou a velký zásobník na zrní. Králíčky mazlíčky vemte na výlet s sebou. Bude párty, grilovačka, všichni to ocení. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3669
3.6.20 07:25

My jsme takto loni „zaměstnali“ 5 lidi, ale všechno to byla rodina nebo dobří přátelé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7637
3.6.20 07:43
@Anonymní píše:
Ahoj, dnes jsme se s manzelem docela rafli, uz v zime zacal s tim, ze si poridime cca 15 slepic a nejake kraliky. Pak se zavrely trhy a nejak se tema zametlo pod povrch. Jenze predminulou nedeli jsme byl na trhu a on spontane koupil 8 nosnic a tri kraliky…slepice jsou pres den v ohrade na hline a v noci v ubikaci s bidilkama a kralici v dilne ve vybehu. No a ja dnes dostala nabidku od kamaradky jestli by jsme s nima nechteli za dva tydny na tyden na chatu. Souhlasili jsme a hned kyvly a nejak zapomneli na zvirata, mame kocoura ten je zvykly byt u mamky, ale bydlime od ni 150km…sousedy nezname, jedni si jezdi jen na obcasny vikend druzi jsou cizinci co neumeji snad ani cesky, nezdravi nas, neodpovi. Ve vesnici nemame zadne pratele par chlapu v hospode zna manzel jen tak ze si pokecaj o zpravach u piva, ted jsme je beztak dlooho nevideli. Tak nevime vubec komu rict, aby rano a vecer obstaral slepice a kraliky. Jsem na muze nastavana, ze jsme nepockali na dalsi jaro, asi by jsme byli ve stehne situaci, ale treba se vice s nekym spratelili…:/ jak to resite treba vy? Jak rikam jsme tu cerstve a nejblizsi rodina a pratele 150km. A zase davat klice lidem co nezname se mi moc nechce, byt to je jen branka a dilna, ale tam mame gril a stroje na zahradu, veci k autu. No jsem bezradna :(

Poptat se kolegů v práci, dát leták k obchodu, že hledáte výpomoc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12736
3.6.20 08:33

Vím, že na venčení psů a obstarání domácích mazlíčků existují společnosti, které ti někoho zajistí. Třeba to existuje i na slepice :think:

Ale spíš bych doporučila teď chalupu zrušit a zkusit se raději seznámit s lidmi v okolí, kteří by vám v budoucnu vypomohli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13759
3.6.20 09:11

Jo, my včera začali taky plánovat chatu na léto, jezdíme každý rok já s dětmi, moje mamka a její sestra s dcerou. Jenže já mám psa a nemám ho komu dát na hlídání, tak jsem řekla, že najdeme chatu, kam s námi bude moct i pes. A už byl oheň na střeše, že pes je problém, takže my asi nepojedeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3070
3.6.20 09:24

Zrušila bych zvířectvo. Welness víkendy, dovolené, celodenní výlety, výlety a zážitky na více dní třeba do aquaparku, maďarské lázně, slovenské hory, rakouské jezera… Nestalo by nám to za těch pár vajíček a králičí pečeni 8)

Lidé, kteří mají více zvířat tomu musí přizpůsobovat svůj život. Pro někoho je to životní styl, ale pro mě barák, práce kolem domu, zahrady, zvířat není taková priorita jako cestování a zážitky.

Už děti hodně cestování omezí a ovlivní, pokud jich máte víc jako my :mrgreen:, i finančně i logisticky a ještě navíc se přizpůsobovat slepicím :lol:

Ale my na to máme s mužem stejný názor. Dům a zahradu máme na bazén, ovoce tak akorát do pusy pro nás, grilování, pro dětí a naší zábavu. Slepice mají vstup zakázán 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3311
3.6.20 09:32
@ulice píše:
Zrušila bych zvířectvo. Welness víkendy, dovolené, celodenní výlety, výlety a zážitky na více dní třeba do aquaparku, maďarské lázně, slovenské hory, rakouské jezera… Nestalo by nám to za těch pár vajíček a králičí pečeni 8)

Lidé, kteří mají více zvířat tomu musí přizpůsobovat svůj život. Pro někoho je to životní styl, ale pro mě barák, práce kolem domu, zahrady, zvířat není taková priorita jako cestování a zážitky.

Už děti hodně cestování omezí a ovlivní, pokud jich máte víc jako my :mrgreen:, i finančně i logisticky a ještě navíc se přizpůsobovat slepicím :lol:

Ale my na to máme s mužem stejný názor. Dům a zahradu máme na bazén, ovoce tak akorát do pusy pro nás, grilování, pro dětí a naší zábavu. Slepice mají vstup zakázán 8)

Asi tak, sice nemam barak, ale jen byt je mi blaze, ze nic ziveho nechovam a radeji cestuji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama