Jak říci zákazníkovi ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sonka1980
Povídálka 24 příspěvků 27.04.18 17:59
jak říci zákazníkovi ne

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jelikož mám v tomto ohledu velké mezery. Jsem OSVČ a přijala jsem zakazníka, kterého již bohužel ve svých řadách nechci. Stále je něco špatně. Prosím, jak byste formulovali to, že již s ním nechci dále spolupracovat?
děkuji za VAše názory. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24024 příspěvků 27.04.18 18:48

Zalezi jaky obor a jaky druh zakaznika. V dnesni dobe bahna socialnich siti kazdopadne velmi citlive a opatrne.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 27.04.18 18:49

No, tak s ohledem na to, ze se mozna naštve a bude mit potřebu te pomluvit (treba ne, nevim, ale počítala bych i s touto variantou), bych to asi formulovala diplomaticky ve stylu,,nezlobte se, ale ja mam pocit, ze vašim požadavkům proste nedokážu vyhovět, nemám na to kapacitu/zaří­zení/schopnos­ti, a proto bude nejlepší, kdyz již nebudete mým zákazníkem - a budete využívat služeb někoho, kdo to zvládne lépe”…

samá práce
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 27.04.18 18:54

Normálně, běž do pr… Ale jestli chceš být diplomatická, tak mu řekni, že jsi nucená od příští zakázky zvednout cenu na trojnásobek. Buď to bude akceptovat a ty budeš mít za neustálé mrmlání více peněz anebo sám odejde. ;)

nostress
Extra třída :D 12350 příspěvků 27.04.18 19:07
@Marie432875 píše:
No, tak s ohledem na to, ze se mozna naštve a bude mit potřebu te pomluvit (treba ne, nevim, ale počítala bych i s touto variantou), bych to asi formulovala diplomaticky ve stylu,,nezlobte se, ale ja mam pocit, ze vašim požadavkům proste nedokážu vyhovět, nemám na to kapacitu/zaří­zení/schopnos­ti, a proto bude nejlepší, kdyz již nebudete mým zákazníkem - a budete využívat služeb někoho, kdo to zvládne lépe”…

Asi tak. Hlavně bych zapojila tu diplomacii.

sonka1980
Povídálka 24 příspěvků 27.04.18 19:23

O to se chci právě snažit. :-) O diplomacii. :) jen nevím jak na to…

Wolfice
Kecalka 121 příspěvků 27.04.18 19:58

@sonka1980 ahoj, tak je to tvoje firma a si sama sobě šéf, pokud Ti ten zákazník vadí, normálně řekni že s ním končíš spolupráci. Můj bývalý šéf (majitel firmy) takovým otravným zákazníkům říkal : Já tě nepotřebuji (tím chtěl říct že oni potřebují jeho) ale on byl ostřejší povahy. Tím nechci říct že je to správně, ale je to tvoje firma, tvůj život, tvoje rozhodnutí, ty určuješ podmínky. Určitě i bez něj máš dost starostí, neboj se toho a uvědom si že Ty jsi pánem situace. Třeba se bude zajímat o důvod tvého rozhodnutí a nakonec si to vyříkáte a dopadne to dobře. :kytka:

sonka1980
Povídálka 24 příspěvků 27.04.18 20:10

No právě já mu nechci vysvětlovat duvod rozhodnutív tom sem hodně slabá. Je to obtížista od začátku plus stálé dojíždění za ním.

Alkata
Kecalka 438 příspěvků 27.04.18 20:31

Moc se s tím ser… napiš mu, že o další spolupráci již nemáš zájem. Hotovo. Nemůžeš se zavděčit všem a špatný zákazník dokáže otrávit, to znám.

Wolfice
Kecalka 121 příspěvků 27.04.18 20:35

@sonka1980 proto bych mu zavolala a řekla že s ním musím ukončit spolupráci kvůli dojíždění, že se mi to nevyplatí a nebo zvednout cenu kvůli dojíždění a odejde sám. Ty jsi podnikatelka a musíš vydělávat, nejsi charita, ty rozhoduješ o tom s kým budeš pracovat ne on. Neboj se toho, ty ho k životu nepotřebuješ, myslí na sebe a ne na něj, je to pro tebe úplně cizí člověk. Není to jednoduché ale musíš být silná a umět říct ne proto abys byla v pohodě a vše klapalo jak má :hug:

Procházející
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 27.04.18 20:36

Taky jsem osvč. Zákazníky odmítám ze slovy „Musíte si na to najít někoho jiného, nedokážu naplnit vaše představy, nemá cenu, abychom se spolu trápili“ A dám jim rovnou kontakt na konkurenci :mrgreen:

sonka1980
Povídálka 24 příspěvků 27.04.18 20:43

Děkuji za Vaše reakce. Odmítaní je moje hodně slabá část podnikání. Beru si to osobně. OOO, jak mě se uleví, až se to naučím. :)

nostress
Extra třída :D 12350 příspěvků 27.04.18 20:48
@sonka1980 píše:
Děkuji za Vaše reakce. Odmítaní je moje hodně slabá část podnikání. Beru si to osobně. OOO, jak mě se uleví, až se to naučím. :)

Nauč se jednat asertivně. ;)

sonka1980
Povídálka 24 příspěvků 27.04.18 20:52

No to nemumím…:)

nostress
Extra třída :D 12350 příspěvků 27.04.18 20:56
@sonka1980 píše:
No to nemumím…:)

Tak zkus kurz asertivity.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková terčem kritiky kvůli reality show: Dostává výhrůžné zprávy i urážky

Myslela si, že jí reality show Štiky přinese slávu, zatím ale sklízí kritiku.... číst dále >

Skandály mistrovství světa: Kokain, (boží) ruka, karate. To byl Maradona

Už se to blíží, sportovní událost roku, fotbalové mistrovství světa, začne... číst dále >

Články z Ona Dnes

K dítěti nepotřebujete téměř nic, říká herečka Andrea Růžičková

Když se herečce Andree Růžičkové loni v srpnu narodil syn Tobiáš, čekala, že... číst dále >

Martha Issová: Role Marie v Dukle 61 mě vysvobodila ze stereotypů

Herečka Martha Issová, životní partnerka režiséra Davida Ondříčka, zazářila... číst dále >

Reklama